Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема С усмивканови  
Автор Capa_ ()
Публикувано28.01.10 08:32



Обичам да се усмихвам, обичам да ме усмихват, усмихнато ми е във всяка частица от тялото, усмихнат е и въздуха около мен, всичко вибрира в усмивки, резонира усмивки...



Докато летят усмихнати емотикончета в зениците ми, реших да ви запитам нещичко:

Какво е да си естествен и доколко зависи това състояние от хората около вас, или е нещо строго индивидуално?

Мекото наистина ли винаги побеждава твърдото?

Такива нещица ми се въртят в главата тази сутрин.

Хубав ден...с усмивка



Тема Re: С усмивканови [re: Capa_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.01.10 15:53



Чудесно е, че се усмихваш, мила Сара, и приеми моята усмивка сега

. Това, което си написала ме подсеща да те попитам винаги ли си така усмихната и, ако евентуално не, какво те кара да си така сияеща и какво ти пречи?

Човешката природа може да има толкова много проявления, така че това да си естествен спрямо нея би било доста различно в различните случаи. Примерно, за един неосъзнат човек-робот естествено е като му "натиснеш" дадено копче да отреагирва автоматично. За друг е естествено "зъб за чейне, око за две"... За мен лично "естествено действие" е да усетя максимално всичко в мен с будност и действието да се случи в резултат на това от самосебе си... Апропо, на това му казвам "да течеш като река". Действието ми зависи НЕ само от хората около мен, а и от много други неща... Всъщност, зависи от усещането ми за Цялото, за което стана дума в съедната тема.

Мекото наистина може да победи твърдото, но твърдото също може да победи мекото. Крайно ограничено е обаче да се фиксира човек в това кой кого побеждава, просто защото побеждаването е нещо толкова относително... Често се оказва, че след време победният е всъщност победителя и т.н. За мен по-важно е не кой кого побеждава, а как си ВЗАИМОДЕЙСТВАТ различните сили, същности, хора.. Въобще, различните "мекота" и "твърдота". Получва се не като бой, а като танц (да ме простят всичките ми учители по бойни изкуства ).





Тема Re: С усмивканови [re: Mиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано29.01.10 08:32



Не знам какво ме прави така усмихната, Миро, не искам и да знам. Знанието е печал и гонене на вятъра-напразно. Искам да се наслаждавам, потапяйки се дълбоко и да се отпусна, така че да тече възможно най-дълго, неразваляйки го с разсъждения, умуване и търсене на причинно-следствени връзки.



Всъщност, зависи от усещането ми за Цялото, за което стана дума в съедната тема.

Значи да си естествен означава да си имаш по някоя патеричка, взависимост от индивидуалната дефиниция за това? А не е ли свързано със самодостатъчността и хармонията/покоя със себе си?

Що се отнася до мекото и твърдото, чел ли си "Самите богове" на Азимов? Един много умен човек, да не кажа най-умния, който познавам, ми я препоръча и оттам се замислих за възможността да възприемаш околните и себе си с чувствителност, която губиш, когато станеш от мек -твърд. Но това е само един от многото пластове, които разкрива тази книжка. Не искам да я подлагам на литературен анализ и искам да запазя за себе си това, което извика прочитането й. И все пак, мисля, че смисълът или по-важната част от живота ни минава, докато сме меки, докато можем да изпитаме оргазма на всяка форма на общуване и взаимодействие с околните и околното, или себе си, докато можем да разберем, да течем като река, ако щеш.



Тема Re: С усмивканови [re: Capa_]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано29.01.10 11:12



Не искам да подценявам преживяванията ти, нито да звуча заядливо, но...струва ми се, умът тълкува думички като "оргазъм" по различен от външно заявения начин...И не става дума за моя ум, а за масовия такъв. Подобна уж разкрепостеност и отвореност само отварят неподходящи за вложения смисъл аналогии. Не че според мен нещо не трябва да се прави или изрича, само казвам, че използването на такива думички в повечето случаи си е вид маструбиране, нищо повече





Тема меко и твърдо [re: Capa_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.01.10 23:50



Аз не те питах за разсъждения, а за наблюдения върху теб. Но щом повече ти харесва да стоиш със затворени очи, твоя воля.

