Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Живота и „проблемите”  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.02.10 22:58



абе вие с тези блокажи съвсем ме побъркахте…
Определено хората се побъркват от това

. После се стремят да побъркват и околните.

Колкото повече човек приема нещата, които му се случват, като „проблеми” и „блокажи”, толкова повече ги мултиплицира... Забелязал съм следното нещо при общуване с човек, които често използват думата „проблем” и производните й. Той може да рационализира, че иска да се справя с тях, но ако говориш след време пак с него, ще видиш, че я използва още повече и в същност самият той си ги създава. Ще ги вижда на всяка крачка в детството, настоящето, бъдещето... В този си живот, в миналите, в енергията, в секса, в любовта, в ума, в околните, навсякъде... Животът му става съвкупност от много проблеми... Ще работи усилено по решаването им и ще създава многократно повече...

Аналогично е фиксирането върху егото. Колкото повече се бори някой с егото си, толкова по-голямо го прави.

Ошо подходът е коренно различен. Няма нужда от съдене дали нещо е проблем или не. Животът е такъв какъвто е. Това, което може да сме си мислили, че е проблем, може да се окаже благословия, пред която бихме преминали слепи. Много по-ефикасни в опознаването ни са БУДНОСТТА и ЕСТЕСТВЕНОСТТА. Но даже липсата им не е проблем.

Въобще, според мен, проблемите идват от ума на човек. Когато влезеш в духа си, когато течеш като река, просто няма проблеми.

Та, за вас ставащото в живота ви проблем ли е или нещо друго? Въобще, смятате ли, че имате проблеми и разрешавате ли ежедневно разни проблеми? Чувствате ли се, че имате блокажи и деблокирате ли ги?

Ще си позволя да цитирам Ошо с нещо, с което съм напълно съгласен с него:
„Животът не е проблем, който да трябва да бъде разрешен, а мистерия, която да бъде изживяна”





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.02.10 23:54



Някой пък няма ли да спре да се засяга от всяко нещо, което го плаши да не го разкрият. Ми то всички си го знаят и без това.



Всяка система си има собствен език и когато се говори с хора, които нямат обща култура да го познават се използва чисто профански език. В йога няма дума като съдене, или ще да е рядка, нито се вижда употребена в изразяването на материята, но някой я вижда, което показва, че изразява себе си.

А съм забелязал, че когато някой наддаде ухо да понаучи нещо, веднага се включва същия назидател, да не би онзи да кривне от правият път. Вместо да остави човек да се пообразова малко. Пък и няма какво да загуби, има какво да спечели.

Отделно, май само за ума се говори, не се споменава нещо друго. А този ум си има механизми и принципи на работа, защото е машина. Който не ги познава, няма как да го разбере. И това, че си заравя главата в пясъка не значи, че си решава проблемите. Щото има един дето си заравя главата и стои "буден" подземно, та си е останал същият от време оно...на приказки и на изпросено съжаление.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 10:09



Наскоро в две различни групи - една даоска и една тантристко-будистка, се зададе един и същ въпрос: "Можем ли да знаем сами - без гуру, учител, водач, съветник - какво е добро за нас?"
Отговорът беше един и същ, макар даден от различни хора. Предавам го по смисъл, като обединена сентенция: "Можете, ако сте БУДНИ и ЕСТЕСТВЕНИ. Но ако вече сте такива - тогава какво правите тук...?" (на тази практика, семинар, при този учител, с тази книга в ръка и т.н. ...).
...Какво, може би седенето часове наред и умственото "вдигане на гири" (както сполучливо оприличават медитацията

) да ни е нещо суперестествено и любимо?? Да не би изтеглянето на енергията при секс да ни е нещо суперестествено още от ранна детска възраст?? И въртенето на микроорбитата сигурно също е суперестествено за нас - затова са ни необходими години или месеци практика и подробни указания, за да го усвоим... и пак не е сигурно дали ще ни се получи.... ц,ц, да им се ненадяваш, тия естествени неща колко време, внимание и усилие искат!



Редактирано от L.L. на 18.02.10 10:09.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 11:24



Определено хората....

Ти нали не се интересуваше от ДРУГИТЕ?



Споко, Миро, всички сме болни от тая болест, че знаем кое е най-добре за другите, но не можем сами на себе си да помогнем.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 11:39



Ами то противоречие няма. Нещата са ЕСТЕСТВЕНИ или поне са били някога. Сега не ни естествени, защото сме на друга позиция, позицията на Аза/Егото/Ума, в която са важни приказките и самосъжалението, а не волята и действието.

"Можем ли да знаем сами - без гуру, учител, водач, съветник - какво е добро за нас?"

Проблемът е в личните интерпретации, породени от мързел и желание за изява. Дай на 10 човека ясни и прости инструкции как да свършат нещо съвсем просто, примерно да преместят предмет на 10 метра разстояние и 10мата ще го направят не само по различен начин, ами повечето или няма да го преместят или ще го преместят на различно разстояние. При това ще пъшкат и ще се оплакват.

Същото е и с практиките: колкото и ясно и конкретно да са обяснени, всеки иска да прибави по нещо от себе си, да пропусне по нещо заради себе си. Все някой се оправдава, че няма време, че чака онази хижа в планината, че обясненията не са достатъчно ясни...

А е толкова просто да се прави това, което се трябва да се прави, по начинът по който е обяснено.

Май никой така и не иска да си признае, че ако беше действал, дори и погрешно, вместо да си търси оправдания, ще има някакъв шанс да намери правилния път. А само с философстване, няма никакъв шанс.

Моя отговор е: да, всеки може да се справи без учител, ако има на разположение нужната информация. Единственото условие е да преодолее нуждата някой да го води за ръка.

___________

Редактирано от mo32 на 18.02.10 11:40.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 12:39



"Същото е и с практиките: колкото и ясно и конкретно да са обяснени, всеки иска да прибави по нещо от себе си, да пропусне по нещо заради себе си. Все някой се оправдава, че няма време, че чака онази хижа в планината, че обясненията не са достатъчно ясни...

А е толкова просто да се прави това, което се трябва да се прави, по начинът по който е обяснено."

Ако ги нямаше личните усет и интерпретация, книгата "Асана, пранаяма, мудра, бандха" например (която си е цяла енциклопедия към днешна дата), щеше все още да се състои от няколко страници...През времето сериозно практикуващи хора са надграждали. Браво за смелостта и недогматичността им! Макар че и днес за мнозина, приели настоящия вариант на книгата, стои бариерата да допуснат и още възможности, които липсват вътре.

Това се отнася за много неща...



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 13:03



Ако ги нямаше личните усет и интерпретация, книгата "Асана, пранаяма, мудра, бандха" например (която си е цяла енциклопедия към днешна дата), щеше все още да се състои от няколко страници...

Пропускаш момента с разликата между това начинаещ да променя нещо, което не познава, и това учител да добавя личен опит към някоя традиция, след като е извървял целия изследван до момента път.

Влезнал един учител в една зала, да говори за своя Път и възкликнал: "Виждам много новоизлюпени учители и нито един, готов да бъде ученик" Нали се сещаш какво би станало, ако всеки новоизлюпен "гуру" реши да добавя... какво?... личен пит, който няма, а само теориите си, които го карат да се дуе като пуяк?

Аз лично не бих искал да следвам хора, които на себе си не могат да помогнат, пък тръгнали другите да учат, че и учения да променят!

___________

Редактирано от mo32 на 18.02.10 13:04.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 13:21



Не пропускам този момент, напротив, знам, че е важен. Но нямах предвид това...Виждала съм именно авторитет (не знам с какви точно други думи да назова опитен човек, който е изследвал въздействието на практиките и е учител) да бъде оспорван от някой си Х, който едно си знае и едно си бае. Една такава Х-дама дори се разрева, защото е йога инструктор от години, а той се осмелява да оспори догмата, която е преподавала като единствено правилна. Не един такъв учител съм виждала и чувала да споделя собствена ефективна опитност. И именно подобни хора съветват обикновените практикуващи като нас (нека направим важното разграничение, щом се налага) да пробват, да експериментират и да намерят най-доброто за себе си, дори ако от това се роди нещо ново. А "новото" нищо ново няма да е, всеки от нас има скрита памет за купища практики, без да знае.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 13:43



Спокойно можеш да сложиш кавички на думата 'учител', когато я използваш за хора, които защитават догми и се разревават от критика. Това, кой колко години опит има, нищо не значи, освен че може да се използва като самохвалство.

Присъствах на една лекция на Шивамурти, на която някакъв луд стана и започна да я обижда, да говори против Йога и т.н.. Тя реагира много адекватно - първо остави го да си излее първоначалния яд, при това без да трепне, после учтиво, но твърдо и респектиращо го помоли да напусне и да не пречи на лекцията. Цялата зала мълчеше и чакаше да види как ще реагира и като видя адекватната реакция, хората я подкрепиха. После лекцията продължи с няколко майтапа от нейна страна, за да разведри обстановката.

Не е чудно, че реагира така адекватно, защото обучението й е включвало ежедневно тъпкане на егото, та пред това, несвързаните бръщолевения на един луд са детска игра. Обучение, а не да се бие в гърдите, колко години е симулирала практика и какъв 'учител' е! Само заради това, много я уважавам!

Честно, не мога да разбера как някой, който се пише за учител, ще препоръчва незапознати и неопитни хора да експериментират.

Ето ти два примера:
Имаше един Олег от Украйна, който тренираше виетнамски БИ. Той разказваше, как учителят му преподавал практики за желязната ризница и изрично му казал, да не прави повече от 5 минути на упражнение. Нашия човек, понеже бил много амбициран да напредне бързо, почнал да експериментира, при което си докарал такива ядове, че после бая зор видял.

Вторият пример е с една жена, която при практиката на Йога Нидра, изпадаше в някакво състояние, при което започваше да крещи. Отделно, че от Павамуктасана, ставите на пръстите на ръцете й, започнаха да се деформират. Тукашните български учители, писаха за нейния случай до Индия и там ги посъветваха, тя да НЕ се занимава с медитативни практики, само карма йога, а това със ставите се оказа временна реакция на изчистване на организма и й мина.

Някои неща са открити по трудния начин и не случайно има ограничения. За мен само идиот може да пусне незапознати хора да експериментират. Айде, ако правят някакви техни измислени глупости, нищо няма да стане, ама ако се случи нещо подобно на горните 2 случая?
Такива странични ефекти не са рядкост в работещите системи, бил съм свидетел не на един и два, освен това имам собствен негативен опит и то пак моя глупост.

___________

Редактирано от mo32 на 18.02.10 13:42.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 14:01



Този, дето нападна Свами Шивамурти на лекцията, е от самообявените за учители и си преподава като почнеш от интегрална йога и минеш през тай чи, па стигнеш не на последно място до даоистки шаманизъм...

За тъпкането на егото й, Шивамурти охотно си разказва и наистина са забавни истории:)) - случки пред камари хора, които автоматично, след като виждали какво прави гуруто й с нея, започвали да я гледат със снизхождение и отрицание.

Онзи пък, дето се съмняваш в него, е уважавано име от Сатянанда традицията и доста силен учител без кавички (иначе бих сложила такива). И не мисля, че идеята му е била куцо и сакато да си прави свои версии :)), а по-скоро на базата, която вече съществува и след съответната опитност, да се обръща внимание как на човек му е наистина комфортно. Един вид като свободната воля - свобода в определени граници, а не например да ти преподават пеперуда, а ти да измилиш вариация скачане от прозорец, с цел полет.

За медитацията - точно това скоро разправяше една друга свамка, гостуваща в София (сериозна практикантка и силно утвърдено име). Каза, че по-интровертните натури, склонни към проблеми с психиката, депресивни състояния и пр., могат да пропуснат това, дето му викаме медитация и да наблегнат на друго. Обясни за себе си, че самата е такава натура и че Сатянанда й давал една единствена практика в продължение на години - крама йога...В момента обаче тя преподава и медитация.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор DARA / Princess (of Chaos)
Публикувано18.02.10 14:06



Май никой така и не иска да си признае, че ако беше действал, дори и погрешно, вместо да си търси оправдания, ще има някакъв шанс да намери правилния път. А само с философстване, няма никакъв шанс.

