Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ошо и Зодиите  
Автор nicolarailwayrouge (непознат )
Публикувано22.09.10 12:12



от книгата на ошо
астро-медитации
долових идеята
че всеки един човек
репрезентира всеки
от 12-те знака
и е възможна трансформация
преминавайки от един знак в друг
като свето*чувствителност, усещане, възприемане



Тема Re: Ошо и Зодиитенови [re: nicolarailwayrouge]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.09.10 22:13



Какво е оригинално име на английски на тази книга на Ошо (би трябвало да го има някъде по първите страници)? Поне на мен такава книга на Ошо не ми е известна и се съмнявам, че текста даден

е писан от Ошо. Доколкото знам Ошо е говорил за астрологията си в две глави в книгата си Hidden Mysteries (превод от Хинди), но там е доста различно.

Иначе идеята коя Ошо медитация как се отразява и въздейства на даден астрологически знак е интересна. Но понеже ние най-често сме смесица от различни знаци, така и различни медитации са ни необходими. Още повече, има други неща извън астрологическите знаци, които оказват съществено влияние върху това коя медитация ще ни свърши работа.

Да, моето усещане е същото, че във всеки човек ги има всичките 12 знака и е чудесно да се медитира над това да погледнеш света през очите на Овен, Телец, Близнаци... Риби. Като това стане и минаваш отвъд зодиакалните знаци...





Тема Re: Ошо и Зодиитенови [re: Mиpo]  
Автор Дoбpинka (минаващ)
Публикувано22.10.10 00:03



Миро,посъветвай ме как да "се опитам да погледна през очите на другите зод. знаци" като рядко и трудно си сядам на дупето

-трябва да съм или болна или много уморена.Или трябва да го опитам зъ мъничък отрязък от време



Тема Re: Ошо и Зодиитенови [re: Дoбpинka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.10.10 16:51



За да видиш през очите на другите, трябва да видиш първо през ТВОИТЕ очи. А за това имаш всеки момент на разположение (няма значение дали седиш или тичаш по чукарите).





Тема Re: Ошо и Зодиитенови [re: Mиpo]  
Автор Дoбpинka (минаващ)
Публикувано26.10.10 02:24



ВЪХ-ама около мен е поле.Ама пък съм и късогледа,та като си забравя очилатаИ тя стана една....




НЯМА ПЪК



Тема Re: Ошо и Зодиитенови [re: Mиpo]  
Автор Дoбpинka (минаващ)
Публикувано26.10.10 02:28



Миро,благодаря за съвета





Тема погледа навътренови [re: Дoбpинka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.10.10 15:07



Нали не забравяш, че основната част от виждането е НАВЪТРЕ в ТЕБ... Така че няма значение дали си късогледа или далекогледа

Впрочем, гледайки едно голямо празно поле и .... като нищо може да обърнеш поглледа навътре (което е чудесна техника, която може да практикуваш).



Тема Re: погледа навътренови [re: Mиpo]  
Автор Дoбpинka (минаващ)
Публикувано28.10.10 15:45



ДА.БлагодаряОтдавна "човъркам" из това "навътре"Моля те да ме извиниш приятелю-понякога просто не ми се пишат СЕРИОЗНИ НЕЩА,макар,че по забавен начин можеш да кажеш и сериозни работи
Сърдечни поздрави от мен



Тема Re: погледа навътре [re: Mиpo]  
Автор voyageur (минаващ)
Публикувано06.12.10 15:49



Нали не забравяш, че основната част от виждането е НАВЪТРЕ в ТЕБ.

Гледал съм положението на планетите в деня на раждането на Ошо.При него има 3 планети ,които сменят движението си от директно в ретроградно,което по принцип показва насоченост към вътрешния свят на личноста.Факт е ,че Ошо е разглеждал и медитирал над този вътрешен свят,а зодиакалния му знак символизира висшето съзнание,прозрението,медитативноста,философията

La Puerta Del Cielo


Тема Re: погледа навътре [re: voyageur]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано06.12.10 20:52



Не знам дали знаеш астрологическата история на Ошо, чийто баща търси известен астролог да направи астрологическа карта на Ошо, когато е бил съвсем малък. Но астрологът отказва виждайки общите му астрологически постановки с аргументите, че Ошо най-вероятно ще умре на 7 г., 14 г. или 21 г. и не си заслужава да си прави труда за детайлно изследване.

Наистина в тези три периода му се случват на Ошо преживявания, които са близки до смъртта, но смешното е, че все пак Ошо търси пак в юношеските си години този известен астролог, но се оказва, че той е ... умрял.

Иначе астрологическите тълкувания на хора с духовни търсения са хлъзгав терен за астролози свикнали да работят с хора вълнуващи се само от ежедневието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.