Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За съжаление...нови [re: mo32®]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано20.11.11 17:50



Защо ми се струва, че е въртиш тази плоча от времето на Балкантон ?


Ми вземи е смени с нещо бе човек, пусни някое це де или дивиди ?

Разбрах - за теб перфектните шамани и магьосници са жената каучук и някой циркаджия



Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.11.11 19:58



Балкантон бяха пичове - Лукчо, Пепеляшка, Спящата красавица... Лили Иванова, Кичка Бодурова.... Толкова спомени, толкова емоция....



Кастанед = щраус върху бетонна настилка.

___________

Редактирано от mo32® на 20.11.11 20:03.



Тема Re: За съжаление...нови [re: mo32®]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано21.11.11 15:10



Дай да вземем да изясним, че понятието кастанед, кастанедианец и последовател на кастанеда са много условни. Кастанеда няма как да му бъдеш последовател, понеже пътят е индивидуален и никой не може да му мине по стъпките на Кастанеда.
След като всеки си има собствен път на развитие и еволюция, можем да говорим за частична имплементация на знания описани от Кастанеда.
Тук вече стигнахме съществената част, не си говорим за приемане на система от вярвания а за знания, в които сме се убедили и доказали лично и за които се говори в книгите на Кастанеда.


Религиозна система от вярвания, приемат хора, на които нещо им липсва - продънени кратуни са според кастанеда не са цялостни или имат дупка в душата и гледат да си я запълнят с нещо
Прилагайки идеите на кастанеда спрямо прикриването към нашият личен път, съвсем спокойно можем да правим двамата с теб коренно противоположни неща. Примерно - Ти обичаш да спориш, а за мен спорист в интернет е като спорТист инвалид и въобще съм против спора.
За да се прикрием и разчупим представите за света и себе си , ти трябва да преустановиш споровете си в интернет и да ги замениш примерно със съгласие със всички а аз на свой ред да започна да споря с всеки .



Тема Re: събуждане от вярваненови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано22.11.11 11:49



Много е просто - така наречените осъзнати сънища освен една еуфория за нищо друго не могат да послужат,не могат да бъдат използвани и то не за користни цели,а просто да се осъществи това което е написано в "учението". И когато поисках някаква демонстрация от все още вярващите,те се изпокриха в миши дупки,а после се разсърдиха как съм посмял да задавам такива кощунствени въпроси. Но ти макар и да го играеш толераантен си на същото дередже с ошо глупостите за медитацията.След първоначалната еуфория нито си узнал нещо,нито ще узнаеш от "потапянето" -просто ще се самозалъгваш и може и никога да не спреш да вярваш.Ако бях се "срещнал" преди щях да съм като кастанедците -щях да кажа,че това не е религия,а най-вярното знание на света естествено без да мога да го докажа. То и за това е религия -защото не може да бъде доказано недвусмислено. ако можеше щеше да е наука. Така,че проблема на вярващите е като на пияниците-най-трудното е да осъзнаят,че са вярващи или пияници и после да предприемат мерки.



Тема Re: Да се изходя и аз по тематанови [re: mo32®]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано22.11.11 11:56



Ти си толкова заслепен в религиозната мъгла,че само религиозни термини виждаш навсякъде и във всичко. Аз никога не съм бил фен на самозалъгването наречено прикриване, в религията ме привлече сънуването така,че нямам твоята инерция,а когато разбрах,че и сънищата са едни наркомански халюцинации без наркотици и не ги желаех повече те също спряха от само себе си.Така,че не ми беше особенно трудно,но за така наречените прикривачи , които зобят адреналин от лъжите и по точно от угрозата да не бъдат разкрити и са убили съвестта си,а също и нормалното човешко общуване и гледат избирателно и през религиозни очила няма голяма надежда. Но лъжците и мошенниците са такова число,че кастанедския принос е нищожен към империята на злото -мижитурковци и злобарчета по форумчета





Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: lapsus]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано24.11.11 00:42



lapsus, благодаря ти за споделянето на твоето кастанедстване. За останалите неща, които пишеш тук и в съседните теми, не виждам никакви твои опитности, а просто някакви (празни) разсъждения. Ако тези разсъждения бяха в условно наклонение или ако имаше стремеж за опознаване на това, което не ти е познато – те биха имали смисъл. Но когато в тях няма аргументация базирана на реални факти и на твоя опитност, приказките ти по нищо не се различават от тези, на който да е вярващ. Няма значение дали вярваш в Х или в това, че няма Х, вярващият човек не допуска други възможности. И както ти самият правилно каза (тук съм съгласен с теб) с пиян вярващ е безсмислено да се води дискусия...

Не знам дали това се дължи на реминисценции от кастанедстването ти, които те водят в другата крайност (която по съществото на вярване не се различва принципно), но ти самият е хубаво да си зададеш въпроса какво въобще правиш в един Ошо клуб? Апропо, обясняващите се наоколо кастанедианци също могат да си го зададат минимум, когато се сетят за думата „преглед”. Смисълът на темата беше да се събере експериментален материал с кастанедско поведение (писането в интернет форуми, разсъждаването и излагането на позиции са точно такива) и струвами се, че се получи една не лоша представителна извадка, за която благодаря на всички включили се. Изводите всеки може да ги прави сам за себе си.





Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано24.11.11 10:41



Въпросът е -кой е вярващия, кой е пияния и аз смятам,че това си ти. Защо го смятам? Защото не виждам разлика между религиозните в дълбочина били те кастанедци и ошовци и християни и будисти и мюсюлмани и т.н. Да те имат разлики в поведението,външните обичаи и религиозни практики,но същността е една -вяра в несъществуващи неща.Говориш за пробуждане,а реално си заспал обсебен от еуфорията на нищо недаващата ти медитация. Нито те прави по-умен,нито изследваш нещо реално -просто се самозалъгваш,а това мозъка го може много добре -все пак е една биохимична машина работеща на принципа на стимулацията и дестимулацията.
Защо пиша в тоя клуб? Ами защото първо не ми дават да пиша в кастанеда където имам "опитност" от първа ръка и второ защото мисля,че имам какво доста да кажа. Не вярвам,че някой вярващ ще си преосмисли позицията, нито пък ми е някаква цел, но за пореден път се убеждавам в тоталитарността на религиите въпреки външната маска на толерантност и уж благосклонност към други гледни точки.Моята е на атеист и отризателно настроен към религията и би била полезна като някакъв баланс ако правоверието не вземе надмощие,което по правило се случва.



Тема Re:Кастанедските потайностинови [re: Mиpo]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано25.11.11 11:30



мо32:



Напоследък изпитвам нещо, което е ново за мен: винаги съм държал настрана роднини и приятели от нещата, с които се занимавам. В най-добрият случай са ми казвали, че водя някакъв "природосъобразен живот" или просто са отбелязвали, че младея, без да се интересуват защо и как - ген и това е. Напоследък обаче, изпитвам някакво желание, някакъв импулс да им разкажа с какво се занимавам.

Зная, че няма да ме разберат и това само ще влоши взаимоотношенията ни, защото ние хората имаме инстинкт за самосъхранение, който на емоционално ниво ни кара да се страхуваме от непознатото и да се отнасяме с недоверие към него.

Изследвах тоя импулс и без капка съмнение, мога да кажа, че е резултат от самотата, която се опитва да изпитва Егото ми, от неговото желание да си създам проблеми, с оправданието, че имам право други да ме познават, да познават точно тая скрита и анонимна част от моя живот, която смятам за най-съществена. Това е един почти непреодолим импулс да им разкажа за дао, за кастанедството и прочие. За Йога съм им споменавал, но тека или иначе мислят, както повечето хора, че йога е гимнастика. И не само да им разкажа или да спомена, а да им кажа всичко - за това защо не искам да се женя, какво точно практикувам и какви резултати дава. Как би им било полезно на тях и прочие глупости...

Интересно ми е дали изпитвате или сте изпитвали подобен импулс? Знаят ли вашите роднини и приятели с какво се занимавате?




Кажи на хората де.Само ,че истината, че си религиозен сектант в едно античовешко религиозно движенийце на което гуруто му в един период от живота си е анатемосал семейството като нещо лошо. То и комунизма отначало е искал да го разруши,но овреме се отказват - са нали ти е ясно поради что тая секта е обречена на отмиране? Нали се смееше на Хана,че победила инстинктите - ми тя поне пише,че е оставила потомство докато ти и тоя инстинкт ще победиш. И когато се сгрухаш, което е неминуемо и направиш "преглед" ще осъзнаеш,че по-празен и безсмислен живот от твоя не е имало ама ще бъде късно.Но нали кастанедците са жестоки и непоколебими-мое се запалиш с бензин като "Синия скаут" -кат нема огън отвътре то със сигурност има отвън.

Редактирано от lapsus на 25.11.11 11:31.



Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: lapsus]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.11.11 14:41



Интересно ми е защо искаш да пишеш в Кастанеда клуба? Това е клуб за хора, които ХАРЕСВАТ Кастанеда. Ти вече не го харесваш и не би трябвало да те интересува. Още повече хората там изглежда не ги интересува твоето мнение. Или се виждаш като мисионер и искаш да покръстиш другите да са като теб?

Забележи, аз не съм съгласен по много линии с кастанедочетящите, но когато съм писал в КК клуба, не съм го правил за да отричам Кастанеда, защото такова поведение би ми изглеждало глупаво, пък и признак на липса на елементарно възпитание (противоположното включва, ако отиваш някъде да уважаваш домакините си, а ако те не ти харесват, просто никой не те кара да стоиш при тях).

Що се отнася до религиозните ти схващания, от всичко написано до сега не виждам да познаваш религиите срещу, които се бориш (просто с няколко прочетени книги не КК не става). Още по-малко познаш Ошо и очевидно не знаеш, че той е срещу религиите и че едно от посланията му е било „не позволявай на твоето съмнение да умре”. А що се отнася до медитацията, опитът ти явно е близък до нулата и говоренето ти за нещо, което не познаваш, те прави вярващ.

Казваш, че според теб съм заспал и обсебен от някаква еуфория, но не го подкрепяш с факти, което е именно подходът на вярващите. Въобще, виждам, че повечето неща, които пишеш наоколо се базират на твои абстрактни разсъждения за нещо, което не е предмет на дейността на клуба. Апропо, има съседен клуб Религия, където е написано „За вярващи и атеисти. В спора се ражда истината.” и твоята борба била ценна именно там.

Ако искаш да пишеш тук, запознай се първо безпристратсно с Ошо. Забележи думата „безпристратстно”, противното е качество на вярващите. Пробвай методите, за които говорим и въобще образовай се малко по тематиката на клуба. След това може да споделиш несъгласията базирани на нещо КОНКРЕТНО. Иначе, не се сърди, но ни губиш времето с общите си приказки.





Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано25.11.11 15:34



Това е клуб за хора, които ХАРЕСВАТ Кастанеда.

Публичните форуми за са хора, които имат МНЕНИЕ по дадена тема. И колкото повече мнения, от повече ъгли има, толкова по-добре! Останалото е конформизъм.



___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.