Дори и да си на правилния път ако седиш има опасност да те сгазят - примерен късмет от баница Царица


Единственото условие е да преодолее нуждата някой да го води за ръка.
Нуждите се преодоляват със задоволяването им ;-)

пс чудя се къф ше е офтопика на това ти изказване - *къде съм аз, а къде сте вии* може би?

http://www.takepart.com/thecove


Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 14:09



"Това, дето му викаме медитация", смятам, че е коректно казано, защото може да се окаже, че няма никой наоколо, като включим и себе си, който да медитира наистина. Затова изтърканият рефрен на Блеки за жуменето, наистина вАжи.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор DARA / Princess (of Chaos)
Публикувано18.02.10 14:12



*И въртенето на микроорбитата сигурно също е суперестествено за нас*- това е толкова естестествено колкото и въртенето на пумпал когато има ръка която да натисне лоста надолу - подробността е че човека не е ръката а пумпала

http://www.takepart.com/thecove


Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: DARA / Princess]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 14:14



*къде съм аз, а къде сте вии* може би?

Всички сме на едно и също място, наречено Земя.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 15:41




Този, дето нападна Свами Шивамурти на лекцията, е от самообявените за учители и си преподава като почнеш от интегрална йога и минеш през тай чи, па стигнеш не на последно място до даоистки шаманизъм...


Ами аз го казах събирателно: луд.

Онзи пък, дето се съмняваш в него...

Коментирах по принцип, а не конкретен човек, защото не знаех за кой става дума, но и да знаех, при така предадената информация, пак би ми било същото мнението.

Обясни за себе си, че самата е такава натура и че Сатянанда й давал една единствена практика в продължение на години - крама йога...В момента обаче тя преподава и медитация.


То е ясно, че всички пътища се събират, а в началото се различават, защото различните хора, тръгват от различен хал. Някои имат нужда от повече подготовка, преди да почнат със същината, в противен случай биха си навредили, както стана въпрос.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 16:29



"То е ясно, че всички пътища се събират, а в началото се различават, защото различните хора, тръгват от различен хал. Някои имат нужда от повече подготовка, преди да почнат със същината, в противен случай биха си навредили, както стана въпрос."

Тоя въпрос ми е неясен. Защото никой не знае кой от какъв хал тръгва. Тая жена уж от по-"лош" хал е тръгнала, ама е стигнала по-добър хал от мнозина, дето веднага на "медитацията" са кацнали и са я практикували уж от здрава база...Доста са относителни нещата по отношение на "хала".



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 17:01



Доста са относителни нещата по отношение на "хала".

Аз съм срещал точно 2 системи, където много точно практикуващият ги трябва да установи от какво ниво тръгва. За Йога не зная как стоят нещата и въобще има ли такова нещо.

Иначе не е трудно да се установи от къде точно тръгва човек, дори и да не притежава някаква методика. Трябват му две неща: огледало и малко време за да си напише на един лист всички болежки, които има.

Външния вид говори за това, колко се е похабил човек, а болежките пък са индикация какво трябва да стабилизира, преди да мине на по-натам.

Тая жена уж от по-"лош" хал е тръгнала, ама е стигнала по-добър хал от мнозина, дето веднага на "медитацията" са кацнали и са я практикували уж от здрава база...

Егоманията и невежеството не прощават. Ако някой не може да върви, а иска да бяга, негов си е проблемът, че си блъска главата в стената. С което искам да кажа, че няма никакво значение* от какъв хал тръгва някой. Често пъти тия, които имат повече наготово са по-мързеливи и небрежни и нищо не постигат, а тия, които трябва уж повече да свършат, се научават да си работят като пчелички и съответно имат резултати. Нека не забравяме, че страхът и отчаянието са големи стимули, докато доволството води до застой. Такава ние природата.

* има огромно значение за началото на практиката, но не и по отношение на шансовете за успех в нея.
___________

Редактирано от mo32 на 18.02.10 17:02.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 17:31



Има едни объркващи идеи в йога традициите (посвещенията често допринасят за укрепването им - хората не ги разбираме правилно).

Според мен никой не би трябвало да се занимава с нивото на другия или да се концентрира прекалено върху своето, защото възможността за грешка е твърде голяма и мислите за нива най-често са умствени манипулации.

А и що е то ниво? Един може да е напреднал в едно, друг в друго, както и обратното...един може дълго да пълзи, пък изведнъж да полети, друг да лети бързо, а после да забави темпото...

За съжаление си прав, че наличието на талант не определя степента на реализация...и че не чак толкова талантливият може да постигне много с упорство.

Външният вид говори, да, за който може да чете по него. Френологично погледнато по-дългият нос (нямам предвид прекалено) е добър показател, ама всяка втора фолкпевица ходи да се оперира, за да се сдобие с къс и чип такъв...:))



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 18:05



Нямах предвид някакви формални нива, това са глупости. Нарочно използвах думата 'хал', за да обознача цялостното състояние и положение, в което се намира съответния човек към някакъв момент. И под цялостно състояние, имам предвид психо-физиологично. Както ти споменах, това определяне е с цял човек да знае от къде точно тръгва и какво трябва да оправя. Най-простият пример е, че ако има слаб гръб и болки, няма как да седне в лотос и да медитира. По-сложно е, когато има проблеми на ниво съзнание, които коментирахме във съседната тема.

А под определяне по външния вид, нямам предвид Френологията. Купих си една дебела книга, за да видя що е то Френология и дали би ми било интересна, но след като се усетих, че се заглеждам в дължината на носовете, височината на челата и формата на очите, разбрах, че това само ми носи предразсъдъци, а не някакви точни преценки за човека срещу мен. Предпочитам интуицията и усещането което ми носи директното общуване с някой, пред разни физиологически признаци, с не много ясен произход на значението на характеристиките.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 18:17



Абсолютно съм съгласна!
Акцентът ми по-скоро е върху това как интерпретираме понятията "будност" и "естественост". Изобщо в състояние ли сме да ги разбираме така, както един даос, йогин, гуру или шаман или си ги тълкуваме, като дявола евангелието?


За един наркоман естественото е да се друса, което изобщо, ама никак не означава, че това е добро за него. И ако се погледне от гл.точка на съвременния научен поглед върху химията и навиците ни, то всички ние си падаме бир-парче наркомани, пристрастени към начина си на живот.
Така че ролята на гуру или водача е освен да ти даде необходимата информация, да ти помогне да се изчистиш/преструктурираш/деструктурираш/ поддържаш буден и въобще каквото трябва. Защото, като си помисля, естествената ни тенденция е да спим. А всеки знае какво е да ти се спи, а сам да се ръчкаш да се будиш - накрая пак заспиваш, колкото и да се ръчкаш, защото тенденцията е в пъти по-силна от волята. (да, същото е като с физическия сън)

Да се движи сам човек на практика за нас е непосилна задача (а тези, които са успели, като Буда, например, цял свят ги знае). Затова и при тенсегрити-практикуващите се използва силата на човешката маса и взаимодействието ни един с друг.

Редактирано от L.L. на 18.02.10 18:20.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 18:19



"Предпочитам интуицията и усещането което ми носи директното общуване с някой, пред разни физиологически признаци, с не много ясен произход на значението на характеристиките." Точно така. А и вътрешните пропорции не се отливат веднага в съответните външни. Щом има душИ, които са в привидно уродливо тяло, а издигнати вътрешно (според мненията на учители) и т.нар. "души в почивка" и пр., не можем да определяме толкова повърхностно.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 18:23



"Акцентът ми по-скоро е върху това как интерпретираме понятията "будност" и "естественост". Изобщо в състояние ли сме да ги разбираме така, както един даос, йогин, гуру или шаман"

Според мен никак не сме в състояние.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 18:25



И според мен.


А дори да имаме моментни проблясъци, те си остават просто моментни проблясъци и нищо повече.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 18:56



Акцентът ми по-скоро е върху това как интерпретираме понятията "будност" и "естественост". Изобщо в състояние ли сме да ги разбираме така, както един даос, йогин, гуру или шаман или си ги тълкуваме, като дявола евангелието?

Разбирането следва вътрешните промени, а не обратното. Затова за мен принципите на практиката и практикуването, само по себе си е достатъчно. С други думи казано, в даоските текстове, примерно, няма понятие 'теория', защото всичко, което знаят е пробвано и идва от личния опит, събран и структуриран в различните традиции.

Какво е един даос, йогин, гуру или шаман? Човек като всички останали, който има повече практика и познанията на определена традиция. Нищо повече. Сега вече има достатъчно достъпна информация, която при желание може да се ползва от всички.

Да си сам и да се ръчкаш сам е безкрайно по-трудно, отколкото да има някой, който постоянно да те буди, да те ръчка, като ти помага да се отървеш от егото. Зная, че по тоя път, шансовете са много, много малки, почти нищожни, но има ли значение? Ти беше написала нещо, което много ми допадна, че всички ние се подготвяме и когато сме готови, вселената ще намери начин да ни помогне, било то с учител или нещо друго...

Що се отнася до човешката маса, а и всеки детайл по Пътя, мисля, че няма човек, който с лека ръка да откаже каквато и да било помощ. Дори и темерут като мен.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 18:59



А аз си мислех, че мъжете са песимистите...



___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 21:34



"Можете, ако сте БУДНИ и ЕСТЕСТВЕНИ. Но ако вече сте такива - тогава какво правите тук...?"

Как да не те гушне дядко.


Първият етап е когато ученика се възвисява по облаците, след което се приземява и интегрира духовността на земно ниво. Просто се кефя когато някой е с корени дълбоко е земята и ръце протегнати в небето.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 21:44



А аз мисля, че това не е песимистично.

Би било, ако към него прибавя "никога". Но не - възможността това положение да се промени винаги е налице!



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 21:46





___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 21:56



Затова за мен принципите на практиката и практикуването, само по себе си е достатъчно.

Да, според мен също е достатъчно. Стига да се случва. Просто сме в положение много лесно да си кажем "ох, писна ми, ох, не ми се занимава, ох, имам друга, по-важна работа, я, онова там не е ли по-интересно.." и т.н. и т.н..., знаеш как е. И стигаме до ръчкането, за което мисля, че мненията ни съвпадат - Що се отнася до всеки детайл по Пътя, мисля, че няма човек, който с лека ръка да откаже каквато и да било помощ. Дори и темерут като мен. - именно, хареса ми!


В този смисъл и "проблемите" са помощ, даже най-добрата, която имаме, защото са нещо от нас и за нас. Т.е., когато "простатата алармира" (ей, много ми хареса това с простатата), няма как да спим спокойно.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 21:56



Поклон, слънце.


Съгласен съм, че всеки може да мърда от основните практики, но се иска един миминум от овладяни практики, защото да не стане да напише повече книги, от колкото е прочел.

Както е казано, ако повече от един следва даден път, то той се превръща в догма. Сиреч, няма два еднакви пътя. Всеки, така или иначе ще си намери своя...




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 22:03



Еееехааа!


Как да не ти отвърна на гушкането и блясъка в очите, кажи ми!...
Чувствата ни просто са взаимни!
(И все ме вдъховяваш, та говоря в рими!)




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 22:04



Наситих се да приказвам умности. Умът ми блокира тотално за днес, сега отивам да свърша малко истинска работа... да измия чиниите. Няма как, карма йога!



Но за да не си капо, ще кажа, че с нетърпение очаквам да излезе, с хубаво качество, оня филм, с кадър в подписа ти. Затъжил съм се за сините смърфове и смърфиетки.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 22:14



Скъпи Мо,
Със твоя хъс,
последователност и буден ум,
диспутът винаги е на ниво
и нама как да съм капо!



Така че - лек и буден сън!
(И пролетно приятно - отвътре и отвън!)

Редактирано от L.L. на 18.02.10 22:15.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 22:26



Рекох да ти река, па не те ти рекох; па си рекох, ха да ти река, че да не речеш – рече да ми рече, па не ми рече.





Имаше малък спор какво да вземем за баща ми. Реших си нещо и си удържах. А той вика, а добре, вчера ходих да го търся и казаха, че днес ще получат...

