Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано01.07.10 17:30



страхотно е



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано01.07.10 19:18



на мен много ми допада като има отваряне към различни системи. имам чувството, че това да се затвориш в една-две може да е доста сковаващо. проблема е, че тази подвижност не бива да е за сметка на дълбочината, а балансирането на такова ниво е трудно, поне в началото :)

Open the Gates!


Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано01.07.10 20:50



зависи на какво ниво искаш да се развиваш.....



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано01.07.10 21:01



гледам различни хора и се озадачавам, колко неподвижно стоят, а същевременно знам, че това е толкова нормално и че всички сме в кюпа... :)

Open the Gates!


Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: Beдpocт]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано02.07.10 14:18



Единствената надежда Западната култура да интериоризира и разбере правилно т.нар. "сексуални практики" е да се разчита на нашия прагматизъм.

От всичките ми познанства, които направих през годините, в които практикувах активно и търсих контакти и други практикуващи, разбрах, че основната част от хората се интересуват чисто интелектуално от тия практики т.е. разбират нещата на теория и нямат никаква реална практика, изключвам личните фантазии.
Много по-малка част пък са кривнали по разни "духовни оргазми" и въпреки наличието на някаква практика, всичко е вариация на тема "вечната любов".

Надявам се, че с навлизането на литература и най-вече отварянето на някои традиции към широката аудитория, свободното споделяне на информация и ползването на независими източници, интересуващите се ще разберат, че:

1) Има огромна разлика между това, което се нарича 'изкуството на спалните покои' и е преподавано от разни даоси на аристократичната върхушка в Китай и даоките практики за съвместно развитие. В изкуството на спалните покои има някои полезни неща, но като цяло е на много базово ниво, липсва есенцията, а фокуса е насочен към запазване на здравето и увеличаване на удоволствието от половия акт. Всичко това неминуемо е било премесено с различни културни и човешки предразсъдъци и са се получили някои много изкривени практики, които освен глупост, водят и здравни проблеми. М. Уин споменава за "вампиризма", който се преписва на даоските методи в Китай. Чел съм някои книги, които са в такава насока и са писани от разни куртизанки... За жалост са по-скоро художествена литература и са подходящи за незадоволени жени на средна възраст.
Даоските практики за съвместно развитие целят провеждане на алхимичен процес, при който всяка емоция влияе или дори препятства на самия процес, затова неща силни емоции като привързаност, любов и т.н. са изключени!

2) В огромната си част Даоските практики нямат НИЩО общо със секса. Объркването е толкова голямо, че Дзин се превежда като сексуална енергия!!!
Напълно погрешно, самите даоски практики също стават синоним на "духовен секс". Вина имат разни недобросъвестни автори, които искат бърза печалба или пък неправилно са сметнали, че продавайки практиките като 'сексуални', то те неминуемо ще донесат и останалата част, която носят в себе си!

НАПЪЛНО ПОГРЕШНО!!! Все едно да се продава пушка, като средство за убиване, с надеждата един ден тя да се превърне в средство за лов и прехрана.

3) ДОбре е всеки, който се интересува от подобни практики да изучи тяхната история и още по-добре е да се запознае с класиката и различните течения в Дао. Така неминуемо ще види, че т. нар. сексуални практики са изключително малко практикувани и като цяло, дори в тия даоски направления, където се практикуват, се смятат като средство, с което ученикът да бъде предпазен да се пропилее, преди да е стигнал до нужното ниво, където да може да мине над сексуалното желание.

Има множество истории за изпитания, на които различни даоски наставници са подлагали своите ученици, преди да им преподадат основната част от своето познание. Пример е една такава история, при която наставника завел своя чирак в публичен дом и го оставил на грижите на най-добрите куртизанки. На сутринта питал какво е станало и отговорът бил, че чиракът много се веселил, но така и не се стигнало до "облаците и дъжда" т.е. до секс. В други истории чираците били пускани да живеят сред обикновените ора и техните страсти, на завърналите се, било продължено обучението.

Богатството на даоските практики (а за Тантра съм чувал нещо подобно) е далеч отвъд това да подобриш семейния си сексуален живот. Нито пък да засилват мъжкото его по посока на "колко голям ебач съм"

Това се разбира от много малко хора и съм срещал само колцина, които са минали отвъд тая дао-поп-култура. Нямам претенции да познавам всички, разбира се.

Ще си спестя критиката към жените, не е моя работа да се занимавам с техните специфични проблеми и търсене на голямата любов. Няма да я намерят с Дао, защото Дао няма нищо общо с изкуствени понятия, нито пък има за цел да носи страдание и да засилва егото.

Какъвто живот води човек, такъв става. Не може да се ползват даоски методи за 1 час дневно, а в останалото време да се прави всичко по старому и човек да очаква резултати.



___________

Редактирано от mo32® на 02.07.10 14:22.



Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано02.07.10 18:41



затова требва да се пдкрепяме в трудни мигове защото нормалното общество...не обича инакомислещите.



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: mo32®]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано03.07.10 03:11



Човече, яко си се побъркал и все повече се побъркваш с това идиотско дао, което те е обсебило.



Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.07.10 09:30



Бих казал, нека да благодарим на Мо за безценният опит, който е натрупал и затова, че го споделя с нас.



Чувал съм го да излага лесно и разбираемо за 15 минути цялата същност на Даоската алхимия, нещо което в книгите не успяват да го сторят и на 300 страници.




Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор blue orchid ()
Публикувано03.07.10 10:19



и на мен никой не ми е излагал толкова синтезирано и елегантно виждането и опита си за пътя по КК, колкото това го е правил Мо, много съм му благодарна :)))

но той не може и няма да извади плътността, примерно на Ел, която само чрез две изречения ме изхвърля директно в друго измерение и то с неимоверна лекота :))) искам да кажа, че има и други, не по-малко съществени неща, но ти това го знаеш... :)))


и въй, не правя включване, защото безпътен ми е симпатичен, а Мо - не. не ми се играят клубни психологически игри с Мо. то след като толкова време съм ги играла с някой като теб, той ми е напълно безинтересен... дигнал си ми много летвата, са трябва да си намирам други забавления, не те е срам :))) както и да е, приключвам с говоренето за него :)))



Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано03.07.10 12:03



Това са изкуствени модели, които вредят на тялото и съзнанието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.