Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Котела на Земната мъдрост [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано22.11.10 12:51





Редактирано от vidiya на 22.11.10 13:06.



Тема Re: Опората на Земята [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано23.11.10 19:01



и аз това имах предвид. иначе усещането за земята, някак си е свързано с усещането за самото ми тяло, в смисъл че го усещам повече чрез нея. Имал съм моменти, когато съм го губел без много да искам това и панически съм се опитвал да се върна и ТУП. Но понякога връщането на земята дори и рязко се е оказвало голям празник


Ще пробвам следващия път лекинко и плавно приземяване чрез описаното от теб всмукване през краката

иначе земята в духовен аспект според мен не казае само усещането и под краката, а и други неща като музиката например. Забелязвал съм как понякога, когато имам нужда от повече заземеност, разни по-космически стилове и звуци не ми влизат толкова добре, колкото по земни стилове и текстове касаещи по-земни житейски въпроси.



Тема Re: Котела на Земната мъдрост [re: Mиpo]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано24.11.10 16:05



Нощното небе ,с разсеяни по него звезди настройва на мистична вълна.Самотна фигура се спуска на пустинният плаж,спира се,навежда се,взема пръчката,изхвърлена от безпокойното море и с тъпият и край,рисува върху мокрия пясък символ.Вълните докосват брега,фигурата се отдръпва назад и сега само вълната се разбива върху начертания символ.Внезапен порив отнася със себе си шала,с който беше обвита фигурата.Женско лице се появява в меката лунна светлина.Тя се усмихва,уверена,че заклинанието е проработило,и сега просто седи на брега,слушайки музиката на прибоя.

Жената беше дошла при морето,за да извика неговата енергия и рисуваше символи на пясъка,за да събере и насочи силата му.Когато вълната отмиваше символа,той разкриваше собственната си енергия и магията започваше...

Една от най-големите тайни на магията на природата е тази,че природата няма никакви тайни.Всички разгадки се намират около нас.Изучаването на обикновенния розов бутон,тревичката,жилката на листото или порива на вятъра,ще разкаже толкова,ако не и повече,за истинската природна магия,колкото изучаването на стотици прашни томове от епохата на Възраждането...

Магията на Земята може да помогне да разберем множество дребни проблеми,стоящи пред нас днес.Разбира се,това не е лесно решение на всички световни проблеми,но като начало,можем да подредим нещата вътре в самите нас.

Ние сме малки изображения на Земята и Вселената.Това означава,че когато променяме себе си,ние променяме и Земята, и Вселената.

В нашият все по-механизиран век ,много хора живеят изолирано от Земята,която ни издържа и поддържа нашата жизнеспособност.Забравяйки за това,че ние зависим от Земята,мнозина разкъсват естественната си връзка с нея.В резултат на това,съществува огромна суматоха,както в сърцата на хората,така и в целия свят.

Природата, Земята и Вселената са велики вдъхновители,и именно към тях трябва да се обръщаме,за да отворим очите си и да видим онова,което се намира около нас.

Инструментите и силите се намират наоколо,очаквайки да бъдат взети и използвани.С тяхна помощ,ние можем максимално да използваме потенциала си.Това не е подчинение и поробване на Земята.Слушайки мелодиите на нашата планета ,сливайки се с тях,ние ставаме истински вълшебници ,създаващи вълшебство, в хармония с цялата Природа.





Тема Re: Котела на Земната мъдрост [re: vidiya]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано24.11.10 22:12



Една от най-големите тайни на магията на природата е тази,че природата няма никакви тайни.Всички разгадки се намират около нас.
http://www.youtube.com/watch?v=5pr4K4sTDE4



Тема Re: Земята като духовно качество [re: Пич Бoжи]  
Автор Пpakтичнo-Poмaнтичнa (минаващ)
Публикувано24.11.10 23:24



Има "главови" и "срамни"-ВИЕ от кои сте?



Тема Re: Земята като духовно качество [re: Пpakтичнo-Poмaнтичнa]  
Автор Пич Бoжи (нюнютехнолог)
Публикувано24.11.10 23:46



Прескачаме каде най е харно.



------


Тема Re: Котела на Земната мъдрост [re: reborn2008]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано25.11.10 15:22




Редактирано от vidiya на 25.11.10 15:44.



Тема "основа", "плодородие", "живот" [re: .:trinity:.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.11.10 16:29



В момента, в който се закрепиш на новата позиция и тя се оказва вече ... стара. От практическа гледна точка, не виждам полезност в изказването на Ксендзюк. Най-малкото, защото вървенето напред не е изкачване на някакъв хималайски връх, за което правим последователни базови лагери, които пък стабилно закрепваме.

Какво е за теб "основа", "плодородие" и "живот" от духовна гледна точка?





Тема вода [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.11.10 16:35



Когато ми предложиха да пиша за Земята, (си) казах "Ако беше за Водата или за Огъня, щях да се съглася веднага". Но в крайна сметка никой елемент не е по-важен от другия.

Бих казал вместо "приводняване", "втечняване".



А за теб какво са "основа", "плодородие" и "живот" от духовна гледна точка?



Тема Една от най-големите тайни на магията на природата [re: vidiya]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.11.10 16:54



Една от най-големите тайни на магията на природата е тази, че природата няма никакви тайни.
Това ми харесва много не само като фраза, но и като подход към живота.



Понеже есетата са ти чудесни, какво ще кажеш за "основа", "плодородие" и "живот" от духовна гледна точка? Когато ги споменах в уводния постинг на темата, усетих, че в тях има "хляб"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.