Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: Лeko]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано10.12.10 00:26



оставяш някой, който вече е бил там да те заведе до това състояние .... събуждане на мъдрост, любов, саможертва и разпознаване на истината -запечатваш го и после внимаваш като ти се случи да си в него да го забележиш, после анализираш как си се завел до там сам и си си спретнал силно индивидуализирана но за сметка на това ефективна практика ....с повече или по малко помощ от *приятели*:-)

умножение чрез деление na събуждане на мъдрост, любов, саможертва и разпознаване на истината :-)



Тема Re: правене и неправененови [re: Mиpo]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано22.12.10 09:27



Не съм бил досега в състояние, в което разумът ми да е позволил нещата да се случват (в смисъла който предполагам че ти влагаш). Т.е. да "неправя". Ти как го постигаш?



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: L.L.]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано22.12.10 09:28



Така стоят нещата





Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: reborn2008]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано22.12.10 09:30



"оставяш някой, който вече е бил там да те заведе до това състояние" - пътуване с учител ли имаш предвид?



Тема Re: Техники за култивиране на еготонови [re: Лeko]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано22.12.10 10:32



ми не е задължително да е точно учител може и някой, който просто знае пътя;имам в предвид директно познание както го описват тибетците - не може да се прави преразказ по картинка на неща, които са извън описателността на думите - просто трябва директно да ги усетиш/преживееш -например те не си обясняват природата на Ума, а я *преживяват*

а за Любовта, Мъдростта и Истината най-добрия водач за мен е Иисус ама това пак е извън думите, защтото и да опиша къде точно се усеща vливаneto на енергията Му не ще помогне никому понеже не локацията, а качеството и определя осъзнаването и възможностите за разпознаване на Истината



Тема медитациянови [re: Лeko]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано22.12.10 22:10



На всеки човек се е случвало. Може би не често, но ако се вгледаш внимателно ще видиш, че си имал и ти такива моменти. А пък един по-особен момент, при който "разумът позволява случването" се случва задължително на всички хора: както при раждането ни, така и при смъртта ни.

Но извън горното, за да се случи това "позволяване", просто трябва да усетиш и възприемеш света ОТВЪД разума. А това става най-лесно с медитация. И за това говоря толкова много за различни медитации.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.