Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Цялото и промените в действията нинови [re: huanji]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано31.01.10 15:02



Аслъ:))



Тема Re: Цялото и промените в действията нинови [re: Live Love Laugh]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.01.10 16:20



Аз имам същото усещане и ми беше интересно, че и други могат да променят поведението си усещайки въпросното Цяло. Благодаря ти

. Може да Го наречеш А или Б, не това е важно. Все пак, избрал съм тази дума неслучайно, защото ми се струва най-близка.

Не виждам афиш от тоя страна, нито някакво светотатство да споделяш за нещо толкова важно. По-скоро ми е странно, когато хората прекарват по-голямата част от живота си да говорят за куп далеч по-маловажни неща.



Тема Усещания за Цялотонови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.01.10 17:53



Аз нямам дефиниция за Цялото, защото за да дам дефиниция за нещо трябва да го обхвана отвсякъде. Мога да ти споделя само как го усещам, давайки ти различни примери. Разбира се, тези примери не дават пълнота и аз не претендирам за такава.

Българският език също не е пригоден за изразяване на такива неща и въпреки, че се стремя да намеря възможно най-близките думи, ако човекът отсреща не се опита да разбере, не би се получила комуникацията. А пък логически спорове в случая направо са безсмислени.

Ето ти няколко примера как усещам Цялото. Апропо, „как”, което употребих и по-рано, не означава методи за постигане, а чисто емпирично описание. Което разбира се може да носи непълнота на субективното ми разбиране, но поне аз се стремя да го предам максимално точно.

Да започна с това, което Live Love Laugh каза. Ако действието ми идва само от мен (няма го усещането за Цялото), то може да се съпротивлявам на „течението” или просто да се чудя без да съм сигурен как точно трябва да постъпя с цялата нехармоничност на такова действие. Когато усещам Цялото, самият аз ставам едно цяло и съществото ми отива цялостно в една посока. От тук идва израза „течене като река”, защото една река тече само в една посока (не нагоре и надолу). Ще допълня Live Love Laugh с това, че да се оставиш по течението не значи да си пасивен (понякога реката може да стигне дълбока долина и да трябва да я изпълни). Но просто действието е цялостно и съмнението, за което говорех в други теми, отпада. Всичко си е на мястото. Даже и да трябва да свършиш неимоверно много неща.

Друга гледна точка. След като имах 4-5 години опит с такова усещане и като поглеждах живота си назад виждах как, особено за важните неща, нищо не се е случвало случайно и сякаш е имало Сили, които са подготвяла нещата и са ме водели и помагали. И колкото повече „общуване” с Цялото се случваше, толкова е по-ясно това усещане. Даже за доста неща виждам, че е неточно да използвам 1 л. ед. ч., защото не аз правя нещата, а Силите/Цялото и аз. Но няма такова глаголно време... Чувал съм разни Учители да казват, че Цялото действа ИЗЦЯЛО през тях (т.е. слели са се) , но моето усещане още не е такова.

Горното общуване с Цялото мога да се оприлича най-точно на общуването ми с добър учител по тай-чи бутащи ръце. Теорията е ясна и действието е същественото. Когато учителят е добър не мисля да го избутвам, а за това да наблюдавам какви твърдости ще ми покаже той в мен с действието си. И съответно как да ги разтварям. Общуването с Цялото е просто МНОГОМЕРНИ БУТАЩИ РЪЦЕ (не знам дали за другите този израз говори същото, което и за мен с десетките практически детайли).

Не ми е ясен механизъма на действието на Цялото. Примерно, общувал съм много с един приятел, с когото усещания ни накрая са сходни, но той има опитности и за някои механизми. Примерно, според неговите опитности (не прочетени книги) за всеки човек се грижат разни духовни същества от по-фините светове. Едно същество (ангел) се грижи за енргийността в теб и за разни дребни ежедневни нужди, друго (архангел) ти подготвя възловите събития и ти насочва съдбата, трети (елохими) се грижат за Земята и т.н. Не знам дали е така и не това е най-важно за мен, но сигурно има на „субатомно духовно ниво” много неща, за които и представя си нямам. Така, че Цялото е като черна кутия с неговата непознатост и непознаваемост. Но пък взаимодействието му с мен е особено реално и точно то ми е интересното.

Интересно ми е дали ти или други хора имат подобни усещания за свързаност с Цялото?





Тема Re: Цялотонови [re: huanji]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано31.01.10 18:17



Нали



___________



Тема Re: Усещания за Цялотонови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано31.01.10 18:44



Не ми е ясен механизъма на действието на Цялото.

Чрез кармите.


Не мога да разбера как нещо толкова елементарно се мистифицира излишно.

А човек действа по различен начин в зависимост от това, коя част от вътрешният инструмент доминира.




Тема Re: Цялото и промените в действията нинови [re: Mиpo]  
Автор Live Love Laugh ()
Публикувано31.01.10 19:57



Благодаря ти и аз:). Използвам, че сме приятели и се изразявам свободно, така че - моля, не приемай лично нещата. "Цялото" не ме смущава като дума, защото върху него не са стоварени толкова противоречиви смисли. Относно думичките от съседната тема...през цялото време включвам и себе си и то не лицемерно, а наистина.



Тема Re: "Цялото" ?нови [re: mo32]  
Автор Пич Бoжи (безобиден)
Публикувано31.01.10 23:57



Апчих.



----
Гражданинът е Цар...


Тема Re: "Цялото" ?нови [re: mo32]  
Автор DARA / Princess (of Chaos)
Публикувано01.02.10 00:34



в първите 30 стр на Холографската вселена на М Толбот има отговор на въпроса ти! за отявлен книжен червей за какъвто се представяш в последните 5 години из тая секция на дира или губиш форма или се правиш на малоумен, а да ....или на мелез между синя руска и ква беше оная порода плЕшиви котки не се сещам; понеже вече не си позволявам да надценявам интелекта ти - на редник Сули от Аварар имам в предвид.

http://www.takepart.com/thecove


Тема Re: Усещания за Цялотонови [re: Mиpo]  
Автор DARA / Princess (of Chaos)
Публикувано01.02.10 01:06



Интересно ми е дали ти или други хора имат подобни усещания за свързаност с Цялото?

Докато ти 4етях отговора се 4удех на теб ли да благодаря или на някоя друга 4аст от Цялото за айдента от първата 4аст на поста



пс приятеля ти е прав някои от нас 4уват не само *ба4ите си но и вода4и те си - 2007 моя вода4 ми каза да забравя вси4ко което знам към момента - самоиндуцираната амнезия не ми се полу4и напълно но пък от друга страна все о6те си ползвам пръстите за писане в нета а не насо4ено движение на електрони ....

http://www.takepart.com/thecove

Тема Мелезнови [re: DARA / Princess]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано01.02.10 09:30



между синя руска и ква беше оная порода плЕшиви котки

Тва кефи, благодаря



___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.