Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано01.02.10 16:31



не ние избираме какво да поискаме и какво да не искаме

Стига бе, някой друг ли ще дойде да иска или неиска вместо теб.



Или нещо не съм разбрал добре.




Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано01.02.10 16:46



не си разбрал - аз не казвам че не сме ние тези, които искаме, а че не ние си избираме какво да поискаме, просто в един момент го осъзнаваме че искаме нещо и толкова.
Виж вече след като сме поискали нещо можем да правим това онова със силата и посоката на искането, но първоначалното искане само си се поисква. Причината за сегашните искания е най-най-първото искане, ма аз вече не си спомням кое е било то





Тема Re: Усещания за Цялотонови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.02.10 20:53



След като за теб думата „карма” ти е достатъчна за обяснение на всичко, използвай само нея. Но настоящата тема, поне според мен, е за нещо друго.

Не виждам мистификация или тайнственост в това, което споделям. Не, не искам да кажа, това което ти казваш. Струва ми се, че споделих нещо съвсем различно.





Тема Re: Цялото и промените в действията нинови [re: Live Love Laugh]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.02.10 20:58



Странни изрази употребяваш: „враг”, „атакувам”... Не гледам на никого в живота ми като на враг, още по-малко тук. Апропо, това като пример за Мо на друго следствие от усещането на Цялото. Същото важи и за „атакуването”. Какво значи да ме атакуваш?? За сравнение, би ми било по-интересно общуване с някого, който изразява дълбока и аргументирана позиция, пък била тя й коренно различна от моята, отколкото някой, който е проформа съгласен с мен.

А относно думата „оргазъм”, отначалото беше, че много хора нямали опит за нея, после уж имала противоречиви смисли (неясно според кого), така и не разбрах защо ти направи впечатление и не ти харесва нейното използване. Но щом не искаш да говориш за това, твоя работа.





Тема Re: Усещания за Цялотонови [re: Mиpo]  
Автор DARA / Princess (of Chaos)
Публикувано02.02.10 16:00



Слушайки твоя водач, това прави ли те по-хармонична и "течаща"?

а водата дали се вълнува дали е хармонично течаща или заплашително бучаща или подмолно водовъртежна ммм? ;-)
трябва ли да се равнявам по твоите разбирания и очаквания за резултатите от намесата на водача ми? - не естествено ! слушайки моя водач просто СЪМ слушайки тялото си ПРОСТО съм; слу6айки обкръжението си ПРОСТО ПРисъствам но не винаги СЪМ

понякога присъственото отсъствие изглежда хармонично понякога изглежда центрофугично .... какво значение има всъщност? никакво ....

и съм забелязъл, че при някои, въпросните гласове създават още повече бъркотия в съответните хора :-) - понякога и така се получава; ако всичко е подредено е скучно ако всичко е разхвърляно е уморително - за да разбереш и оцениш едното трябва да си БИЛ/не да са ти разказвали/ и в другото

http://www.takepart.com/thecove


Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.02.10 09:18



Грешиш, причината да поискаш нещо пак е в теб. Добрите стари самскари, или по йогийски - васани. Прав си обаче, че нищо не можеш да направиш в момента, а само да осъзнаваш след това.






Тема Re: Усещания за Цялотонови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.02.10 09:23



Можеш спокойно да обясниш, каквото не си успял добре и да продължим темата.



Пример, ако си натрупал агресия, то най- вероятно ще ти се случи нещо. Я ще те нападнат в клуба, я ще си блъснеш колата, я ще се срещнеш с друг агресивен човек...но все нещо ще стане. Ти би казал, че цялото се грижи за теб, което може би е точно така. Но причината да ти се случи нещо е в теб самият.

Аналогично за всяко нещо си има конкретна причина и тя не е нещо там някъде си, а в теб самият. Цялото, това са принципи и нищо повече.




Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано03.02.10 15:20



зависи какво разбираш под "теб", има неща които ги в един момент ги усещам като аз, но после те могат да напуснат очертанията на аза. Аз желанията си ги усещам като мои си, но ако искам мога да ги усетя и като чужди или като потребности на вселената. Няма да ти казвам че грешиш, но ти казвам, че не си и на 100% прав, може би си прав някъде на половина.
Сигурно причината за желанието ще кажеш, че пак аз съм я съзадал, но нещата (различните изходни причини за едно или друго) в мен предпочитам да не ги наричам свое творение, а препочитам да им викам дадености. Тук всеки може да си намери причини да спори с мене, но не ми се спори кое е се е появило първо - кокшката или яйцето. Иначе съм съгласен, че даденостоте създават причините, но къде се намира азът и дали го има зависи от конкретната ситуация





Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано03.02.10 15:49



Прост пример, ако един туземец никога не е виждал автомобил, той няма вроденото желание да го притежава и да го кара, просто защото няма съответната васана. Първо ще трябва да е получи и тогава...

По същият начин, религиозните изживявания зависят от това, което човек очаква и от неговите представи. Затова на индусите не им се появява Иван Рилски, понеже не знаят за него, както и на нашите монаси не им се явява Вишну и Шива да речем.



По същество, ми се струва, че ако се чувстваш виновен от някои свои желания, то е нормално по някакъв начин да се опиташ да отдалечиш отговорността за тях. Например, на подсъзнателно ниво ако се чувстваш виновен от дрогата(което е сигурно), на външно ниво няма как да поемеш отговорност за желанията си, понеже си слаб. По- лесно е да кажеш, аз не съм отговорен, това желание е на Вселената, то не е мое...


Азът няма връзка с желанията. Той е отвъд умствените модификации, или най- малкото, няма нищо общо с тях.

Ако ти звуча неудобно като изказ, не го приемай крайно. То в тези неща, удобен изказ няма.




Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано03.02.10 16:29



ами да зависи, какви ситуации ти се приподнасят, но е може да се каже че ти си виновен че си ги привлякъл тези ситуации, по вярното е според мен че сте са се привлекли взаимно.

наистина е лесно човек като види че желанията не ги създава той, да си каже кво ми пука нали не съм виновен, но с проби и грешки се отстранява и това явление. Няма нужда да ги усещам желанията като мои за да е налично чувство на вина. Тука пак вината не си я присвоявам (да я присвоиш е доста по-лесно отколкото да се отречеш от нея) и определям като мое действие и не казвам че я изпитвам, като това не ми пречи да усетя нейното присъствие в мен и последиците свързани с това, има разлика.
Това че не се усещам като създател на желанията не ми пречи да действам на макс или да давам всико от себе си, когато трябва, важното е всичко да виждаш как се случва естествено и как е взаимосвързано. Това става като се виждат и 2те страни на монетата по отношение на копирайт правата върху желанията и другите неща



Азът може да няма връзка с желанията, но той си мисли има връзка с тях и затова те му влияят доста.
Относно крайното възприемане то не е лошо нещо, важното е да не забравяш и за другата крайност. А нещата, които ми казваш са ми напълно удобни, за да има какво да им отговоря по същество




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.