Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Цялотонови [re: Fehu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.04.10 16:09



Сигурен съм, че знаеш приказката за просветления зен училте, който бил попитан какво прави след просвелението и той казал "Когато съм гладен ям, когато съм жаден пия, когато ми се спи спя.

Не знам откъде ти хрумва, че слелият се с Цялото няма да усеща глад. Ще усеща глад и това ще е в реда на нещата.



Тема Re: Цялотонови [re: konopr]  
Автор Fehu ()
Публикувано08.04.10 18:27



Ами, не :))) Една тъмнина започна да свива зрителното ми поле до смаляващ се кръг, който се сви в точка, а през цялото време времето се движеше многоо бавно. И в момента, в който всичко се сви до една точка, точката изчезна и мигновено се появи друга, която от раз разгърна поляната. Не улових никаква дупка във времето или някакво съдържание между двете.

Това, което ми направи впечатление беше, че докато свиването на пространството се случваше пред очите ми, разгръщането на втората точка стана сякаш отвътре, сякаш не я виждах с очите си, а с някакво вътрешно зрение. А докато зрението ми се свиваше и виждах само едно малко кръгче, за миг се запитах какво става, вниманието ми се изостри и преди да мога да си отговоря, кръгът се смали до точката, другата се разгърна и вече нямаше никаква мисъл, а само усещания, но много неоформени, много интензивни, ярки и готини. След това всичко изчезна за миг, както се и появи :) Беше толкова хубаво, че след това много исках да продължи, да го върна, но никак не се получи, не ставаше.

Случвало ли ти се е, имаше ли нещо между двете?



Тема Re: Цялотонови [re: Fehu]  
Автор konopr ()
Публикувано13.04.10 09:14



тъмнини, свиващи се точки, все зрелищни ефекти - интересна е режисурата при теб. При мен малко по различно става пренасянето на други места, но такива пренасяния на други места не ми се случват внезапно, когато съм в трезво и будно състояние - случват ми се основно когато медитирам или съм под въздействие на психоделични растения.
Но ми беше интересно дали при теб е имало едни бели кадри, в които няма абсолютно нищо или може да се каже че в белия кадър е събрано абсолютно всичко накуп. Обикновено между кадрите в живота няма междинен кадър и един нов кадър започва веднага където свършва предния (понякога и с по плавно преливане от единия в другия), освен когато не ги раздели такъв бял кадър. Такива бели кадри ми се случват понякога съвсем внезапно, примерно както си пътувам в рейса и ми стана интересно дали нещо такова се е получило при теб. А тези бели кадри са малко по различни от всички останали кадри в живота





Тема Re: Цялотонови [re: konopr]  
Автор Uruz ()
Публикувано13.04.10 17:07



Много ме хвана това, че на онова място нямаше никакви мисли, а само много наситени и неопределени, силно позитивни усещания. Нещо като бледо подобие на това ми се е случвало при медитация, но тогава не е имало нито картина, нито толкова напластеност на усещанията. Обикновено, ако ми се появи чувство по време на медитация то е едно единствено и е много всепоглъщащо, все едно нищо друго не съществува.

Докато растенията понякога са ме удряли точно по този начин. Сещам се един ден отиваме компания на едни скали. Стигнахме до тях, пушим и не знам какво стана, в един момент се оказвам сама на една поляна, седя на тревата, а тя ми се струва като едно малко островче. Оглеждам се напред и наляво - небе, облаци. Сякаш, ако прекрача от ръба на поляната ще стъпя в небето. Поглеждам надясно - скала. Ама не обикновена скала, а толкова хиперреалистична, че чак помирисвах миризмата на скала и усещах вкуса й на скала. И в следващият момент се чудя къде съм и защо всичко е толкова, ама толкова красиво. Е, оказа се, че въобще не съм ставала от там, където бяхме седнали, а просто същото място се е преобразило в съзнанието ми.

Иначе, нямам спомен да се е случвало нещо такова, без психеделични, в будно състояние, извън медитация или извън секс. Случвало ми се е по време на секс да изхвърча в космоса, ама там се озовавам и по време на една конкретна медитация, макар че има разлика между двете. А сега това го отключих съвсем чисто, само докато те четях, но според мен стана, защото в съзнанието си те свързвам с психеделичен трип и явно несъзнавано съм се закачила за това, а предишен опит е влял гориво.

Обаче нямам никакъв спомен за нещо, което да нарека бял кадър. Дори ми е трудно да си представя за какво говориш : )))



Тема Re: Цялотонови [re: Uruz]  
Автор konopr ()
Публикувано17.04.10 14:35



ако се вгледаш по-внимателно, в ежедневието си сигурно ще откриеш много моменти в които отсъстват мисли пти това когато тялото ти е в нормално и будно състояние. При жените като цяло съм забелязвал че по-лсено се случва вплътняване на картината при визуализиране, което да те кара буквално да се пренесеш някъде и затова не се учудвам че така е успяла да ти подейства козката :)
Иначе тези бели кадри, са само визуалния аспект на спомена за това, което се е случило и според мен са свързани с тези сливания с цялото за които си говорим тук, макар че не мога да бъда 100% сигурен какво включва при другите сливането като усещане и какво обхваща, но за мен това е най-всеобхватното възможно явление





Тема Re: Цялотонови [re: konopr]  
Автор Uruz ()
Публикувано17.04.10 21:05



А тези сливания с Цялото какво ти носят в последствие, какво се промени след като започнаха и на къде смяташ, че те водят :)))



Тема Re: Цялотонови [re: Uruz]  
Автор konopr ()
Публикувано18.04.10 14:14



от тях многократно се повиши интереса към собствения ми живот, а не някакъв живот който ми е в представите и е някъде там. Те ме водят към това което е тук и сега и към мен





Тема Re: Цялотонови [re: konopr]  
Автор Uruz ()
Публикувано19.04.10 11:05



:)))



Тема Re: "Цялото" ?нови [re: mo32]  
Автор totori (непознат )
Публикувано22.05.10 21:39



TO EZIKAT DETO GO POLZVASH GO DELI....TI SI MISLISH I SI PREDSTAVIASH 4E GO DELISH.....NO TO SI E TSIALOTO SAS VSI4KITE MU PARTAKESHI....EZIKAT DELI,TUI E NARKOTIKAT DETO VSEKI 4OVEK SE E PRISTRASTIL OT VEKOVE....NESHTO IZKUSTVEHO..KAZANO NA 4OVESHKI EZIK TI 4REZ EZIKA SE SAMOOMAGOISVASH 24 4ASA V DENONOSHTIETO...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.