Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема интересна играчка:)нови  
Автор konopr ()
Публикувано22.07.10 20:58




на мен ми го пробваха днес и действа
коментари?



Тема Re: интересна играчка:)нови [re: konopr]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано23.07.10 13:55



Естествено, че ти действа. Всяко нещо, служещо за фиксация на вниманието и намаляващо вътрешния диалог би действало, ко ще лястовиче лайненце да е.





Тема Re: интересна играчка:)нови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано23.07.10 15:43



ко ще лястовиче лайненце да е.

Ама да е модно и да е с пари, че безплатните неща са чудо за 3 дена. Поиграят си, поиграят си и после търсят следващата чудодейна машина, която срещу малко кинти ще им спести усилията и ще направи някой милионер!



Историята се повтаря - от древните алхимици насам, мине се не мине малко време и все търсим чудото вън от нас. Само дето старите дяволи са мрели като мухи и това е тласнало оцелелите да търсят "еликсира" вътре в човека. Докато сега всичко е срещу пари и така и си умираме с илюзиите. Нашия шанс е много по-малък от техния: само пред лицето на смъртта се размърдваме!

___________

Редактирано от mo32® на 23.07.10 15:45.



Тема Re: интересна играчка:)нови [re: L.L.]  
Автор Пич Бoжи (divine peach)
Публикувано23.07.10 15:53



Силъта на мисълТАт.



---------
...То не се става така лесно човек...


Тема Re: интересна играчка:)нови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано23.07.10 16:43



не бих казал, ако го тестваш, ще се увериш





Тема Re: интересна играчка:)нови [re: mo32®]  
Автор konopr ()
Публикувано23.07.10 16:48



има хора, които никога не биха тръгнали да развиват усета за баланса, практикувайки техники, не толкова заради нежелание, а поради това че въбще не знаят за какво става въпрос.

Иначе нещата с пари понякога са полезни за изучаване на методите, които струват усилия а не пари.

Аз се зачудих дали тези които ми го тестваха не са някакви айкидо специалисти, които просто знаят как да натискат и ти усещаш как те натискат яко като си с гривната, пък в същото време не помръдваш на сантиметър. Макар че нищо такова не усетих, в смисъл че ме натискаха надолу по един и същ начин и в двата случая





Тема Re: интересна играчка:)нови [re: konopr]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано23.07.10 17:19



има хора, които никога не биха тръгнали да развиват усета за баланса, практикувайки техники, не толкова заради нежелание, а поради това че въобще не знаят за какво става въпрос.

Няма и нужда да знаят, усета природата ти го е дала, нарича се вестибуларен апарат. Ако всичко с него е наред и нямаш някакви механични увреждания (по-къс крак, отпуснати мускули и изкривяване на гръбната и т.н.) ще имаш добро усещане за равновесие. Разбира се, може да се тренира, както всяко нещо...

Вкореняването е стар трик. В Тай Чи има един пениз, който не е сложен: подреждаш костите в определена структура, "заключваш ги" и колкоъто и човека да те бутат, не могат да те преместят, защото силата се отвежда в Земята, а нея не могат я премести.



Иначе нещата с пари понякога са полезни за изучаване на методите, които струват усилия а не пари.

Би ли дал конкретен пример?

___________



Тема Re: интересна играчка:)нови [re: konopr]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано23.07.10 18:22



Пък аз не говоря за неща, които не съм тествала.



Има един клон на психологията - енергийна психология му викат. Разрови се, може да ти е интересно.



Тема Re: интересна играчка:)нови [re: mo32®]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано23.07.10 18:33



Нашия шанс е много по-малък от техния: само пред лицето на смъртта се размърдваме!

И преди и сега, шансът винаги си е кубически сантиметър. Но ти си прав, доколкото ние сме доста разглезени във всяко отношение.

...Има хора, които смятат, че може да има и друг мотив или други мотиви, но не им вярвам. Вече. Опитът ми показва, че има безбройно много описания, обяснения и начини да се повтаряме и само една движеща сила, която ни тласка към действителна промяна. Не говоря за силата, която ни поддържа, а за тази, която ни тласка към промяна и тя е само една. Или един аспект, ако този термин се харесва повече, няма значение описът.



Тема Re: интересна играчка:)нови [re: mo32®]  
Автор konopr ()
Публикувано23.07.10 20:59



вкореняването е тай чи трик, оначе кохато си застанал на един крак с разперени ръце е малко по-трудно. А като хванах гривната въпреки майсторството ми в баланса, се усети осезателна разлика.


А ти бидейки по-опитен от мен в тай чи практиките може да отидеш в the mall, (ако си от Сф де) и да тестваш, пичовете казаха че са там през цялата година.

аз визирам всякакви помощтни средства, които най-вече с пари се купуват или които някои опитват, за да си "спестят" години практика. Примерно психоделичните средтсва много ми помогнаха да реабера някои аспекти на медитативната практика. но именно практиката ми помогна да я разбера по-добре чрез тях. Ако бяха само те, нямаше да стане това което е сега, ако пък беше само практиката без тях, пак нямаше да е същото. Странна симбиоза се получи:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.