Когато реката тече е малко несериозно да ми обясняват как тече реката. Всеки ден я гледам.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 22:39



Айде сега проблем ще правиш от едни чинии, вместо да не правиш разлика и да течеш по мивката...като мен. Току що измих тавата от баницата, ама не е карма йога, а удоволствие.



Питай Миро.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 22:41



Да, да, именно, това имам предвид - дадох пример със свободната воля, малко нескопосан, но в тоя контекст.
Поклон и от мен





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 22:51








Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 22:52



А пък ти -



Пу да ти е кеф - пу!

Ама хубава брошка - приказна и истинска, като реката, що тече под краката ти!

п.п. Е, не - не мога!


Редактирано от L.L. на 18.02.10 23:03.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 22:59



Като имам предвид, колко трудно могат да ме уцелят на музика, това с Луйс е попадение.








Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 23:24



Макар,






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 23:32







Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано19.02.10 00:08



ми побъркаха ме, защото за да им отговарям по същество трябваше да ползвам сравнително сложния модел на блокираната от блокажи енергия в подсъзнанието. А ползването беше побъркващо, защото то означаваше наслагване на този сложен модел върху доста по-прости за мен неща. Но в крайна сметка успях да овладея ситуацията



Животът е такъв какъвто е
Това съм го чел и съм го смислял много пъти, но след толкова писане за блокажи и проблеми ми подейства много освежаващо, като поливане със хладка вода в горещ летен ден



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.02.10 08:32



Всеки си изгражда една капсула, която няма пробиване. Ошо също е капсула, при това доста удобна. И колкото повече се пречушиш и сдухаш, толкова е по- вероятно тази капсула да се пропука.

Щом си овладял нещата, ще трябва да чакаш друг шанс.



Разбира се, както вече се каза, не може да се пропуква капсулата ако човек не е готов, защото и това е нож с две остриета.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.02.10 08:33








Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано19.02.10 09:33



Мерси:)

Ето нещо за ценители - голямо парче

"Диване" значи "без акъл", "омаян" и в турския фолклор не е с негативно значение - изразява състояние на влюбеност, в което умът спира:) Един Мустафа ми каза :) Клипът е част от една световна инициатива, в него участват над 45 музиканта от цяла Турция.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано19.02.10 09:59



Пич, ти да не си програмист?!



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано19.02.10 10:52



Каква капсула какъв Ошо, тука авторските права са си мои а и и не е капсулла това, като капсула виждам по-скоро модела с блокажите в подсъзнанието - защото като го тествах се полуи малка преграда между мен и нещата и стана капсулиране. Без него взаимодействието ми с нещата е по директно и по живо - като секс без презерватив



А и имам и по итересни неща да правя от чакането на друг шанс, той сам ще си почука на вратата, когато трябва.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано19.02.10 10:56



не съм, аз съм журналист икономист





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано19.02.10 11:15



Super! Тъкмо ще зная, като ми се доприказва на икономически теми, към кой да се обърна.



Имаш ли някаква профилираност или пишеш за всичко свързано с икономиката?

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.02.10 16:22



Скъпи Хуанджи,

Би ли ми показал къде в тази тема говоря за Йога?! Според мен не я коментирам нито пряко, нито индиректно и ти си този, който я намесва. Още по-повече, не ми е изестно Патанджали да е споменавал непрекъсно "проблемите" за щяло и нещяло и че животът бил проблемен.

Едиственото ми обясние е, че в някоя друга тема предии месеци или година съм бил споменвал нещо за йога и ти сега си решил да ми отговаряш за нещо, което е на сърцето ти. Но за да не стане така, че след година да ми отговаряш по тази тема, просто остави йога настрана и виж ясно поставените въпроси в тази тема. И ако желаеш, сподели ТВОЕТО мнение (това на/за йога йога не ме интересува).

Иначе хубаво си се влючил в темата, защото съм забелязъл, че ти често употребяваш думата "проблеми" (даже и в този ти постинг). Все се опитваш да решаваш някакви проблеми, които виждаш навякъде... Намираш (си) блокажи тук и там... Та наистина ли усещаш света и живота си като съвкупност от проблеми, които трябва да решаваш? Сподели твоята позиция спокойно и без излишна емоционалност. Никой не те напада и не осъжда за твоята гледна точка.

Това, че ти виждаш толкова проблеми около теб, не ми създава проблем. Надявам се, че фактът, че аз не гледам на живота като на куп проблеми, не ти прави на теб някакъв нов проблем.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.02.10 16:32



Къде пък сега съм казвал, че не се интересувам от другите?? Виждам, че ти смяташ, че знаеш кое е най-добре за другите. Аз поне не го знам, но мога да споделя моето мнение как аз бих постъпил и след това всеки си решава сам.

Забележи, че в съседните теми, които ти пусна, не се включих с някаква дребнава заядлива забележка, а ти споделих подробно моето мнение. Ако можеш да направиш същото в тази темата, заповядай.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.02.10 16:48



Имаше един стар БГ филм

и историята с възприемането на света като съвкупност от проблеми е абсолютно същата. Започва се с нещо малко... И в момента, в който го възприемеш като проблем, то създава нови проблеми... И още нови...

Аз съм го правил и сигурно всички хора са го правили. Но в един момент видях колко е глупаво и ненужно. Самото квалифициране на дадена ситуация като проблем е вид съдене, което ни пречи да я видим и да я изживеем цялостно.

А иначе е хубаво, че се появиха хората, които се опитват да те побъркват. За тях самите това, че някой няма проблеми изглежда създава голям проблем. Но и за теб самия е полезно, защото как може човек, който гледа на света "такъв каквъто е" да се побърква



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор vidiya (новак)
Публикувано19.02.10 17:40



Ше си позволя да допълня темата,с още едно изказване на Ошо:

Най-големият проблем и неговото единственно решение


«Да имаш съдба-значи да не бъдеш стопанин сам на себе си.

И вие нищо не можете да направите с живота си.

Ето какво се подразбира под тази обикновенна дума, «съдба».Тя ви прави мъртви.Тя ви превръща в роби.Тя ви оставя без надежди.

Именно това е превърнало човека в проблем.

Всички проблеми са- един проблем.

Ако можете да решите малкия проблем –да го разрешите,да се избавите от него,да приключите с него - ще намерите главния ключ.

И ще можете да отключите ,всички катинари в дома си.Това няма да бъде сложно.

Главният ключ е осъзнатоста.

Решавайки малките проблеми,вие започвате да постигате азовете на осъзнатоста.

Изберете някакъв незначителен,не много важен проблем; с него ще ви бъде по-лесно да работите.И след като го отработите,ще се учудите : вие ще разберете тайната на вашия сложен,заплетен живот.

Намерете този секрет и във вас ще се роди човек.

До тогава-вие сте само проблем ».

Ошо



Редактирано от vidiya на 19.02.10 17:39.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано19.02.10 18:23



А защо мислиш, че нещата които пиша, не ги мисля 'сериозно'?

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.02.10 22:21



Скъпи Миро,
би ли ми показал къде в поста на който отговоряш, съм говорил за теб?

Още по-повече, не ми е изестно Патанджали да е споменавал непрекъсно "проблемите"

Мога да ти го цитирам още в началото - "І. 2. Йога това е Ниродха /дефункционализиране/ на Врити-те /всички модификации/ на Читта /обусловеното съзнание/."

И всичко, което говоря касае именно това дефункционализиране на съзнанието. Може да се свърже с депрограмиране.

Мисля, че всички системи се занимават изключително с това и ако погледнеш какво е пуснала Видия от Ошо, че видиш, как той също говори за проблеми.
Надявам се няма да го хокаш, нито ще му викаш и на него, че е побъркан.






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.02.10 22:27



Ти даже не знаеш какво значи да се пропукаш, но пък можеш да прочетеш за това случване в повечето книги. Естествено, че не си, а няколкото посредствени изживявания са се случили на почти всички тук.



Никой не е казал, че трябва да стоиш и да вардиш някакъв шанс, а да осъзнаеш какво се случва. Изместваш центъра на нещата, защото се защитаваш. Знаеш ли кое защитаваш, ами това, че си постигнал нещо.

Любимата ми фраза на един е - и аз бях просветлен, но ми мина. Много веселяшко.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.02.10 22:28








Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано20.02.10 13:00





Дишане 4-16-8 (вдишване-задържане-издишване), с двете ноздри едновременно. Много е готино. Почти веднага преминава в енергийно и ме заземява напълно.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 19:48



ами тясно профилирано си е, пиша основно за управлението на сгради по време на жизнения им цикъл





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 20:01



понякога класифициането като проблем е равносилно на съдене, но понякога е просто класифициране. Иначе, ако възникне нещо което пречи на виждаш живота такъв какъвто е може и да се побърка човек, тогава се появяват и проблемите, иначе няма никакви проблеми


ако за някой това че нямам проблеми е проблем, веднага му го решавам - живота ми като цяло е пълен с всякакви проблеми от сутрин до вечер. Това което казах е че сега нямам никакви проблеми



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 20:10



не искам и да знам какво значи да се пропукаш - блажен е невежата



Никой не е казал, че трябва да стоиш и да вардиш някакъв шанс, а да осъзнаеш какво се случва.
И аз тва викам, ти понеже каза "Щом си овладял нещата, ще трябва да чакаш друг шанс". Ама понякога не е нужно дори и да се опитваш да го осъзнаваш това което се случва.
Има и едни хора в бели престилки, на които като им кажеш че си просветлен и ще се опитат всячески да те излекуват



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.02.10 21:03



Па то си е за лекуване.



Казал ли съм някъде да създаваш нещо?




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 22:30



нямам спомен да си ми казвал такова нешо





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.02.10 22:35



Всичко си идва само, макар и във връзка с определени неща вътре в теб. Но те вече са заложени и няма как да се избегнат, затова е по- добре да кажем, че всичко така или иначе идва при нас. Не го гониш, не го чакаш, само осъзнаваш.






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 17:34



Нали ти казах, че мнението на йога и (за йога) не ме интерсува в тази тема. Има клуб Йога и там обсъждайте на воля цитатите на Патанджали и каква е разликата между дефункциониране, проблеми, блокажи и реалното отношение на човек към тях.

В тази тема можеше да изразиш СВОЕТО МНЕНИЕ наистина ли разглеждаш живота си като съвкупност от проблеми и блокажи, за които говориш почти непекъснато. Впрочем, ето и в този ти постинг смяташ, че някой те хока и те обвинява, че си бил побъркан... И сигурно може да кажеш, че това е блокаж от детството (понеже реално никой не те обвинява в нищо). Но поне според мен така се прехвърля отговорността на родителите и човек не поема своята в момента тук и сега и продължава да се върти в омагьосания кръг на проблемите.

А що се отанся до цитата на Видия, напълно съм съгласен с него.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 17:35



Никъде не съм казвал, че това, което пишеш, не го мислиш.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 17:51



Именно, не е въпроса дали изпозлваш думичката "проблем" или не, а в ОТНОШЕНИЕТО на човек към ситуациите от живота.

Когато съдиш, че нещо е проблем (в смисъл, че под една или друга форма е "лошо"), трудно може да го приемеш цялостно... А поне според мен именно цялостното приемане е ключа към разбирането.

В тай-чи бутащите ръце има хубава практическа аналогия. За да се "получат" трябва да приемеш партньора си много близо до теб, да станеш едно с него. Ако го смяташ за лош под една или друга форма, съзнателно или подсъзнателно ще се стремишеш да си по-далеч от него... Поради което ще загубиш контакта и ще те избутат.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: vidiya]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 18:08



Благодаря ти за цитата на Ошо, Видия, много ми харесва.

А ти как гледаш на разните ситуации от живота ти? Когато са трудни, приемаш ли ги като проблеми? Въобще създаваш ли си проблеми?





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 18:12



И какво, 4-16-8 и вече няма проблеми...?

Благодаря за метода, никога не бях пробвал в такова съотношение.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.02.10 09:30



Запитай се защо искаш другите да говорят само за това, което ти е удобно и да чуваш само това, което искаш.



наистина ли разглеждаш живота си като съвкупност от проблеми и блокажи, за които говориш почти непекъснато.

