Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема себепознание по индианскинови  
Автор konopr ()
Публикувано09.03.10 18:18



Стар индианец от племето чероки разказвал на своя внук за борбата, която се води във всеки от нас. Той казал на момчето, че два вълка се борят в душите ни:
„Единият е зъл – той е гневът, завистта, недоволството, отрицанието, алчността, надменността, самосъжалението, самообвинението, чувството за малоценност или пък за превъзходство, злобата, лъжата, фалшивата гордост и егоизмът.
Другият е добър – той е радостта, мирът, любовта, надеждата, спокойствието, скромността, добротата, благосклонността, взаимността, щедростта, искреността, състраданието и вярата.“
Внукът се замислил за момент и след това попитал дядо си:
„Кой вълк побеждава?“
„Този, когото нахраниш“ – отговорил старият чероки.


Храните ли ги вълците? А манджата харесва ли им или са капризни?





Тема Re: себепознание по индианскинови [re: konopr]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано09.03.10 21:44



Седят двама индианци, боядисани в цветовете на войната. Единият казва на другия:
- Знаеш ли, че белите си боядисват и яйцата?



___________



Тема автентичен индиански фолклорнови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано10.03.10 11:33



Индианският фолклор може да научи човек на интересни неща, ако усвети добре индианската символика, подобни бледолики вицове ментета обаче не стават.
А северноамериканските индианци има много на какво да научат бледоликия човек, все пак са живели хилядолетия в храмония с природата като са заемали цял континент, и са постигали нужния им комфорт без да я разсипват.
Били доста по развита цивилизация, ама бледолоките неандерталци са им разказали играта





Тема "автентични индианци"нови [re: konopr]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано10.03.10 13:13



"Aватар" разбуни цяла нова вълна с интерес към индианците. Какво да се прави, американците имат някакъв смътен интелектуален комплекс, че се развиват върху останките на цивилизация, която са смачкали.

Аз не бих фаворизирал чак толкова. Ако се върнеш малко назад в нашата българска история, ще видиш чудесни образци на пантеизъм. Просто сега са позабравени покарай Мc Donalds и Coca-Cola културата. Сега децата играят на PlayStation а не с приятелчетата си на двора. Това обаче никаква индианска култура не може да промени.

А вицовете служат точно за да намалят склонността на белия човек да изпада в крайности и да се прави на смешник, обличайки се като индиец, индианец, китаец... и подражавайки външно на тези култури.

Лично аз ползвам "индиански" методи, но ще си остана винаги 'бял', защото това е моята съдба, а не да се правя на пишман индианец. Ценните неща са универсални и са далеч над нечия култура, защото хората навсякъде са еднакви и имат същите качества и чувства.

___________

Редактирано от mo32 на 10.03.10 13:15.



Тема Re: ...пък и защо...нови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано10.03.10 13:21



... са ви яйцата, ако не можете да си поиграете с тях в съдбовен момент?





Тема Re: себепознание по индианскинови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.03.10 11:38



Храня мен си. Нито храненият, нито хранещият се оплакват от манджата.





Тема Re: "автентични индианци"нови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано12.03.10 20:15



аз тука в БГ досега не съм виждал хора, които се правят на индианци или китайци, но съм виждал такива които като черти на лицето и излъчването приличат на нещо да речем на индианец или животно. Често при такива хора съм забелязвал, че някак си малко действат (движения реакции) в техния си стил според това излъчване за което говоря по-горе, но не го правят нарочно.

За по-добро вникване в такива случаи ми помогна индианската концепция за вселяващите се (в хората или в самата обстановка) духове, не че съм чел нещо по въпроса за индианската философиа с духовете, но винаги като съм се срещал с индианската култура духовете все са се поменавали.

Интересно е самото вселяване на духовете - може да ги повикаш, а може и да не разбереш в началото че са се вселили. Примерно в случая, когато някой се прави на нещо нарочно тогава той сам кани даден дух в себе си, а когато е обратното духа се всялява сам без разрешение





Тема Re: ...пък и защо...нови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано12.03.10 20:18



Аз лично пожелавам на всеки притежател на яйца да може да си играе с тях, когато си поиска





Тема Re: себепознание по индианскинови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано12.03.10 20:21



в случая с вълците може да се направи аналогия с това, което ти каза за създаването и храненето на проблемите. При тези вълци лошия е доста по-лаком и понякога трябва нарочно да го държиш гладен, за да може и другия да си хапне, на някои хора понякога обаче им е трудно това.
А иначе ти винаги храниш себе си, въпросът е как се разпределя храната вътре в теб после





Тема Re: себепознание по индианскинови [re: konopr]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано12.03.10 20:44



"В Америка вече нямало да използват думата "жена", понеже съдържа оскърбителен намек за полова принадлежност. Ще казват "вагиноамериканец"."

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.