Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.07.10 20:02



То така става - с киселото грозде.

Както и да е. Бъзикам се.

В случая имам предвид дао/тантна практики, свързани със задържане на еякулация, щото имам разбира се някакъв поглед върху задържането и изхвърлянето. Трябваше да довърша това, което писах - що вредят на тялото и съзнанието? Защото оргазмът с еякулация (заедно с другите ползи разбира се) върши една много добра работа - освобождава тялото и съзнанието от натрупаните напрежения. Задържането означава задържане и на напреженията уж под претекста на някакво "сублимиране", "въртене на енергии" и т.н. Обещава се някаква полза - разбира се без каквато и да била научна обосновка, но за сметка на това се губи основата - спокойствието. И резултат от тези практики по мои разбира се скромни наблюдения е невротизиране. Това е вреда.



Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.10 21:02



Енергията е неутрална, тя само усилва. Неврозен ли си, ще те невротизира и т.н. Преди да се занимава някой с подобни неща, следва първо да поработи върху блокажите в съзнанието, за да няма фалове.

Същото е и с парите, те съвсем не са безплатни.






Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.07.10 22:08



Освобождаването от напреженията е основата, след това енергията е достатъчно интелигентна да може сама да се грижи за себе си, няма нужда "аз"-ът да се грижи за нея, да я насочва, "култивира", "сублимира" и не знам си още какво - теории, базиращи се на вярвания и лишени от научна основа. Теориите просто задържат активността на "аз"-а, затова и ти харесват - щото те държат ангажиран. Не можеш да се откажеш от илюзията, че "правиш" нещо с енергията. :)



Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.10 22:50



Не познаваш системата, но пък я определяш през призмата на Шибенду. Да тръгна да те образовам е безмислено, да ти говоря от позицията на Шибенду, пък няма връзка с даоското мислене. И аз не знам какво да ти кажа...

Карай както си знаеш.






Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (entertainer)
Публикувано04.07.10 23:42



тибетски практики в гробищата


И ти ли бе?



---------


Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.07.10 08:49



ОК, може и да греша...





Тема Re: Tantra vs. Daoismнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.07.10 08:59



Брях...






Тема Ако има нещо,...нови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.07.10 11:29



... с което съм безусловно съгласен, това е, че човек не трябва да се привързва, обсебва или ръководи от разни модели на поведение.

Имам си доволно от всичко изредено по-горе, признавам си без бой. Дао обаче не е в тоя списък, защото от години не практикувам активно (с малки изключения).
поради това мнението ми е твърде субективно и крайно невярно, защото само човек който следва този Път, може да споделя жив опит. Моето са мъртви спомени.

___________



Тема Re: Ако има нещо,...нови [re: mo32®]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано05.07.10 21:37



Не знам, ама гривната ти е много хубава


И ти благодаря за обяснението по-горе!



Тема Re: Ако има нещо,...нови [re: Beдpocт]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.07.10 22:13





Ех, как ме развесели! Очарован съм прагматизма на жените: отбелязват това, което ги интересува най-много, а другото оставят на заден план.

Преди бая време, беше се случило да разказвам на една мацка, която много харесвах, за даоските практики. Накрая тя ми каза, че съм изглеждал много сладък като говоря така разпалено. Малко се пообидих, защото много ми се искаше и тя да ги практикува.
В крайна сметка тя ме научи много за жените и за това как мислят, чувстват и действат, неща, които ако знаех, нямаше да ми пука дали ме разбира или не.

Най-трудното нещо е да накараш една жена да приеме нещо със сърцето си. Тя може да изглежда, че го приема, да си мисли, че го приема, да го прави от любов, обаче да не го е приела в действителност. Действието е лесната част. повечето жени имат интуитивно усещане за това как са нещата. Това, което ги обърква е че светът ги кара да мислят като мъже, а не в това е тяхната сила.

За да може един мъж да убеди една жена да следва даден Път със сърце, нужно е да има огромна сила. Нищо повече. Жената инстинктивно усеща тая сила и дори и да се страхува, на едно много първично ниво знае, че човекът срещу нея може да я води и да му се има доверие, а не изхожда само от сексуална възбуда или пък социални норми. Казано на моя език, мъжът трябва да е безупречен!

Много по-лесно е една жена да убеди друга жена, защото знае как мисли, чувства и действа и може направо да й покаже нещата...

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.