Ако говориш за математика, е малко смешно да те обвинят, че говориш за математика. Има много други теми в които проблемите ги няма, но пък ти въртиш само в такива, в които присъстват. Така, че говорейки за разбиране на себе си и за работа със съзнанието е нормално да се назоват нещата в реалните им имена.

Не си вникнал в същността на практиката, или по- скоро не ти е било удобно. Не прехвърляш отговорността на никого, а разбираш причините и после депрограмираш съзнанието. Тук отговорността е изцяло твоя, а това което те плаши е, че въобще ще трябва да се изправиш очи в очи с това от което вечно си бягал и не смееш да погледнеш.

Но слона си е там и си стои и доста убива, когато нескопосано и вдървено прегръщаш хората с вътрешно напрежение, което говори за комплекси и непреодоляни емоции.

Слона се вижда и когато се опитваш да фръцкаш пред лаиците с бутащи ръце, като пропускаш, че дори един лаик може да прецени колко голямо дърво си.

Като страшното не е, че си дърво, неразчупен или подтиснат, а че бягаш от реалността. Това, което атакувам е подхода, а не ошовците. Заравянето на главата в пясъка. Иначе всеки от нас си носи кусирите, но поне да си ги вижда, не да се изненадва като му ги кажат.




Тема за любовтанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.02.10 17:07



Запитай се защо искаш другите да говорят само за това, което ти е удобно и да чуваш само това, което искаш.
Хуанджи, не се съм те карал насила да се включвашв темата и никого не карам да говори за нещо.

...е малко смешно да те обвинят...
Ако ми се наложи за четвърти път да ти повторя, че никой не те обвинява, ще ме убедиш, че наистина си способен от всяко нещо да създадеш проблем. Зададох ти един обикновен въпрос и ... виж каква тирада изкара за мен. Имам чувството, че обичаш мен повече от теб. Ако беше отговорил по същество, щяхме да дискутираме темата (струва ми се, че има много да се каже по нея), а не любовта ти към мен.

Това, което атакувам е подхода, а не ошовците.
Сега пък атакуваш... Защо въобще ходиш да атакуваш подхода на ошовците?? Нали разбираш, че тук е Ошо клуб и ако Ошо и неговите идеи не ти харесват, не е нужно да правиш като някои в КК клуба, които хем не харесват KK, хем непрексънато стоят там и го критикуват.

Като страшното не е, че си дърво, неразчупен или подтиснат, а че бягаш от реалността... слона си е там и си стои и доста убива
Ето виж как пак си създаваш САМ проблеми, за които иде реч в темата! Какво те бърка дали бягам от реалността? И защо се страхуваш от това? Мен лично не ме убива никав слон, но ако искаш приеми веднъж завинига, че съм неразчупен, подтиснат и дърво и се успокой. Не е нужно да гониш рекорда на Кайли, която ми го повтори над 100 пъти (тя не казваше, че съм дърво, а че съм бил мазен, но както прецените). Не знам какво наричаш "блокаж", но ми е интерсно как квалифицираш това поведение на многократно стереотипно повторение, че някой бил еди какъв си?

И накрая най-важното, след като смяташ, че методът ти за депрограмиране работи, абстрахирай се за момент, че ти си писал горния постинг към мен, прочети го пак отстрани и ми кажи честно дали ти харесва излъчването му? Дали един духовно търсещ човек (особено смятащ се за йога) му прилича да пише такива бисери. Трябва да призная, че тук си скромен все още, но в постинга ти към Видия в нейната съседна тема достигаш рекордни висоти на духа и на изразния език.

Помолих те да не ми говориш с цитатите на Патанджали именно за да бъдеш ти самия себе си. Да се съблечеш, да се ИЗРАЗИШ. И ти благодаря за това. Струва ми се, че и ти се чувстваш по-добре така.

Много ми харесва новото ти позитивно отношение към прегръдките и понеже моята към други хора ти изглежда вдървена, ще се радвам да ме прегърнеш сега нежно и любящо. Тръпна в радостно очакване стоейки отворен и съвсем близо до теб.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано23.02.10 17:28



звучи просто и наистина е просто, това да приемеш нещо цялостно, но често до простите неща водят дълги пътеки. Понкога е нужно много умуване, преди да разбере човек, че цялостното приемане, не е толкова свързано с умуване и размишляване



Редактирано от konopr на 23.02.10 17:29.



Тема Re: за любовтанови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.02.10 18:16



Хуанджи, не се съм те карал насила да се включвашв темата и никого не карам да говори за нещо.

Ще ти пусна няколко последователни поста, пък ти кажи сбъркал ли съм. Като няма да го коментирам излишно.
Миро: "Още по-повече, не ми е изестно Патанджали да е споменавал непрекъсно "проблемите"...

х. "Мога да ти го цитирам още в началото - "І. 2. Йога това е..."

Миро: "Нали ти казах, че мнението на йога и (за йога) не ме интерсува в тази тема. Има клуб Йога и там обсъждайте на воля цитатите на Патанджали..."



.............................
Сега пък атакуваш...

А защо не? Ако атакувам не ти харесва, да го наречем критикувам, взаимодействам или нещо подобно.
И в Кастанеда и в Ошо има спор и разминаване в разбирането. Едни и същи неща се приемат по различен начин. Нормално е да има критики, пък ти не си ревал до сега по този въпрос. Малко ми е странно...

Мен лично не ме убива никав слон, но ако искаш приеми веднъж завинига, че съм неразчупен, подтиснат и дърво...

Миро, това съм го приел отдавна. Но съвсем друго нещо е да приема, че едно дърво претендира за разчупеност. Просто се замисли, че ако не искаш да те признават в нещо, няма и да имаш проблеми ако не го правят.



Можем да го кажем и по друг начин - приеми, че някои хора може да не ти вярват на думите и да не те приемат във варианта в който се представяш.

Блокаж е точно това, което се случва в съзнанието при непреодоляване на даден проблем.

но ми е интерсно как квалифицираш това поведение на многократно стереотипно повторение, че някой бил еди какъв си?

По същият начин по който ти сам квалифицираш. О да, сега ще кажеш, че ти никога не си говорил за йоги и разни други. И разбира се, не пускаш отделни теми.

абстрахирай се за момент, че ти си писал горния постинг към мен, прочети го пак отстрани и ми кажи честно дали ти харесва излъчването му?

Да започнем оттук, нали за теб и нея нямаше разлика? Нали бяхте приемащи и много раздвижени? Моята пост е агресивен, което не ви освобождава от адеватна реакция, във връзка с претенциите. След като я няма, значи и претенциите са ялови...

Колкото до мен, много добре виждам нещата и знам, че не съм всеприемащ или там нещо си с висока духовна претенция. Моят път не включва да си мълча, а да виждам какво правя. Да знам защо го правя и да търся корена на нещата.

Но можеш да бъде сигурен, че ако го нямаше това фръц-пръц, няма за какво да се захвана. А няма за какво да се захвана не когато си мълчиш или когато се правиш на гъвкав до изкълчване, а когато не си защитаваш егото.

И на такива хора, които не си защитават егото, няма какво да кажа. Както Сахаров казваше, че на тези, които са сполучили в събуждането на кундалини той няма какво да им каже, понеже те са учители сами на себе си.

Аз пък точно това чакам да видя ошовец да тече на практика, не да се стяга като ученичка.

Не бой се, екстроверт съм, каквото мисля ще го кажа със сигурност, даже и да знам, че ще настане вой. Така, че за мен е нормално и не се стискам, нито се стремя към мнима криворазбрана добродушност.

Много ми харесва новото ти позитивно отношение към прегръдките и понеже моята към други хора ти изглежда вдървена, ще се радвам да ме прегърнеш сега нежно и любящо.

По- скоро бих ти теглил един шут в задника, мазник неден.

Естествено, че прегръщам и от сърце, но не и по задължение. Не и на принципа - кой не скача е червен, нито щото другите да кажат - ау, колко е приемащ...




Тема Re: превод на английскинови [re: Live Love Laugh]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано24.02.10 10:07



Divane Aşık Gibi

(Doğa İçin Çal)


Part 1

I'm like a infatuated lover (Divane asik gibi de)... Read More
Strolling down the streets ( Dolanirim yollarda )
Girl because of you, darling because of you (Kiz senin sebebune yar senin sebebune)
I've stayed in İstanbul ( Kaldim Istanbullar'da)

Part 2

If only your father asks for my hand from my father *
(Baban beni babamdan da)
Just once ( Bir kerecik istesun)
With God's order ( Allah'in emri ile)**
"Let her be my daughter-in-law" ( Gelinim olsun desun)

Wrap up a Black Sea belt around your waist ( Sar belune belune de Karadeniz kusagu)
Girl would you also say ( E kiz sen de dermisun)
If only I was taken by (married) this boy ( Alsam ha bu usagi)
+1
Part 3

I'm a bird of high mountain ( Yuksek dagin kusiyim de)
I'll perch on the cypress tree ( Selviye konacagim)
Ask for my hand from my father (Iste beni babamdan)
If he won't agree, I'm gonna run away (With you) (Vermezse kaçacagum)

My red shawl, green shawl****( Al salim yesil salim da)
Let's tour around of the world ( Dünyayi dolasalim)
You, be the rain and I , the cloud ( Sen yagmur ol ben bulut )
And then let's meet again in Machka***** ( Maçka'da bulusalim)



The translation, very briefly..I must add, every folkloric song has a story,same as the carpets of Turkey...and almost all of them is about love..This is sang between a girl and a boy (in love with each other) from Black Sea region.




I'm like a infatuated lover - divane asik gibi de
strolling on the streets - dolanirim yollarda
girl because of you, darling because of you - kiz senin sebebune yar senin sebebune
I've stayed in İstanbul - kaldim istanbullarda

If only your father ask me from my father* - baban beni babamdanda
just once - bir kerecik istesun
"for God's order - allahin emri ile
let her to be my daughter-in-law- gelinim olsun desun,

wrap up Karadenizbelt around your waist - sar belune belune de karadeniz kusagu
girl would you say - e kiz sen de dermisun
If only I taken ( means: married with) this boy - alsam ha bu usagi

I'm a bird of high mountain - yuksek dagin kusiyim de
I'll perch this cypress- selviye konacagim
ask me from my father - iste beni babamdan
if he won't let, I'm gonna run away (with you) - vermezse kaçacagum

ДЖАП, ТАП, КАРО!



Тема Re: за любовтанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.10 17:24



Ще ти пусна няколко последователни поста, пък ти кажи сбъркал ли съм.
Потвърждавам написаното от мен, както и това, че не те карам насила да пишеш в темата. А ако пишеш, те моля да изказваш свое мнение, а не йога цитати.

Ако атакувам не ти харесва
Виж как не разбираш... Не че на мен не ми харесва ти да атакуваш (атакувай си, това си е твоя работа), а ми е странно защо ти е въобще нужно да атакуваш някого/нещо?? Според мен духовно познание не се постига с атакуване.

Миро, това съм го приел отдавна. Но съвсем друго нещо е да приема, че едно дърво претендира за разчупеност. Просто се замисли, че ако не искаш да те признават в нещо, няма и да имаш проблеми ако не го правят
Според мен не е вярно, че си го приел и фактът, че го повтаряш постоянно ми се струва красноречив. Даже едно дърво да претендира за разчупенност, това си е НЕГОВА работа и теб не би трябвало да те бърка, ако си го приел... Що се отнася до мен, забележи и го подчертай дебело, че аз за НИЩО не претендирам. Ти сам си измисляш мои претенции, дървении, разчупености... Впрочем и накрая в резултат пак пак спомена ПРОБЛЕМ, което е същността на настоящата тема.

приеми, че някои хора може да не ти вярват на думите и да не те приемат във варианта в който се представяш.
Никого не карам да ми вярва по тези клубове. Толкова ли ти е трудно да го разбереш.

Блокаж е точно това, което се случва в съзнанието при непреодоляване на даден проблем.
Първо ти си създаваш САМ проблеми, както в примера по-горе, после дефинираш това като блокаж... И после защо ги виждаш навсякъде около теб.... За мен проблемите са в главите на тези, които интерпретират дадени ситуации като такива.

