Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.02.10 21:00



Не само си личи, но и не може да се скрие.



Всеки пъзел е част от по- голям и накрая се стига до нещо, което е отвъд нашите възможности. Което си е цирк от всякъде.




Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 22:26



100% има поне един човек, които е успял да го скрие

човек като си мисли за по-голямата част, често не успява да види някои интересни неща в тази малка част която сега е пред него





Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.02.10 22:30



Затова специално ти казах да не говорим за големите части.

Не ме напуска усещането, че говориш сам със себе си.

Всички искат да го покажат това, дето го нямат, нека да има и един дето да крие, това дето го има.






Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано20.02.10 23:12



Всъщност ти си говориш сам човече


аз изобразих ситиацията като картинка, която картинка е от много малки парченца, демек като пъзел - исках само да илюстрирам с нея. Ти вместо да се опиташ да ме разбереш обаче почна да говориш за пъзела на живота и за големите му части. А говоренето за пъзела и големите му части го започна с отказ да говориш за пъзела и големите му части. Аз през цялото време бях съгласен и акцентирах върху картинката-пъзел на ситиацията , а ти продължаваше да визираш големия пъзел и ето че не спираш. Картинката-пъзел на ситуацията може и да се възприеме като част от големия пъзел на живота, ако това ще те успокои.

В крайна сметка наистина излиза че си говоря сам - аз си говоря за картинката пъзел, а ти за големия пъзел. Разликата е там че аз започнах с картинката и продължавах да говоря за нея с надеждата че ще ме разбереш в крайна сметка. А ти защо през цялото време си говориш за големия пъзел на живота идея си нямам



Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.02.10 08:25



По повод целият пъзел казах буквално: За целият пъзел по- добре сега да не говорим.

Та ако си надрусан, няма смисъл просто.






Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано21.02.10 15:17



Явно се налага да ти покажа черно на бяло нещата:

Ти каза:
"За целият пъзел по- добре сега да не говорим"- аз не бях казал и дума за целия пъзел преди това, и след това поясних че не става дума за него. Но въпреки това ти продължи:
"В тази смисъл какво да говорим за цялостният пъзел на живота, като никой не го е виждал и не може да го нареди"- аз все пак продължих да пояснявам, че не става въпрос за голям пъзел на живота, но това беше напразно:
Всеки пъзел е част от по- голям и накрая се стига до нещо, което е отвъд нашите възможности. Което си е цирк от всякъде - търпеливо продължаваш да изместваш нещата от това за което аз говоря, към някакви по-големи пъзели. И накрая за да е вече на макс клоунадата и след моите за не знам кой път пояснения, че не става дума за някакъв си "големия пъзел на живота", ти завършваш с:
Затова специално ти казах да не говорим за големите части.

То аз като гледам и без да съм надрусан няма смисъл просто





Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор Пич Бoжи (безобиден)
Публикувано22.02.10 03:56



... нещо, което е отвъд нашите възможности.


Лека полека.. по кривата пътека...



---
Гражданинът е Цар...


Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.02.10 15:18



Че няма смисъл е вярно.






Тема Re: "Цялото" ?нови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано22.02.10 19:05



хубавото е че покрай липсата на смисъл понякога научаваме по нещо полезно





Тема Re: "Цялото" ?нови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.02.10 19:57



Дай боже.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.