Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 18:19



"Предпочитам интуицията и усещането което ми носи директното общуване с някой, пред разни физиологически признаци, с не много ясен произход на значението на характеристиките." Точно така. А и вътрешните пропорции не се отливат веднага в съответните външни. Щом има душИ, които са в привидно уродливо тяло, а издигнати вътрешно (според мненията на учители) и т.нар. "души в почивка" и пр., не можем да определяме толкова повърхностно.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано18.02.10 18:23



"Акцентът ми по-скоро е върху това как интерпретираме понятията "будност" и "естественост". Изобщо в състояние ли сме да ги разбираме така, както един даос, йогин, гуру или шаман"

Според мен никак не сме в състояние.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 18:25



И според мен.


А дори да имаме моментни проблясъци, те си остават просто моментни проблясъци и нищо повече.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 18:56



Акцентът ми по-скоро е върху това как интерпретираме понятията "будност" и "естественост". Изобщо в състояние ли сме да ги разбираме така, както един даос, йогин, гуру или шаман или си ги тълкуваме, като дявола евангелието?

Разбирането следва вътрешните промени, а не обратното. Затова за мен принципите на практиката и практикуването, само по себе си е достатъчно. С други думи казано, в даоските текстове, примерно, няма понятие 'теория', защото всичко, което знаят е пробвано и идва от личния опит, събран и структуриран в различните традиции.

Какво е един даос, йогин, гуру или шаман? Човек като всички останали, който има повече практика и познанията на определена традиция. Нищо повече. Сега вече има достатъчно достъпна информация, която при желание може да се ползва от всички.

Да си сам и да се ръчкаш сам е безкрайно по-трудно, отколкото да има някой, който постоянно да те буди, да те ръчка, като ти помага да се отървеш от егото. Зная, че по тоя път, шансовете са много, много малки, почти нищожни, но има ли значение? Ти беше написала нещо, което много ми допадна, че всички ние се подготвяме и когато сме готови, вселената ще намери начин да ни помогне, било то с учител или нещо друго...

Що се отнася до човешката маса, а и всеки детайл по Пътя, мисля, че няма човек, който с лека ръка да откаже каквато и да било помощ. Дори и темерут като мен.

___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 18:59



А аз си мислех, че мъжете са песимистите...



___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 21:34



"Можете, ако сте БУДНИ и ЕСТЕСТВЕНИ. Но ако вече сте такива - тогава какво правите тук...?"

Как да не те гушне дядко.


Първият етап е когато ученика се възвисява по облаците, след което се приземява и интегрира духовността на земно ниво. Просто се кефя когато някой е с корени дълбоко е земята и ръце протегнати в небето.




Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 21:44



А аз мисля, че това не е песимистично.

Би било, ако към него прибавя "никога". Но не - възможността това положение да се промени винаги е налице!



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: L.L.]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано18.02.10 21:46





___________



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.02.10 21:56



Затова за мен принципите на практиката и практикуването, само по себе си е достатъчно.

Да, според мен също е достатъчно. Стига да се случва. Просто сме в положение много лесно да си кажем "ох, писна ми, ох, не ми се занимава, ох, имам друга, по-важна работа, я, онова там не е ли по-интересно.." и т.н. и т.н..., знаеш как е. И стигаме до ръчкането, за което мисля, че мненията ни съвпадат - Що се отнася до всеки детайл по Пътя, мисля, че няма човек, който с лека ръка да откаже каквато и да било помощ. Дори и темерут като мен. - именно, хареса ми!


В този смисъл и "проблемите" са помощ, даже най-добрата, която имаме, защото са нещо от нас и за нас. Т.е., когато "простатата алармира" (ей, много ми хареса това с простатата), няма как да спим спокойно.



Тема Re: Живота и „проблемите”нови [re: Live Love Laugh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.02.10 21:56



Поклон, слънце.


Съгласен съм, че всеки може да мърда от основните практики, но се иска един миминум от овладяни практики, защото да не стане да напише повече книги, от колкото е прочел.

Както е казано, ако повече от един следва даден път, то той се превръща в догма. Сиреч, няма два еднакви пътя. Всеки, така или иначе ще си намери своя...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.