Да започнем оттук, нали за теб и нея нямаше разлика? Нали бяхте приемащи и много раздвижени?
Виж как пак не разбираш. Между глуповато и простовато говорене типично за някоя селска кръчма от една страна и говорене от Духа има коренна разлика. И никъде не съм казвал противното. Но аз не казвам, че първото говорене е лошо и че (ми) създава проблеми. Така че щом ти харесва да говориш по първия начин, прави го и както виждаш никой не те спира. Аз лично не бих го правил, просто защото ми се струва глупаво и някой трябва да е духовно сляп за да go прави (Все едно да ядеш пясък или да смучеш камъчета). И за това, когато ми говориш за карма и за за йога виждам някави кухи книжни приказки щом в едно елементарно действие правиш обратното отивайки толкова лесно в крайностите.

Моята пост е агресивен, което не ви освобождава от адеватна реакция, във връзка с претенциите. След като я няма, значи и претенциите са ялови...
Нямам претенции към теб и твоите постинги. Пиши ги както го усетиш и е много по-добре да са истински и да отговорят на вътрешната ти същност, отколкото да са някакви фалшиво-книжни.

Но можеш да бъде сигурен, че ако го нямаше това фръц-пръц, няма за какво да се захвана.
Това "фръц-пръц" е в твоята глава, мили ми Хуанджи

. Но даже и да го имаше, фактът, че се захващаш, говори, че някава КУКА в ТЕБ се захваща с него. Аз не бих я нарекъл нито проблем, нито блокаж, защото това може да я покрие.. Бих я нарекъл просто неосъзнатост.

Аз пък точно това чакам да видя ошовец да тече на практика, не да се стяга като ученичка
Според мен, стягането се намира на същото място , където и "фръц-пръца" по-горе. Но ако си на друго мнение, просто приеми веднъж завинаги, че ошовците са стягат като ученички. И постави точка на тези твои чакания.

Пропусна да коментираш приликите на твоето поведение в клуб Ошо и това на постоянно критикуващите Кастанеда в клуб Кастанеда, йога в клуб Йога, православието в клуб Православие и т.н. Според теб защо тези хора ходят толкова често в други клубове, чийто патрони не харесват?

Не бой се, екстроверт съм, каквото мисля ще го кажа със сигурност, даже и да знам, че ще настане вой.
Никакъв вой няма. Това дали си екстроверт или интроверт също не е от значение. За мен четейки и пишейки тук от значение е дали някой ще каже нещо ДЪЛБОКО, нещо с БУДНОСТ, нещо с РАЗБИРАНЕ. Защото това би прокирало съотвтените мои такива.

По- скоро бих ти теглил един шут в задника, мазник неден.
Защо?

Естествено, че прегръщам и от сърце, но не и по задължение.
Никой никого не задължава и тази ти идея за възможно задължение и какво ще си кажат другите ми е също странна. Прегръщаме се от сърце и ако ти харесва, това е чудесно.

Нали разбираш, че прегръщането не е само физически акт, а и ПРИЕМАНЕ на другия включително с неговите различия и особености. Не знам дали усещаш разликата, може да сме на различни мнения по разни въпроси, но това че се прегръщаме/приемаме прави общуването ни коренно различно. И за това си позволих да нарека тази част от диалога ни "за любовта".





Тема "блокажите"нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.10 17:43



Ако звучи твърде просто, нека да го усложня

. Всъщност, надявах се да коментираме аспекта за "блокажите" с Хуанджи, но с него се отплеснахме за други неща.

Един пример от енергийно ниво. Забелязал съм, че 99% от хоарата, които са ми казвали, че имат енергийни блокажи, всъщност не усещат или не разбират енергията, чели/чули са някъде за възможни блокажи и в крайна сметка блокажите им са в главите, а не, че реално ги усещат. Ако съответният човек е по-упорит и повтаря/мисли продължително, че има "блокажи" за това и онова, енергията (даже и да не я усещаме) следва мислите ни и това коцентриране в нещо абстрактно в началото може да създаде нещо съвсем реално след известно време.

Аналогична е и ситуацията на духовно-психологическо ниво. Ако човек се коцентира в нещо, което не усеща и не разбира, а е чел главно за него (примерно, карма, блокажи, его,... "проблеми"... ) той лека-полека почва да ги СЪЗДАВА сам. И колкото повече се бори с тях, толкова повече кръв и плът им дава!

За това поне според мен ефикасният начин за себеопознавае е ГРАДИВНИЯ такъв. Това не значи да си затваря очите за дадени неосъзнати черти/ситуации, а просто да не ги съдим и да търсим смисъла им за нашето развитие.




Тема Re: за любовтанови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.02.10 21:10



Миро, за да не въртим един и същ безмислен разговор, което правим от осем години, просто се опитай да ме приемеш. Нещо, което не си успял до сега дори на йота.



Колкото до мен и това защо, как и по какъв начин, нещата са ми пределно ясни, за да се напъваш излишно и никога да не успяваш да ме изненадаш с нещо, което да не знам.

Приемането е нещо различно от това да се прегръщаш с плазмодии.

Или с други думи казано, приемаш, че в тоалетната мирише, но не бъркаш с шепи...




Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.02.10 21:20



По въпроса с блокажите. Усещат се съвсем реално, както на физически, така и на енергийно ниво.

Това са толкова елементарни неща, че всеки практикувал поне малко, може да погледне в себе си и да види зоните на съпротивление по центровете. Независимо дали ще подходи от чисто физически, или ментално ниво. Резултата е един и същ.

Сега, как без да си наясно с тези неща и само по собствени фантазии даваш оценки е друг въпрос. Човек поне малко трябва да познава една система и да практикува, за да се изказва как стоят нещата.






Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано28.02.10 12:02



Блокажите до колкото разбирам, са проблеми, а проблемите са явления, които карат хората да изпитват чувство на стрес и вътрешно да не се намират на шезлонга с коктейла в ръка.
Обаче аз тези неща не ги виждам като блокажи, затова малко ми подейства озадачаващо честото им спрягане тук напоследък. Аз не ги виждам като блокаж, който блокира енергията, а ги виждам като част от самия поток на енергията. На мен блокажите като понятие (блокаж=нещо за отблокирване) не ми вършат работа и не ми служат като инструмент за нищо.
Когато човек е буден даден проблем си е просто неотделима част от картинката и човек вижда, как не може без него и тогава няма никакви усещания за никакви блокажи, дори и да има проблеми.

Разбира се различните проблеми могат да са различни по размер и ако са много големи будността е по-трудна за запазване. Ако гледаме от тази гледна точка и блокажите са предпоставки за явления, които ти понижават будността или те успиват, може да ги разгледаме в съвсем различен смисъл - като фактори които действат блокиращо на будността. Мен примерно преди 2-3 седмици ме бяха вкарали в едно не много приятно място и ме държаха там 15 часа и ми бяха отнели взможността за мобилни разговори с който и да е, а през това време имах важни срещи по работа, а и никой не знаеше къде съм - роднини, приятели, колеги. При всичко това на куп при услови е че не мога да се раздвижа на някъде (бях в помещение 2х2 повече от 15 часа), по едно време ми беше доста по-трудно от обикновено да съм буден и да запазя вътрешна хармония. И в този смисъл блокажите може да са вътрешните предпоставки за това дадени фактори да ти намаляват будността.
В този смисъл целият живот е един голям блокаж - например аз съм хомо сапиенс и това може да е предпоставка ако ми отрежат единия крак примерно да не ми е много висока будността в този момент. Тоест фактически това че съм хомо сапиенс е блокаж



Ето такива мисли ми се появявват в главата като си насоча вниманието към усещането на това какво е блокаж. Хем ясни, хем противоречиви до някъде и до голяма степен безполезни и ненужно усложняващи нещата.

А хората често прочетат някъде за блокажи и почват да ги търсят в себе си и хоп и ги намират. Ама не ги намират защото са си били там, а защото в този момент сами са си ги съзадали, както ти викаш.

Редактирано от konopr на 28.02.10 12:06.



Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано28.02.10 12:17



99% от хоарата

Така е, като търсиш да се събираш само с хора, които са по-зле от теб и с жени, с които да правиш секс. Толкова искаш да изпъкнеш, че вече почна да си подбираш събеседниците и да правиш тайни срещи.



___________



Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.02.10 14:38



Комплексарска работа...




Тема Re: за любовтанови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано28.02.10 14:40



Приемането е нещо различно от това да се прегръщаш с плазмодии.

Или с други думи казано, приемаш, че в тоалетната мирише, но не бъркаш с шепи...


Лично ти благодаря за тази реплика!







Тема Re: "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано28.02.10 15:02



Всеки има комплекси или блокажи. Не е там въпросът.

Миро се има за много приемащ и толерантен, но действията му показват друго. Действията имат значение, приказките, в повечето случаи са вятър от устата.

Нормално е за всеки да търси компания, която му е приятна и да избягва хора, в чието присъствие не се чувства неудобно. Аз го правя, но си зная, че не съм нито приемащ, нито толерантен и трудно търпя хора, които според мен говорят глупости.

Не е нормално обаче, един приемащ и толерантен човек да избягва тия, които го критикуват. Не говоря за простаци или агресивни хора. А още по-малко за хора, които имат подобен на неговия опит.

Разбираемо е: как иначе Миро би поучавал и би се правил на наставник, ако има коректив около него, който може да го поправя или дори да му противоречи? И защо се опитва да се крие, че накрая си тръгва с някоя дама, ако е толкова отворен на тема секс?

Риторични въпроси....

___________

Редактирано от mo32 на 28.02.10 15:05.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор Пич Бoжи (вибриращ)
Публикувано28.02.10 18:25



абе вие с тези блокажи съвсем ме побъркахте…


Ама кат се деблокира, си е готино па, кво?




---
"Не спирай".




Тема Re: за любовта и приеманетонови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:09



Хуанджи, приемането не е нещо абстрактно, а е съвсем конкретно и струвами се, че те приемам. Когато се включваш в мои теми и ми задаваш въпроси (даже и извън темата, както става обикновенно) ти ОТГОВАРЯМ по СЪЩЕСТВО. Не те гоня по други клубове и теми за да ти натяквам нещо си. Твоето мнение, пък макар и различно от моето, не ми пречи и не ми създава проблеми. За да съм честен, то не предизвиква интерес, просто защото не виждам у него стремеж към познание и задълбоченост, а към дребни заяждания.

Аз нямам за цел да те изненадвам, аткувам и прочие. Зададох ти съвсем конкретни въпроси, които ти сега СЕГА (а не някъде в миналото) провокира, но ти си затвори очите за тях. Твоя работа как ще го тълкуваш това поведение говорейки непрекъснато за поемане на отговорност, а сега и за приемане. Не каза също какво правиш в този клуб след като не харесваш Ошо и какво правиш в тази тема след като не харесваш мен. Не знам какво си приел, но виждам, че бъркаш някъде не само с шепи...

Забавно ми, че хем ме наричаш дърво, хем плазмоид...

За разлика от теб, когато те прегръщам не правя никакви аналогии с тоалетни, в които уж някой не бъркал. Даже и да пишеш и правиш неща, които не бих правил, те прегръщам най-сърдечно и искрено, защото си човешко същество и виждам, че твоята същност е същата като моята. Не го казвай на никого, но прегръщайки те, прегръщам всъщност Цялото.



Тема Re: "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:24



Вярвам ти, че усещаш съвсем реално блокажи, но струва ми се, че ясно обясних, че всъщност ти самият си ги създаваш. За да не говорим абстрактно, може да дадеш 1-2 конкретни примера и ще видим дали са в твоя ум (който май създава проблеми всяка крачка) или някъде другаде обективно .

Когато нещата са естествени, просто няма блокажи и няма нужда от цялата воинствена терминология свързаан с тях. Човек може да не вижда и осъзнава все още нещо, но това не е блокаж. Това е част от еволюцията и развитието му. Всъщност, не знам дали си се замислял, но когато нещата са естесвени даже и съпротивлението е полезно (а не нещо срещу което трябва да се борим).





