Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: blue orchid]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано03.07.10 20:13



Безкрайността е тук, при мен...дишам я..живея я...не разбирам, но това няма значение...гъвкава материя..преливане от едно в друго...без посока...без цел..така някой ден ще сменя и тази форма...ще се прелея в нещо друго..колко е важно да си хубава!!...сега!!...във всеки момент!!..в този момент..цялата скъпоценност!!..какъвто и да е той..



Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: blue orchid]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.10 10:14



Забележи, позицията която Мо и Брахман заемат, е да свалят мащаба на информацията и да я представят в разбираем и подреден вид. Това е много важно и наскоро се убедих като исках да намеря определено населено място на карта. В голям мащаб виждам подробностите, но не знам къде се намирам и те са ми напълно безполезни.



Позицията, която ти заемаш е да пренасочваш, подобно на Курхаген. Тук се справя добре - Ведрост. Общо взето е рядко срещано, понеже изисква да изчезне личността. Тази позиция ви дава свободата да познавате и взаимодействате с всички. Докато при мен нещата са на противоположният полюс - силна личност. Като за теб може да е удоволствие някой да те закове на стената като гербова марка, но за друг би било пържене в собствен сос... :)

И т.н. с различните клубни персонажи. Всеки има определени дарби и качества. Отделен въпрос е дали и колко трябва да се добавят нови качества.




Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: Beдpocт]  
Автор totori (релакс)
Публикувано04.07.10 10:18



ТАКА Е това което е ....няма нужда от обяснение- ТО ПРОСТО Е



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.10 10:22



Това са изкуствени модели, които вредят на тялото и съзнанието.

Не съм сигурен кое точно имаш предвид. Приемам, че даоските методи за съхраняване на енергията по принцип.

Доколкото съм виждал Мо е все ухилен и само един път знам да е бил настинал, но имаше смекчаващи вината обстоятелства. Психически е стабилен. Така, че не виждам отклонения.

При мен изстинка кога практикувам тези неща също няма. Плюс всички останали фактори - силна мисъл, малко сън, работоспособност. Въпреки, че моите практики са различни от неговите, ги пиша в една област.




Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор blue orchid (practitioner)
Публикувано04.07.10 11:46



ако не можеш да схванеш разликата между полупълната поговорка за дърветата и гората и живата практика, се помоли на Миро да ти направи сравнителен анализ :))) щот на мен в момента не ми се прехвърля енергия към толкова сериозни разговори, имам да блъскам, че един тип много ме радва и работа ме чака... :)))

а що се отнася до Некро и Ведрост, голям фен съм им и много ги обичам, но не прибързвай да ме слагаш в една подгрупа с тях, по-добре се престраши и ела с мен някоя вечер на гробището :)))



Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.07.10 12:19



Тези белези - усмивка, "силна мисъл", работоспособност - съвсем не са достатъчно ясни показатели за полезността на моделите, освен това проявата и тълкуването им си е субективно и относително. Примерно "силна мисъл" - има безброй хора с много по-силна мисъл от теб, на които и през ум не им е минавало да пробват такива отнесени "енергийни" практики. Също така работоспособност - гледа се не толкова меракът за работа, колкото ефектът от единица работно време - това доста по-точно измерва силата на мисълта и работоспособността. И няма смисъл да напомням, че ефектът се измерва също... с пари.

За ухилеността разбира се съм съгласен - мо-чката си е тъповато ухилен като някой самодоволен рапончо, зареден с безброй селски лафове.





Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (entertainer)
Публикувано04.07.10 14:31







---------


Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано04.07.10 16:55



http://www.youtube.com/watch?v=ugIrcuk-T6s&feature=related



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: парчеце от настройка, по Ван Олтнови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (entertainer)
Публикувано04.07.10 16:59





---------


Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: blue orchid]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.10 18:54



Всички подгрупи и нашето място в тях са относителни, не съм ги мислил до сега в подобен вариант, просто сега го направих заради твоят пост.



Ти не знаеш, но когато съм започнал с тибетски практики в гробищата, сигурно си ходила права под масата. Макар да знам, че не за такива говориш.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.