Примерно, това, което ти споделям за моята естественост е просто наблюдение върху мен. „Естествено” е начинът, по който действаш без да се приготовляваш, това което ти идва веднага. И съм забелязал, че ако съм несъзнателен естествеността ми може да е една, а когато съм буден – друга. Имай предвид, че будността не е вид приготовление или действие, а просто пасивно състояние.

Не използвам думата „самодостатъчност”, защото изключва взаимодействието с Цялото. Но определено, когато усещам Цялото, се усещам и в хармония с мен.

Доста книги на Азимов съм чел преди много години и заглавието ми говори нещо без обаче да мога да идентифицирам, коя точно беше. Светът на Азимов беше изпълнен с техногенни цивилизации, роботи и доста „твърди” неща. Сигурно той показва какво става като си твърд, но на мен последните години като го четях ми стана интересно какво става като човек е мек, как се развива на практика тази мекота (чувствителност) и т.н. Иначе идеите сами за себе си могат да останат един захарен памук, който не удовлетворява глада ти.

За оргазъма при общуване е нужно, и ИН, и ЯН, и меко, и твърдо. Не ми казвай, че за обикновения ти оргазъм не ти е нужно нещо твърдо

. Въпросът е твърдото да може да преминава в течно и обратното.





Тема оргазъм при общуваненови [re: Live Love Laugh]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.01.10 00:06



Не искам да подценявам преживяванията ти, нито да звуча заядливо

, но ... струва ми се, че изразът „оргазъм при всяка форма на общуване” е доста хубав. Масовият ум не ме интересува в случая, нито какво някой си щял да си помисли, а още по-малко поне аз бих го използвал с цел разкрепостяване. Интересува ме как най-ТОЧНО може да се предаде определено състояние.

Когато съм буден, усещам енергията в мен, усещам Цялото, наистина общуването с когото или какво и да е може да бъде оргазмично... При това съвсем буквално, защото именно сексуалната енергия е тази, която пулсира навсякъде в мен (не е фиксирана само в гениталиите) и моето енергийно-духовно тяло се слива с Цялото... Може да общувам с теб, но общуването ще е през теб с Цялото. Надявам се, че не би ми се разсърдила за това.





Тема Re: С усмивканови [re: Capa_]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано30.01.10 03:15







Тема Re: оргазъм при общуваненови [re: Mиpo]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано30.01.10 12:40



Знаех какво мислиш по въпроса и че ще отговориш така

Но се осмелих да напиша, каквото усещам. То не е свързано с мненията на хората, а с миксът от усещания, който предизвиква употребата на една твърде експлоатирана дума. И аз съм я употребявала в подобни контексти, но сега съм по-искрена със себе си и виждам ясно, че привидно духовната й употреба на я одухотворява никак. Колко хора имат идея какво е истински оргазъм, че да могат да сравнят с неговата красота и интензитет останалите си преживявания...Хм, сякаш не много. Само обръщам внимание на нещо, а не казвам, че следва някой да го приеме...И няма тук фалшив морал, нито нещо напреки срещу оргазмите.



Тема Re: С усмивканови [re: Capa_]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано30.01.10 12:43



Какво е да си естествен и доколко зависи това състояние от хората около вас, или е нещо строго индивидуално?

Гот е да си естествен.


И е строго индивидуално, доколкото "сам съм си капитан", и е свързано с всичко около мен, доколкото никой не "сънува" този свят сам.

Мекото наистина ли винаги побеждава твърдото?

А ин побеждава ли ян или са в равновесие?

Редактирано от L.L. на 30.01.10 12:44.



Тема Re: С усмивканови [re: Capa_]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано30.01.10 15:56



На работа си имаме шкаф. На дръжката сме му закачили пластмасов ключодържател с формата на гумено мече. Това казва всичко

Този шкаф е обект на постоянно внимание, радост, игри и закачки и е пълен с всякакви вкусотии. Всеки носи по нещо и никога не остава празен.

А вчера...вчера опитах най-хубавите гумени мечета през живота си! От манго и маракуя! Направо се разтопих Бях толкова обзета от вкуса (мангото е един от любимите ми плодове), че енергията ми тръгна и се развълнувах..и се впечатлих..и изчервих.. и колко интересно как тялото ми реагира...и то не беше наслаждение, не беше чудо... Колегите трябваше непременно да ги опитат и аз така полу-тайно и влюбено и развълнувано гледах реакциите им...та чак ме досрамя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.