Тема Re: "блокажите"нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:33



Аз не ги виждам като блокаж, който блокира енергията, а ги виждам като част от самия поток на енергията. На мен блокажите като понятие (блокаж=нещо за отблокирване) не ми вършат работа и не ми служат като инструмент за нищо.
Толкова ясно си го казал, че няма какво да добавям и напълно се съгласявам.



Ако човек започне да съди и възприема случващото се като "блокажи" просто самият той създава още такива, защото проектира около себе си това което е в него. И за това съветвам нашите приятели блокажо-любители да се опитат да видят света от друга (несъдеща) гледна точка и как всичките "блокажи" ще се изпарят... При това без усилие.





Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:41



Понеже и ти ме беше потърсил (и си е дефакто един от тези 99%), ти сам се поставяш в измислената от теб категория на "хора, които са по-зле от мен". На мен обаче такова съдене ми се струва глупаво и ненужно.

Надявам, се че щом темата те е заинтересувала, ще кажеш и нещо по СЪЩЕСТВО.



П.П. Какви са тези тайни срещи, които виждам, че няколко пъти повтаряш и явно не дават покой на съня ти?



Тема без усилиенови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано01.03.10 19:29



ето това "без усилие" е ключово понятие и то отговаря точно на въпроса как се тече като вода или как тече водата.
Но това понятие може да бъде измамно и да попречи на човек да надникне отвъд собствените си усилия и да види как и те могат да се случват без усилие





Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано01.03.10 19:34



Миро, Миро, Миро.... Така ли нищо не научи за толкова години?!? Барем да беше прочел темата, която толкова много разисквахме, ама ти четеш само ако става дума за теб!



Социализацията се извършва в ранна детска възраст, когато човек, освен че е безкритичен, то не си и спомня какво и как е ставало. Това няколко пъти беше споменавано!!!

Ей ти един пример: родители идиоти, бимат дете, ама и те не знаят защо го имат, все им пречи, не му обръщат внимание.

Това, което наричаме блокажи, са точно от най-ранната детска възраст. Ха сега кажи, как с "естественост" това дете ще преодолее тия блокажи, при положение, че дори не знае за тяхното съществуване?

___________



Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано01.03.10 19:42



Нали знаеш за оная топка от Тай Ци, която като я натиснеш във вода и изкача. Ти реагираш по същия начин. Твоя работа, рационализирай, самозалъгвай се, преиначавай...

Огромната част от хората, които съм търсил за нещо, във връзка с духовните алабализми, все са били по-добре от мен, все са ми предлагали неща, които не искам, все знаят как да ми помогнат, а очевидно не могат сами да си помогнат. Аз ги наричам "мисионери".

В твоя случай, ти просто се опитваш да манипулираш, но ти липсва нужната сила на характера, нужната енергия.

Може би ти реагирам така, защото даваше вид на човек, който знае и може, а в последствие се разочаровах, знам ли. Както и да е, ти си от приемащите, не аз.

___________



Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.03.10 20:48



Напротив, не ги усещам отдавна по начина, който описах. Но при теб са повече от явни.



Давам ти пример, защитаваш се, лъжеш като дърта циганка, че си приемащ, а атакуваш постоянно инакомислещите. Ако искаш да продължа с примерите, но хайде да поразсъждаваш върху тях първо.

Когато всичко стане естествено, да. Но ти какво общо имаш с естествеността?




Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано01.03.10 20:52



ми...почни, примерно, с внимание..всяка мисъл, за която се хванеш, да си казваш - блокаж и да преминаваш натам...





Тема + 18нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.03.10 21:09



Проблемът е, че никога не си отговарял по същество, а само си мазнил докато ми писне от словоблудства, или се оттегча.



Но тук пиша, ако не забелязваш. И не си сам, ако забелязваш, има и други хора.

Не ме прегръщаш, щото си двуличник. При това от най- големите мизерници, дето само чакат да ти забият нож в гърба. И да излъжеш някой, то ще видят с времето, че съм бил прав.


Редактирано от huanji на 02.03.10 22:08.



Тема Re: "блокажите"нови [re: Beдpocт]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано01.03.10 21:53



Ще пробвам.



___________



Тема Re: за любовта и приеманетонови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано02.03.10 20:17



Що не предупреждаваш, бре, че текстът е за над 16, да не чета..





Тема Re: за любовта и приеманетонови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано02.03.10 22:00



Това е съкратената версия, рекох да се въздържа.






Тема Re: за любовта и приеманетонови [re: huanji]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано02.03.10 22:11



Трябвало да напишеш: "18+, само за ощипани госпожици"



Аз си падам по хардкор.

___________



Тема Re: без усилиенови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано02.03.10 23:58



А не е ли, че ако трябваше да течем точно, като река, нямаше да сме толкова сложно организирани?



Усилие без усилие би означавало да "работим" гладко, като добре смазан механизъм... за чиято поддръжка, ОБАЧЕ се искат немалки усилия!



Тема примернови [re: L.L.]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано03.03.10 01:02





Ей, тез двамката, като ги гледаш - съвсем без усилие се пързалят - абе, направо кефа си правят!

Само че колко усилие е нужно, за да се постигне такава степен на безусилие? Като гледах анонса им - цял един живот!



Тема Re: примернови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано03.03.10 09:24



Спрахотно се пързаля

, ама няма никакво мъжко излъчване.

___________



Тема Re: примернови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано03.03.10 13:17



въпреки че са умели, пак си е нелеко усилие тяхното пързаляне, най-малкото да правиш такива неща е изморително от физическа гледна точка. Но ти сякаш не си чела достатъчно внимателно второто изречение от предния ми постинг. Имах различно нещо предвид от намаляването на усилието в дадена дисциплина с увеличаване на опита там.





Тема Re: примернови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано03.03.10 14:48



Прочетох го внимателно, но явно не те разбирам по начина по който ти би искал.
Ако дадеш пример може би ще те разбера?

Съжалявам, ако те отегчавам, но мисленето ти по принцип е доста абстрактно и отвлечено, а моето - конкретно-практично (и затова все те питам за примери

) и от това идва разминаването в тълкуването и интерпретирането.



Тема Re: примернови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано03.03.10 14:52



Този не го харесвам никак.


Изкушава ме да му лепна доста брутален етикет, вероятно точно заради излъчването.

А и какво му е страхотното, като не може да направи четворен скок?



Тема Re: примернови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано03.03.10 15:00



примерно отивам на изпит и там се потя, мъдря ги едни над хартията, полагам усилия за да го взема и да виждам как самото случване на усилията се случва напълно естествено и без усилия.
Може да прозвучи пак малко отвлечено, но по конкретно не мога да го кажа, а и конкретно практичното мислене не върши работа за разбирането на някои неща от живота, човек е добре да се научи и на двете - хем на абстрактно и отвлечено, хем на конкретно и практично мислене иначе си цепи живота на две





Тема Re: примернови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано03.03.10 15:56



Сега е по-ясно. Но тук вече стигаме до смисъла, който влагаме в понятието "усилия". От известна гледна точка, всичко е без усилия, вкл. самите усилия. От противоположната - всичко е с усилия, дори онова, което е сякаш без усилия.

А най-забавното е, че можеш преспокойно да кажеш, че няма разлика между двете гледни точки и това също ще е вярно.

а и конкретно практичното мислене не върши работа за разбирането на някои неща от живота, човек е добре да се научи и на двете - хем на абстрактно и отвлечено, хем на конкретно и практично мислене иначе си цепи живота на две

Точно защото трябва да присъстват и двете, затова все те "приземявам". (А от своя страна се опитвам да те разбера.)



Тема Re: без усилие и без борба със себе синови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.03.10 17:27



Да, това "без усилие" става за ключово понятие. Погледнато от друга страна ключово понятие може да е и това "да не се борим сами със себе си". Всичките "проблеми", "блокажи" и прочие неща, които дискутираме в тази тема, са просто пример за това как човек се бори безсмислено сам със себе си... С всичките последствия от това.

И на 1000 км път да тръгнеш, ако се стремиш да си цялостен в себе си и да "течеш като река", все някога ще стигнеш. Но ако се бориш сам със себе си (една част "съпротивлявайки се на друга) и 5 м трудно ще изминеш.





Тема Re: "блокажите" и социализацията като оправданиенови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.03.10 17:39



Да разбирам, че говориш това от твой опит, т.е. родителите ти са били идиоти и са те били като малък? И за това усещаш блокажи в теб сега (изразяващи се примерно в това да пишеш едно по Кастнаеда и да правиш точно обратното)? Питам те, защото аз познавам таквива хора, но те не са се оплаквали от блокажи.

Изпозлването на социализацията като оправдание и прехвърлянето на отговорността на действията на родителите в миналото НЕ ми се струва никак оправдателно за твоето действие СЕГА. Заличаването на личната биография (или с други думи казано, човек да действа приоритетно от настоящето, а не от миналото) НЕ е в зависимост от различните социализации, а е за ВСИЧКИ хора.

Що се отнася до това, че детето не си спомянло какво са му направили, аз пък си спомням, че беше казал, че с Прегледа човек можело да си спомни чак до зачатието. Така че и това оправдание ми се струва неоснователно.

Най-важното обаче е, че даже да незнаеш нищо за залчиване на биографии и прегледи, самото възпиремане на живота ти като част от блокажи те БЛОКИРА. Не мисли, че ако си бил с по-"добри" родители ще "минеш метър" с разбирането и осъзнаването на нещата. Ако медитираш, ще видиш, че човек има такива родители и му се случват точно такива неща, от които има нужда. А останалото вече зависи от теб и е твоя работа и отговорност как ще действаш сега.

С други думи, Мо, ти си вече голямо момче и трябва да можеш да носиш отговорността за твоите действия.





Тема Re: "блокажите" и социализацията като оправданиенови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 17:44



Е нали точно това ти говорим, че не поемаш отговорност и да се научиш. Ние нашата отговорност си я поемаме и знаем за нея. Докато ти не си приел още, че не може да си намираш оправдание за всичко и да бягаш от всякаква отговорност.




Тема Re: примернови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 17:46



А ти защо мислиш, че другите не са така?






Тема Re: примернови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 17:47



Като да има общо с безусилността на Безпътния.




Тема Re: за любовта и приеманетонови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 17:48



Ха-ха.



Тя не си защитава егото, за да мога да се хвана за нещо.




Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.03.10 17:53



Щом си се разочаровал от мен, просто приеми този факт веднъж за винаги и спри да си губиш времето четейки какво пиша и спорейки с мен. Аз от моя страна мога да ти помогна като не се включвам в темите ти, където питаш за мнението на останалите. Наличието на противоположното обаче може да бъде тълкувано като интерес.

Манипулиране, мисионерстване и прочие дейсноти не ме интересуват.

Благодаря ти за комплиемнта с тай-чи топката, съгласен съм с определението ти. Забележи, че ако не натискаш топката тя просто ще си седи. А ти може да си вършиш твоята си работа и бъди честит в нея.





Тема Re: "блокажите" и социализацията като оправданиенови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано03.03.10 17:55



Бе ти верно си голям лигльо.



___________



Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 18:02



Цялото ти драпане е да си останеш необезпокояван и да си търсиш некоя сгодна жертва, под формата на мома с проблеми. Лекичко да й научиш спатийте и после да я шантажираш, ако случайно реши да те злепостави казвайки истината за някои неща. В смисъл, да изтече информация.






Тема съгласие за край на "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.03.10 18:02



Нали те помолих мен да коментираш в другата част "за любовта", а тук поне за малко спри да се фокусираш върху мен.

Щом ти вече нямаш проблеми и блокажи, чудесно, приеми поздравлението ми за това. Аз нямам проблем с това и още по-малко ми хрумва да те атакувам. Виждаш, че не е трудно да постигнем съгласие.





Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 18:07



Нито е разбиращ, нито толерантен и базплодните му напъни да се изкара, са повече от доказателство.



как иначе Миро би поучавал и би се правил на наставник, ако има коректив около него, който може да го поправя или дори да му противоречи? И защо се опитва да се крие, че накрая си тръгва с някоя дама, ако е толкова отворен на тема секс?

