Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.02.10 14:38



Комплексарска работа...




Тема Re: за любовтанови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано28.02.10 14:40



Приемането е нещо различно от това да се прегръщаш с плазмодии.

Или с други думи казано, приемаш, че в тоалетната мирише, но не бъркаш с шепи...


Лично ти благодаря за тази реплика!







Тема Re: "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано28.02.10 15:02



Всеки има комплекси или блокажи. Не е там въпросът.

Миро се има за много приемащ и толерантен, но действията му показват друго. Действията имат значение, приказките, в повечето случаи са вятър от устата.

Нормално е за всеки да търси компания, която му е приятна и да избягва хора, в чието присъствие не се чувства неудобно. Аз го правя, но си зная, че не съм нито приемащ, нито толерантен и трудно търпя хора, които според мен говорят глупости.

Не е нормално обаче, един приемащ и толерантен човек да избягва тия, които го критикуват. Не говоря за простаци или агресивни хора. А още по-малко за хора, които имат подобен на неговия опит.

Разбираемо е: как иначе Миро би поучавал и би се правил на наставник, ако има коректив около него, който може да го поправя или дори да му противоречи? И защо се опитва да се крие, че накрая си тръгва с някоя дама, ако е толкова отворен на тема секс?

Риторични въпроси....

___________

Редактирано от mo32 на 28.02.10 15:05.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор Пич Бoжи (вибриращ)
Публикувано28.02.10 18:25



абе вие с тези блокажи съвсем ме побъркахте…


Ама кат се деблокира, си е готино па, кво?




---
"Не спирай".




Тема Re: за любовта и приеманетонови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:09



Хуанджи, приемането не е нещо абстрактно, а е съвсем конкретно и струвами се, че те приемам. Когато се включваш в мои теми и ми задаваш въпроси (даже и извън темата, както става обикновенно) ти ОТГОВАРЯМ по СЪЩЕСТВО. Не те гоня по други клубове и теми за да ти натяквам нещо си. Твоето мнение, пък макар и различно от моето, не ми пречи и не ми създава проблеми. За да съм честен, то не предизвиква интерес, просто защото не виждам у него стремеж към познание и задълбоченост, а към дребни заяждания.

Аз нямам за цел да те изненадвам, аткувам и прочие. Зададох ти съвсем конкретни въпроси, които ти сега СЕГА (а не някъде в миналото) провокира, но ти си затвори очите за тях. Твоя работа как ще го тълкуваш това поведение говорейки непрекъснато за поемане на отговорност, а сега и за приемане. Не каза също какво правиш в този клуб след като не харесваш Ошо и какво правиш в тази тема след като не харесваш мен. Не знам какво си приел, но виждам, че бъркаш някъде не само с шепи...

Забавно ми, че хем ме наричаш дърво, хем плазмоид...

За разлика от теб, когато те прегръщам не правя никакви аналогии с тоалетни, в които уж някой не бъркал. Даже и да пишеш и правиш неща, които не бих правил, те прегръщам най-сърдечно и искрено, защото си човешко същество и виждам, че твоята същност е същата като моята. Не го казвай на никого, но прегръщайки те, прегръщам всъщност Цялото.



Тема Re: "блокажите"нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:24



Вярвам ти, че усещаш съвсем реално блокажи, но струва ми се, че ясно обясних, че всъщност ти самият си ги създаваш. За да не говорим абстрактно, може да дадеш 1-2 конкретни примера и ще видим дали са в твоя ум (който май създава проблеми всяка крачка) или някъде другаде обективно .

Когато нещата са естествени, просто няма блокажи и няма нужда от цялата воинствена терминология свързаан с тях. Човек може да не вижда и осъзнава все още нещо, но това не е блокаж. Това е част от еволюцията и развитието му. Всъщност, не знам дали си се замислял, но когато нещата са естесвени даже и съпротивлението е полезно (а не нещо срещу което трябва да се борим).





Тема Re: "блокажите"нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:33



Аз не ги виждам като блокаж, който блокира енергията, а ги виждам като част от самия поток на енергията. На мен блокажите като понятие (блокаж=нещо за отблокирване) не ми вършат работа и не ми служат като инструмент за нищо.
Толкова ясно си го казал, че няма какво да добавям и напълно се съгласявам.



Ако човек започне да съди и възприема случващото се като "блокажи" просто самият той създава още такива, защото проектира около себе си това което е в него. И за това съветвам нашите приятели блокажо-любители да се опитат да видят света от друга (несъдеща) гледна точка и как всичките "блокажи" ще се изпарят... При това без усилие.





Тема Re: "блокажите"нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.03.10 18:41



Понеже и ти ме беше потърсил (и си е дефакто един от тези 99%), ти сам се поставяш в измислената от теб категория на "хора, които са по-зле от мен". На мен обаче такова съдене ми се струва глупаво и ненужно.

Надявам, се че щом темата те е заинтересувала, ще кажеш и нещо по СЪЩЕСТВО.



П.П. Какви са тези тайни срещи, които виждам, че няколко пъти повтаряш и явно не дават покой на съня ти?



Тема без усилиенови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано01.03.10 19:29



ето това "без усилие" е ключово понятие и то отговаря точно на въпроса как се тече като вода или как тече водата.
Но това понятие може да бъде измамно и да попречи на човек да надникне отвъд собствените си усилия и да види как и те могат да се случват без усилие





Тема Re: "блокажите"нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано01.03.10 19:34



Миро, Миро, Миро.... Така ли нищо не научи за толкова години?!? Барем да беше прочел темата, която толкова много разисквахме, ама ти четеш само ако става дума за теб!



Социализацията се извършва в ранна детска възраст, когато човек, освен че е безкритичен, то не си и спомня какво и как е ставало. Това няколко пъти беше споменавано!!!

Ей ти един пример: родители идиоти, бимат дете, ама и те не знаят защо го имат, все им пречи, не му обръщат внимание.

Това, което наричаме блокажи, са точно от най-ранната детска възраст. Ха сега кажи, как с "естественост" това дете ще преодолее тия блокажи, при положение, че дори не знае за тяхното съществуване?

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.