Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 20:10



не искам и да знам какво значи да се пропукаш - блажен е невежата



Никой не е казал, че трябва да стоиш и да вардиш някакъв шанс, а да осъзнаеш какво се случва.
И аз тва викам, ти понеже каза "Щом си овладял нещата, ще трябва да чакаш друг шанс". Ама понякога не е нужно дори и да се опитваш да го осъзнаваш това което се случва.
Има и едни хора в бели престилки, на които като им кажеш че си просветлен и ще се опитат всячески да те излекуват



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.02.10 21:03



Па то си е за лекуване.



Казал ли съм някъде да създаваш нещо?




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 22:30



нямам спомен да си ми казвал такова нешо





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.02.10 22:35



Всичко си идва само, макар и във връзка с определени неща вътре в теб. Но те вече са заложени и няма как да се избегнат, затова е по- добре да кажем, че всичко така или иначе идва при нас. Не го гониш, не го чакаш, само осъзнаваш.






Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 17:34



Нали ти казах, че мнението на йога и (за йога) не ме интерсува в тази тема. Има клуб Йога и там обсъждайте на воля цитатите на Патанджали и каква е разликата между дефункциониране, проблеми, блокажи и реалното отношение на човек към тях.

В тази тема можеше да изразиш СВОЕТО МНЕНИЕ наистина ли разглеждаш живота си като съвкупност от проблеми и блокажи, за които говориш почти непекъснато. Впрочем, ето и в този ти постинг смяташ, че някой те хока и те обвинява, че си бил побъркан... И сигурно може да кажеш, че това е блокаж от детството (понеже реално никой не те обвинява в нищо). Но поне според мен така се прехвърля отговорността на родителите и човек не поема своята в момента тук и сега и продължава да се върти в омагьосания кръг на проблемите.

А що се отанся до цитата на Видия, напълно съм съгласен с него.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 17:35



Никъде не съм казвал, че това, което пишеш, не го мислиш.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 17:51



Именно, не е въпроса дали изпозлваш думичката "проблем" или не, а в ОТНОШЕНИЕТО на човек към ситуациите от живота.

Когато съдиш, че нещо е проблем (в смисъл, че под една или друга форма е "лошо"), трудно може да го приемеш цялостно... А поне според мен именно цялостното приемане е ключа към разбирането.

В тай-чи бутащите ръце има хубава практическа аналогия. За да се "получат" трябва да приемеш партньора си много близо до теб, да станеш едно с него. Ако го смяташ за лош под една или друга форма, съзнателно или подсъзнателно ще се стремишеш да си по-далеч от него... Поради което ще загубиш контакта и ще те избутат.





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: vidiya]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 18:08



Благодаря ти за цитата на Ошо, Видия, много ми харесва.

А ти как гледаш на разните ситуации от живота ти? Когато са трудни, приемаш ли ги като проблеми? Въобще създаваш ли си проблеми?





Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.02.10 18:12



И какво, 4-16-8 и вече няма проблеми...?

Благодаря за метода, никога не бях пробвал в такова съотношение.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.02.10 09:30



Запитай се защо искаш другите да говорят само за това, което ти е удобно и да чуваш само това, което искаш.



наистина ли разглеждаш живота си като съвкупност от проблеми и блокажи, за които говориш почти непекъснато.

Ако говориш за математика, е малко смешно да те обвинят, че говориш за математика. Има много други теми в които проблемите ги няма, но пък ти въртиш само в такива, в които присъстват. Така, че говорейки за разбиране на себе си и за работа със съзнанието е нормално да се назоват нещата в реалните им имена.

Не си вникнал в същността на практиката, или по- скоро не ти е било удобно. Не прехвърляш отговорността на никого, а разбираш причините и после депрограмираш съзнанието. Тук отговорността е изцяло твоя, а това което те плаши е, че въобще ще трябва да се изправиш очи в очи с това от което вечно си бягал и не смееш да погледнеш.

Но слона си е там и си стои и доста убива, когато нескопосано и вдървено прегръщаш хората с вътрешно напрежение, което говори за комплекси и непреодоляни емоции.

Слона се вижда и когато се опитваш да фръцкаш пред лаиците с бутащи ръце, като пропускаш, че дори един лаик може да прецени колко голямо дърво си.

Като страшното не е, че си дърво, неразчупен или подтиснат, а че бягаш от реалността. Това, което атакувам е подхода, а не ошовците. Заравянето на главата в пясъка. Иначе всеки от нас си носи кусирите, но поне да си ги вижда, не да се изненадва като му ги кажат.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.