Точно, иска да контролира и да си общува само с такива, които също имат големи проблеми и държи лична информация за тях, с която да им затваря устата ако решат да му кажат истината.

А е повече от ясно, че се крие щото той, тя или и двамата си имат половинки, които лъжат. С което можем да си зададем въпроса, може ли един лъжец да бъде щастлив? ...и отговора е пред нас и ще ни убеждава още дълго време, че е о'к.




Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано03.03.10 18:13



Къде ти отиде приемането? На ощипана госпожичка ли ще си играеш?



Ще ти отговарям, когато и където намеря за добре.

___________



Тема Re: съгласие за край на "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 18:16



Миро, знам колко искаш да те оставя на мира и да се говори за мен, за него, но не и за теб. Ако не злоупотребяваш с извратени фиософии и не лъжеш така безобразно от типа как нямаш никакви проблеми, си просветлен или нам си какво, ще си ми напълно безинтересен.

Но не става сам да се хвалиш, нека другите да го кажат. А ако събереш всички хора от всички клубове, които са се придържали към моето мнение за теб, ще видиш една доста болна картинка за себе си. Нещо твърде различно от самохвалните напъни, които демонстрираш пред двама-трима човека.

А се правиш на добричък в момента, не защото си, а понеже искаш да покажеш на Смокчето, колко си о'к на фона на моята ян-ска енергия. Пак добре обмислен ход, целящ всичко друго, но не и твоята собствена промяна.

Все същите битки и войнички дето си ги водиш, за да си запазиш пак казвам - мизерното его. Може да не е цивилизован езика, но така или иначе в момента съм в период в който градя и казвам всичко, което ми е на езика, защото такава е енергията. До няколко дена ще дръпна газта, но това в никакъв случай няма да ти помогне...






Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.03.10 18:16



Не бъди лош Мо, проваляш му стратегията.






Тема Re: + 18нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.03.10 18:26



Проблемът е …
Тъкмо те поздравих за края на проблемите и блокажите ти и веднага да ме опровергаеш създавайки нови направо от нищото.

никога не си отговарял по същество
"Никога"... Йога предполага поне малко себеконтрол и това човек да не залита в крайностите. Ако някъде евентуално не съм отговорил по същността (примерно в тази тема), просто дай пример.

докато ми писне от словоблудства, или се оттегча
Разбирам, че ти е интересно... вече 8 г.

Но тук пиша, ако не забелязваш. И не си сам, ако забелязваш, има и други хора.
Не те попитах дали пишеш тук и дали дали пишеш с други хора (това е твое право и никой не го оспорва). Въпросът ми беше защо пишеш в Ошо клуба след като не харесваш Ошо и само го критикуваш и най-вече защо ми пишеш на мен след като не ме харесваш?


Не ме прегръщаш, щото си двуличник.
Това не го разбрах. Според мен те прегръщам и то от сърце.

само чакат да ти забият нож в гърба
Хуанджи, какви ножове витаят в ума ти и откъде ти хрумват всичките тези мисли?? Защо ми е да забивам на теб или на който и да е нож в гърба и как виждаш това реално?? Та нали извън темите тук, където ти се обръщаш към мен, нямаме нищо общо и никакви общи действия.

И да излъжеш някой
Кого да лъжа и за какво да лъжа??

Ето засегнах всичко, което написа. Ако съм пропуснал нещо важно, дай знак. И се усмихни ЧИСТОСЪРДЧНО, никой (поне не аз) не ти мисли лошото.




П.П. Гледам, че докато ти пиша и ти вече отговаряш по-надолу... Нямаш ли йога практики и семейство, на което да обръщаш вниамние, та насочваш толкова любов към мен...



Тема Re: "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано03.03.10 21:19



Миро има непробиваема защита: мисли си че е вечно прав.

___________



Тема Re: примернови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано04.03.10 00:18



Може.

Но бих искала да уточня, че не вземам философските еквилибристики за отправна точка, тъй като са твърде хлъзгави и връткави и е много лесно човек да нагоди към себе си философията (примери много), отколкото да се промени или да стане достъпен за нещо ново.

Казано с думи прости - приказките за си приказки и служат предимно за дъвка на ума.

Колкото до действията: отношението ми към усилието и съответното му присъствие в живота ми (поне, като осъзнат елемент) се определя от конкретни хора, които съм възприемала или възприемам, като свои учители. Всички те - мъже или жени - са практични хора и не се занимават с безкрайни абстрактно-филосовски разработки. Може би защото са разбрали, че това все едно не води до никъде.



Редактирано от L.L. на 04.03.10 00:25.



Тема Re: примернови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано04.03.10 14:27



да тук използвам думата исилие в два смисъла, което не е май много правилно. В единия смисъл е усилие в най-простия му смисъл(целенасочено действие), вторият смисъл е усилие като вътрешно усилие, като вътрешна борба. Но ето че сега се сещам за ин и ян и това което е ин е без неусилие, а ян е с усилие. В този смисъл фразата ми "усилие нез усилие" я перефразирам "ян бес усилие". Така определено има по-малко място за увъртания.

А относно двата смисъла или двете гледни точки, които ти посочваш, въпросът е не дали ги има, а как ги усещаш. Дали само си знаеш, че няма разлика между двете и да усещаш, реално в този момент, че няма разлика са различни неща. Надявам се да си само сподвижник на помощта при приземяване, но не и сподвижник на преченето при излитане





Тема Re: без усилие и без борба със себе синови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано04.03.10 14:33



Да малко е отвлеюена формулировката "усилие без усилие", за което съм дал май достатъчно пояснения. А то и боренето със себе си може да е без усилия





Тема Re: + 18нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.03.10 17:22



Отговаряш по начин, който ти е изгоден, но там където идва болезнена зона, сиреч - проблемна, избягваш и замазваш положението. Твоя си работа, стига да приемеш, че клинчиш, а не да ме убеждаваш в обратното.



Разбирам, че и на теб ти е интересно, вече 8 години. Ето, пак се делиш, с презумцията, че ти си важния и другите кръжат като мухи около теб. А си в този клуб, защото не смееш да излезеш от него. Нали се сещаш как ти се подиграват навсякъде...

Пиша на теб, щото проповядваш извратена философия, представяйки я за автентична. Нормално е да взема отошение, пък и клубовете са за писане. И какво като не харесвам Ошо и астрология не харесвам, но пиша там. За мен заглавието на клуба няма никакво значение, всичко е раздел "Религия и мистика"...

За прегръщането. Проблемът ти е, че си на думи. Кажеш нещо и искаш да ти вярват. Но който го прави, усещам и не е нужно да го казва. Никога не съм питал някой какво мисли за мен, защото знам какво чувства. Пълна простотия е да приказваш празни приказки оставащи да висят и да лъжеш най- вече себе си, щото мен не можеш. Ако се промениш, или нещо в себе си промениш, ще съм от първите, които ще забележат.

Номално е да забиваш нож в гърба на всеки, които би ти заплашил егото. Това ти е нивото и самата философия ти го определя. Няма значение какво казваш, знам какво правиш. Как говориш, как манипулираш, какви са ти целите, какво избягваш, характер и всичко останало.
Забравил си сигурно как обясняваше по какъв начин прилагаш принципите на войната в клубовете. Изчакваш да отмине енергията на отсрещния и т.н. само за да му го начукаш по- добре. И так дале, като се мине през предварително надъхани хора с които съм се срещал тук и получили задкулисна закваска.

Лъжеш всеки и за всичко. Най- вече себе си. Като почнеш с нереалния образ, затваряне очите пред истината, обективността и се стигне до некоя мома...

Не си засегнал нищо, защото си затворил очите си, да не видиш без да искаш нещо...Затова казвам, че не отговаряш по същество. Има само измъкване по терлици и контраатака с цел сменяне на фокуса от теб към другия.




Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.03.10 09:19



Ами то цялата "разчупеност" се събира в три думи - да не се прекара.

Прави, каквото прави, но не излиза от този кръг на ограничение.

Като смущаващото в тази работа не са действията, понеже на всеки му се налагат подобни неща за определено нещо в живота, но взима решение и действа според съобразността. Смущаващото е, че не го прави съзнателно, не знае, не допуска да види реалната картина на нещата.

Ошо не е казал, не действай, но е казал - осъзнавай. То и в Йога е така и затова не намирам никаква разлика като същност между отделните дисциплини. Само, че тук по поради някакви странни слабости, не смеят да си признаят, сиреч не смеят да осъзнават.

И много държат, ти тях да ги приемеш, но те теб не могат. Говоря за персонаж, не за конкретен човек.

Като да каже някой - ти защо ми забраняваш да бъда слаб. Така е, като видиш слаб, не го смачквай, той може да има хиляди причини да бъде слаб. И аз не знам кое е правилно, все си мисля, че другите могат повече от това, което дават. Но понякога могат по- малко даже и това, което не могат...



Преди да приемеш себе си, трябва да видиш себе си. Но малцина имат куража, по- удобно е да се приемат още преди да са се видели.




Тема Re: "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано05.03.10 10:14



За съжаление, човекът от оцеляващ вид, се е превърнал в паразитиращ. Това е бедата на всички ни - не ни учат да се борим и да се развиваме, а да се оправдаваме.

За мен капанът е в това, че думите са заменили действията и изглежда като да правим нещо, но на практика има едни закърнели същества, които не мърдат никъде, а само приказват за движение.
Отделно, че общото настроение е да сме горкичките.

Ей, да вземем това прословуто приемане. Прав си като казваш, че всеки иска да го приемат, ама не и той да приеме. Същото е положението и с куп удобни духовни пози, като любовта, осъзнаването - това са изпразнени от съдържание понятия, защото толкова е говорено за тях, че малцина знаят какво всъщност означава да обичаш или да осъзнаваш, или да приемаш.

И за да съм гаден докрай, ще кажа, че само като си представя как Миро реагира, когато е надървен и някоя мома му откаже да го "приеме", започвам да се смея на комичната картинка.

Приемането го има само докато ни угаждат и дундуркат. Срамота е, ама мъжете сме се превърнали в едни големи бебета, които имат оправдание за всичко. Повечето мъже не могат да се грижат за себе си в дребните детайли, като готвене, пране и т.н., какво остава за останало...

___________



Тема Re: истинско приеманенови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано05.03.10 13:50



Един човек... няма да казвам кой, какъв и откъде... но как пък веднъж не ми каза трябва да правиш така и така.... как пък веднъж не ме попита за възгледите ми и не ги изкоментира по какъвто и да било начин... как пък успя да прояви внимание, доброта, топлота и грижа без да ги натрапва и на косъм... как ме пита как съм, как са близките ми и как върви живота ми без това да е последвано от опити за намеса, промяна, насочване, съвети, без намек от чувство за превъзходство (при все че има всички основания за това) и с респект и уважение сякаш съм му равна (а не съм). Как пък веднъж не усетих ирония или присмех и как веднъж не каза, че му е скучно да си общуваме "по този начин". Как веднъж не спомена, че е отворен и че ме приема (и въпреки това отвореността и способността му за приемане сякаш бяха безгранични)...

Как веднъж не обвини някого, че не говори по същество....
И изобщо... май е по-удобно да се мисли, че си измислям....





Тема Re: истинско приеманенови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано05.03.10 17:14



Еййййй, ся ако кажеш, че е млада и красива жена... направо почвам да събирам пари за сватба!



___________



Тема Re: истинско приеманенови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано05.03.10 19:32



Аааааамииии.....как да ти кажа, по го докарва на Дядо Мраз/Коледа!

(Освен това е женен!)



Тема Re: истинско приеманенови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано05.03.10 21:34



Не е мой тип!



Бракът никому не е бил пречка за изневяра. Дори си е предпоставка, мен ако питаш. Също не е пречка две създадени една за друга души да се съберат за взаимна изгода.

___________



Тема Re: истинско приеманенови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано05.03.10 22:01



Явява се един парадокс тука: ако двете души са създадени една за друга защо вече са обвързани с други? А ако не са (създадени) - какви ги дъвчат тогизи, хмммм?





Тема Re: истинско приеманенови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано05.03.10 22:07



Нормално е човек да намери поне 4-5 пъти най-голямата и единствена любов в живота си!



