Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: книги, Ошо и търсене на "вода"нови [re: Mиpo]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано14.12.10 01:02



Благодаря ти. Ще проверя. Знам че нататак е моя работа. Не може все на стоп. Може би ще потърся и някое клипче на Ошо. Но не книга :))



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: huanji]  
Автор Marielagueorg (непознат )
Публикувано14.12.10 01:08



Не държиш на думата си. Пак се намеси. И още една черна точка. Не ме интресува психологията ти.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: Marielagueorg]  
Автор huanji ()
Публикувано14.12.10 13:48



Вярно е.





Тема Re: Дао школи и учителинови [re: Mиpo]  
Автор Timujin (непознат )
Публикувано14.12.10 14:29



Аз харесвам и Д-р Стивън Чанг (не го познавам лично) -

и
Неговият подход към енергията е различен- не говори за микроорбита както го прави Чия, по скоро за естествено разпределние на енергията из тялото, защото не може да се насочва с мистълта- прекалено бавна е в сравнение с енергията. Във вторият сайт има повече инфо за книгите му, които за съжаление в бг има само една, а останалите са трудни за намиране (тао на сексологията я има на немски и испански, но на английски за сега не съм я намерил в нета).

Редактирано от Timujin на 14.12.10 14:32.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: Timujin]  
Автор huanji ()
Публикувано14.12.10 18:34



Имаше разговори преди време за едни негови практики:








Редактирано от huanji на 14.12.10 18:39.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.12.10 21:00



Прочетох старите коментари и сега аз съм "Въй!"



Според някои учители по ци-гун (дао)*, преди човек да овладее емоциите си (нормално това е след около 35 година) няма смисъл да се захваща с култивиране на енергия, хеле пък сексуална. Ако в резултат на нещо ги е овладял по-рано - може. Но за средностатистическата извадка е по-скоро вредно.

*Нарочно не споменавам имена, за да не тръгне едно "да, бе, да - я го знам, знам тоа ко' е - СКАКАУЕЦ!" -тъй че всеки е свободен да свери горното твърдение с опита си и да се съгласи или не.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано14.12.10 21:13



Това е така, защото енергията усилва всичко и ако има дисбаланс ще да го увеличи. Мантак Чия споменава по този повод, че повечето хора имат блокажи по предният кананал и те могат да доведат до проблеми. В случай, че се появят препоръчва първо да поработят върху нетрансформираните емоции и тогава да продължат.

Съгласен съм за зрялата възраст при която може да се успокои темперамента. Мен ме е пазил в това отношение учителят ми, понеже бях доста буен характер. Ако не беше той не знам...

Другото което е, за средностатистическата извадка има семинарчета с базови техники и се стига до най- нужното за доброто здраве. Гледам, че Мантак Чия в първите си книги е супер изчерпателен и точен, докато в последствие замазва нещата, вкарва най- различни алабализми за оргазми и прочие, т.е. това дето продава. Просто е видял, че няма смисъл... Но самият той казва, че сексовете са за начало и който иска да постигне нещо повече, може да ги ползва само за подготовка. Същинската алхимия е след това...и споменава метода на Джао Бичън.



Тук някои хора, веднага си заровиха главите в пясъка и си запушиха ушите, но това Мантак Чия го казва, не аз.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.12.10 21:33



Джао Бичън и на мен ми е препоръчван, като "сериозен автор" - т.е., некомерсиален, изчерпателен и задълбочен. И то още по времето, когато руската книжарница беше извор на манна небесна по отношение на езотеричната литература.



Колкото до емоциите - най-много ми е помогнала практиката на доктор Ван Циенцюн. Макар и да не мога да се пиша негова ученичка, поради натрупани "неизвинени", то истина е, че настроението, което "попих" от него ми е било, като "убежище" (ха, ето защо се казвало така!) в някакви критични моменти.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано14.12.10 21:43



Имаш предвид практиката по принцип, или някоя конкретна? Не съм запознат с неговите практики, така и не намерих време да ходя при него, макар да ми се щеше.



Джао Бичън прекалено е концентрирал нещата, както се прави в трактат. Затова изисква сериозно изучаване. Но практиките са брилянтни и описани коректно, а принципите на вътрешната алхимия дадени просто и ясно. Има печатни грешки, но те са лесно възстановими. Същината не е нарушена.



Тема Re: Дао школи и учителинови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.12.10 21:52



Мисловното упражнение, най-вече. Има го много добре описано в книгата му. По мое лично мнение и усещане, това упражнение е алфата и омегата на дао. Или входа и изхода, ако така е по-разбираемо. Вратата към у-дзи - "отвъд предела" или "безпределното". Ама това си е само едно лично мнение, нищо повече.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.