___________



Тема Парадокснови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано05.03.10 22:08



Мъжете са по-неверни и изневеряват по-често от жените. С кого тогава изневеряват мъжете?



___________



Тема Re:решението на парадокса ( +++18)нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано05.03.10 22:16



Върви си Зайо Байо през гората и вика:
- Педерастииии, педерастиии. Всичките са педерастииии!
Среща го Баба Меца и му казва:
- Що така бе Зайо? Що ги приказваш тия приказки? Виж се къв си малък още, мляко имаш още по устата а ги говориш такива?
- Не е мляко, бе! Не е мляко! Педерастиииииии! ! ! Всичките са педерастииииииии! ! !



Редактирано от L.L. на 05.03.10 22:17.



Тема Re:решението на парадокса ( +++18)нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.03.10 22:21



Таз вечер сте неотразими.






Тема Re:решението на парадокса ( +++18)нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано05.03.10 22:37



В адаптация местен стил, Зайо отговаря:
- Не е мляко, бе! Не е мляко! Педерастиииииии! ! ! Всичките са педерастииииииии! ! ! (Ама няма проблеми, това е мистерия, която трябва да бъде изживяна!)





Редактирано от L.L. на 05.03.10 22:42.



Тема Re:решението на парадокса ( +++18)нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.03.10 22:56



И освен това, няма проблеми, сам си ги измисля...






Тема Re:решението на парадокса ( +++18)нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано05.03.10 23:32



Ааааааабсолютно!





Тема Re:решението на парадокса ( +++18)нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано06.03.10 10:11



Покрай салсата се запознах с всякакви хора. Та един от меките китки ми каза, че според членовете на "Джемини", в България имало около 10000 гейове и 10 пъти повече лесбийки. Не зная доколко е вярно, не съм търсил статистика.

Та може и да не е от "ПедераститИИИ", а да са си баш благовъзпитани, морални и верни съпруги, които съвсем тихо слагат рога на мъжете си.

Останалият вариант е всички да сме на вълна критическа и да гоним само млади и неомъжени гаджета, ама надали всички мъже разполагат с пари и бързи коли.

Иначе емоционалната обърквация е пълна, както винаги е била: на повърхността застинал морал, който никой или единици следват. Всичко останало е... човещинка. И върху тая мизерия, като сложиш и духовни претенции, как човек да не се забавлява??? Добре че има широко скроени души и зевзеци, които що годе са наясно за какво иде реч и какви са истинските причини да са в някоя общност.

___________



Тема проблемlessнови [re: Mиpo]  
Автор helios87 (непукист)
Публикувано03.04.10 12:26



Пич, евала за това че ние самите си правим проблемите. Като чуя на улицата ”Абе к’в ти е проблема?” и ми става жал за човечеца дето пита. НАскоро научих една дума която ме кефи яко: проблемless.

ПП Ти не беше ли писал една тема за сексуални и духовни практики?



Тема wholenessнови [re: helios87]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.10 15:52



Проблемless е пак по отношение на проблемите и показва, че съответният човек (даже когато казва, че няма проблеми) гледа на случващото се през призмата на проблеми. Това, което казвам в тази тема е доста по-различно и предполага приемане на нещата без да ги съдим и етикираме като такова или онакова.

Аз бих ти предложил думата wholeness. Впрочем, чувал съм, че от именно от нея идвала и думата holiness (святост).


П.П. Да. Mоже да намериш списъка им в профила ми.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор totori (непознат )
Публикувано22.05.10 21:53



I VSE PAK PO4VASH OT TAM KADETO SI...OT PROBLEMITE SI ,DOKATO NE RAZBERESH 4E MOJE I DA NE SA PROBLEMI....OSHO KAZVA PRIEMI TOVA KOETO SI V MOMENTA ,AKO SI IADOSAN BADI IADOSAN NO VAV EDIN RELAKSIRAN MANIER.....NE OTRI4AI MOMENTA NEZAVISIMO KAK GO 4YVSTVASH I MISLISH,LOSH ILI DOBAR E,AKO SI GAD BADI GAD NO NE VKARVAI VOLIA A RELAKSIRAI....DRUGOTO IDVA OT SAMOSEBE SI....PO4VASH OT TOVA KOETO E V MOMENTA A NE SPORED -POSTYLATI ILI IDEALI!!!





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: totori]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.06.10 16:04



Напълно съм съгласен, че започването е винаги от това, което си в момента. Впрочем, по друг начин не би и могло да бъде. И за това не обвинявам тези, които гледат на живота си като на съвкупност от проблеми.

Споделих в темата моята гледна точка и моето усещане, че на живота може да се гледа и по друг начин. Не за да го използва някой като идеал и още по-малко като постулат, а просто да види и друга гледна точка...

Ако и за теб животът е безкрайно откриване на нови неща, които развиват духа ти - чудесно.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано16.06.10 16:55



намерих в различни учения ценни познания и то учения със противоположна гледна точка това ме навежда до мисълта че в дълбока древност например в индия е нямало такова разделяне на тантра и йога - било е само едно изкуство където бога и богинята са били едно цяло -нямало е разделение древните са се стремели да постигнат качествата на вишну-живото РАВНОВЕСИЕ....сега това разделение е довело до страхотни дисхармонии..
и истинската цел е изгубена



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: totori]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.10 19:17



То и сега хатха-йога е тантристка дисциплина.






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор totori (релакс)
Публикувано16.06.10 19:53



http://www.youtube.com/watch?v=iTGcHRKxfh4&NR=1
това ли имаш предвид



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор blue orchid ()
Публикувано16.06.10 20:00



охо



ама не е само това, има и "Ведантически идеи в традициите на хатха-йога", Raja написа цяла дипломна работа върху това, ама няма как да я пусна... :)))



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано16.06.10 20:12



haha :)))))

това не е хатха, а дискордианство





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор mo32® (разкривач)
Публикувано16.06.10 22:23



Одобрявам! Първокласни гледки се получават като се съчетаят определени асани и жени по трика.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: blue orchid]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.10 22:34



Ее, на Раджа му се занимава.






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32®]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.10 22:37



Тантрически гледки, така да се каже.






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: blue orchid]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.10 23:15








Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: totori]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.10 23:19








Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор mo32® (разкривач)
Публикувано17.06.10 00:45



Божествени!



___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор blue orchid ()
Публикувано17.06.10 07:59



свадхя е велика сила, но ти го знаеш :)))



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор blue orchid ()
Публикувано17.06.10 08:03







Тема "разделението"нови [re: totori]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.06.10 17:13



Разделението, за което говориш, е в човешките умове. Както междувпрочем и проблемите, за които иде реч в тази тема. Не знам как е при теб, но на мен не ми пречат нито тантра, нито йога, а напротив вършат ми работа. Не усещам и някаква дисхармония, сигурно защото не виждам разделение... Още по-малко някаква цел ми е изгубена...





Тема Re: "разделението"нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано17.06.10 17:54



ТЪРСАЧЪТ НЕМА МИРА ДОКАТО НЕ НАМЕРИ ПЪРВОИЗВОРА НА ДИСХАРМОНИЯТА И СЛЕД ТОВА НА ХАРМОНИЯТА



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: Mиpo]  
Автор totori (релакс)
Публикувано17.06.10 17:59



КОЛКОТО И ДА СЕ САМОЗАЛЪГВАШ ДИСХАРМОНИЯТА ТИ НАПОМНЯ ЗА СЕБЕ СИ И ДОКАТО не НАМЕРИШ НЕОБХОДИМИЯ МЕТОД НЕМА ДА ТЕ ОСТАВИ НА СЛАДКИТЕ ТИ сънища



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 08:11







Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 18:21



тантра/йога



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 18:46



не бе,





Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 18:52



аааааааааа...незнам вече скъпа ли си или скъп.....ако бехме в един и същ град щехме да излезем и да пием ро една бира да ударим лафа...



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 18:55



аз съм от женските хихи :)))))

веднага те познах, че сме партия, нали това ти виках ония ден тука, че приличаш на един приятел хихи :)))))



Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 18:59



просто скоро разбрах че некои ТЯ в клубчето са ТОЙ.....и сия ми е гадно...



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 19:01



а по години близки ли сме....аз съм над 30...



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 19:03



съжалявам, опитах се да ти намекна, но ти не ме разбра. никовете бъркат понякога, случва се :)))



Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 19:04



нали по ъкъл сме близки, кво ти пука за годините хихи :)))



Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 19:17



ти пък какво криеш....абе твоя си работа...ай бегай



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 19:53



кофти ми е какоооо..еи туй ми е на главчогота сиа


http://www.youtube.com/watch?v=UPvyNqvmxjM&feature=related

The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 20:07



въй, не се сдухвай така... :(

я да обърнем по една текила :)))))






Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 20:29



ее духът ми се съвзе виж сама


http://www.youtube.com/watch?v=D8Ult8x-doE

The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 21:12



само така







Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 21:31



окей бебчо


http://www.youtube.com/watch?v=EC76b0VZQog

The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 22:12



ти да не идваш от някой чат :)))))



Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 22:13



не те разбирам



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 22:16



от някой чат канал ли идваш, маниера ти на интернет общуване е сякаш си свикнал да висиш в такива канали :)))))

ето -





Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 22:22



ами обичам свободата.....а свободата е да чатиш за всичко.....а ошо едва ли е против свободата...



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 22:30



о, не ти се карам, това не ми е в задълженията :))))) освен това ти се радвам, щото си добронамерен и свеж :)))))

просто ме подсети за чата хихи :))))) между другото разгледай каналите от линка горе, ако искаш, нали се ориентираш - там е даже още по-широчко, пък и нищо не пречи да галопираш свободно навсякъде :)))))



Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано18.06.10 23:21



баф баф



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано18.06.10 23:25



Ти си некво луду.






Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано18.06.10 23:49



я по сериозно, това прозвуча като пинчер хихи :)))))



Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано19.06.10 08:27



аз съм всичко което мога да съм



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано19.06.10 08:29



смешно ти е а...



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано19.06.10 13:36



all beauty must die :)))





Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано19.06.10 18:58



щом е die ето тогава


http://www.youtube.com/watch?v=N_UGFLT0VMY&feature=related

The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано19.06.10 19:37



ииеееее







Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано19.06.10 20:16



http://www.youtube.com/watch?v=x8dqzTl0vUI&feature=related
малко релакс



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано19.06.10 21:27



готино гасиш, само така





Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано20.06.10 23:12



Пак почерне.





Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор blue orchid ()
Публикувано21.06.10 00:27



важното е, че не позеленявам хихи :)))



Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано21.06.10 00:35



Свободна си да си правиш каквото си прецениш с оперението си.



---------


Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор blue orchid ()
Публикувано21.06.10 07:46



аха, ама доминото се играе с правила хихи :)))



Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано21.06.10 14:28



хихи а кой ги определя правилата?



---------


Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.06.10 18:15



аз



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано21.06.10 18:20



ти ли си чефо?



---------


Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.06.10 18:41



АЗ съм ляба..лютеницата...солта..мармалада..лютивите чюшлета....аз съм твоята съвест...
АЗ съм началото на купона.....и края на махмурлука!



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано21.06.10 18:52



Ти си начи бати якиа пич божи.



---------


Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.06.10 18:58



подмазвай се ти на мене а в другата тема ме продаде за 30 сребърника



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано21.06.10 20:15



Асам си малко фръцлив.



---------


Тема Re: "разделението"нови [re: Пич Бoжи]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.06.10 20:35



окей бебчо



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор Пич Бoжи (Wack`N Loll)
Публикувано21.06.10 20:46





---------


Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано21.06.10 21:06



бирата и картофките тука ли ще ги нападаме








Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.06.10 21:29



КО ДА ОБЪРНА!



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: blue orchid]  
Автор totori (релакс)
Публикувано21.06.10 21:33



http://www.youtube.com/watch?v=wN24_CFstHM&feature=related



The Best - спамер за 2010г.

Тема Re: "разделението"нови [re: totori]  
Автор blue orchid ()
Публикувано21.06.10 22:02








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.