Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Използване на кастанедстванетонови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано10.11.11 22:42



Ще ти доверя нещо, но нека да си остане между нас. Предполагам, че другите са заети с практиките и разговорите си и няма да четат какво си говорим с теб.

Дали ще им светне нещо на кастнанедочетящите и особено това, което споменаваш, го видях преди почти 10тина години, когато пишех активно в клуб Кастанеда. Апропо, оттогава датират 15тина мои теми посветени на Кастнаеда, (може да ги видиш в профила ми). Та, ако мислиш, че ти го тачиш повече от мен, да видим колко време-енергия-внимание ще му посветиш

. След това, минавах веднъж на година през тези среди (а напоследък и на по 2-3) за да видя дали чудото с просветването се е случило. Но сам знаеш, колко често се случват чудеса.

Така че настоящата тема определено не е била в очакване на въпросното просветване. Кастанедочетящите обаче имат нещо ценно в тях и когато са наоколо, гледам да го използвам.

Когато срещна човек пълен с любов, гледам да се възползвам от нея. Да се потопя в нея... Да се огледам в нея... Всъщност, когато дойде човек с някакво силно развито качество, няма значение какво (мъдрост, търсене, творчество...) гледам да го изследвам. Когато обаче се появят кастнанедковци сам разбираш вече, че няма смисъл да се говори за Кастанеда и не това е ценното им качество (всеки може да си прочете сам книгите). Но пък в тях има качеството "кастанедстване". Загатнал съм в началото на тази тема, а и ти сам виждаш в какво се изрязва то. И колкото е по-силно, толкова повече неща могат да се изследват и рециклират от него. Няма добри и лоши качества, а има такива зад които има енергия и такива, които и за вторични суровини не стават.

Във всеки от нас има, и любов, и будност, и вяра, и кастанедстване, и емоции, и глупости, и всичките човешки качества. И изследването им е важно за да ги разберем във всеки един от нас. Всеки от нас е сборно понятие на всичките останали хора...

Та виждаш че съответните кастанедоетящи, които в други условия се държат нормално, тук почти губят здравия си разсъдък, държат се неадекватно, не могат да се аргументират и някои едва ли не ще експлодират от емоции. А аз нищо лошо не им правя. Споменавам само неща, които местят събирателната им точка... И за да е ефективно, трябва да са ИСТИНСКИ нещата (не става да си ги измислям). И след това като закачиш някоя нишка за определена емоция, се случват разни неща... Има и разни други подробности, но да не те обременявам с тях.

Нещата, които виждаш, че някои посвещават на моя милост не са същественото. Апропо, ако погледнеш из архивите на клуба, има такива обичащи ме от какви ли не религии. Хм, това е следствието. Важни са причините. Когато видиш мъж или жена да говори усилено за човек от другия пол с целия набор от отрицателни емоции, сигурно разбираш, че любовта трябва да е минала преди това.

И понеже си прав, че някои сигурно ме носят и в сънищата, а по някакъв индиректен начин съм отговорен за това, моя е отговорността да го балансирам. Често им казвам, че ги обичам всичките съвсем искрено, но това влиза трудно навътре, защото трябва да се осъзнае.

Въобще, тези отношения са като любовните (и това повтарям често, но кой да ме чуе). При съзнателните, всеки допуска съзнателно другия. При тези допускането е малко несъзнателно... Но времето е пред нас за осъзнаването им.

П.П. Пиша ти го това като идея как всичко около теб може да е полезно. И как любовта е на всяка крачка...



Тема Re: За съжаление...нови [re: mo32®]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано11.11.11 19:32



Ошо е една овца от стадото, която те съветва да бъдеш точно какъвто си, а Кастанеда се движи в обратна посока, съветва те че не струваш и трябва да се промениш


Ошо те води в един затвор където ти си естествен и си възприел естествените за себе си качества и характеристики, които от своя страна се оказват и едни бариери и навици към които да се придържаш и се озоваваш в зандана на личната си персоналност
Кастанеда подхода те принуждава, че какъвто и да си ти трябва се разделиш с представите и за себе си и за света и постоянно да формираш нови и различни такива вариации и един ден е много вероятно да спечелиш абсолютно всички такива варианти - какъв да бъдеш и как да въприемаш света.
Ошо е застой, консерватизъм, втвърденост, старост - Кастанеда е движение, гъвкавост флуидност, младост



Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано11.11.11 20:38



Силно се съмнявам, че си чел Ошо, но ако си го чел това говори още по-зле за теб - най-елементарната логика, която не допускат дори най-фалшивите учители, е че няма как да те водят в затвора (в който явно не си - инак как ще те водят там) където си естествен, а същевременно да се оказва, че вече си я възприел тази естественост, нека ти го обясна по-друг начин, ако си във фабрика за шоколад и млатиш шоколад та чак си омазан до ушите, как така ще те заведат в тази фабрика. За да ти кажат "не си бъркай в носа" трябва да си си бръкнал в носа - или обратно, но твоя вариянт на тълкуване е такъв, че просто няма как дори децата да се вържат.

За Кастанеда - явно си чел нещичко, ма да не се разочароваш накрая като не спечелиш абсолютно всички варианти, и пак не знаеш какъв да бъдеш, нито как да възприемаш света .... за това нема да е виновен, ни Кастанеда, ни дон Хуан, ни Ошо.



Тема Re: За съжаление...нови [re: Exaybachay]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано11.11.11 21:04



Е ти се хвана за един глагол 'води', който може би грешно употребих...да бях сложил пак съветва и че Ошо те съветва да останеш, в затвора който си и щеше да си сългасен с моето мнение


Друг въпрос е сега, че тези естественост истинност и автентичност точно тук при нас хората според мен е недостижима и нереална
Да съветваш някого на бъде себе си тук е равносилно на това да го пратиш за зелен хайвер.....някога го бях измислил словено нещо подобно..."някой хора истината защитават а не знаят че от глава до пети ментефикация си представляват"....
Е Ошо това явно не го е разбрал иначе нямаше да плещи глупости
Но то това си е страшно да разбереш че си едно менте като останалите хора, наистина ако го разбереш може доста здравата да се разтърсиш
Горното обяснение всъщност съм сигурен, че никой няма да го разбере, но нека да го има и да се знае, че претенциите за естественост и автентичност на някои хора са шибано куха история



Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано11.11.11 21:24



Ошо е застой, консерватизъм, втвърденост, старост - Кастанеда е движение, гъвкавост флуидност, младост

Не харесвам добре звучащите фрази, обикновено са кухи и без никаква полза от тях. Освен това, за даден учител се съди по учениците му.



Ошо-висти почти не познавам и затова не коментирам.

Кастанеди - ни движение, ни гъвкавост, ни флоидност, ни младост (изключвам няколко млади и сексапилни момичета, за чиято младост и хубав външен вид, Кастанедството няма никакъв принос, а по-скоро гените на родителите им). Едно е как звучи нещо написано в книга, друго са реалностите.

Но ако говорим за подходи и се абстрахираме от хората, които ги използват, то тогава Кастанеда подхода наистина е привлекателен. Едно време много обичах да ми четат от някоя от книжките, а аз само да се наслаждавам...

___________

Редактирано от mo32® на 11.11.11 21:25.



Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано11.11.11 21:42



Защо си мислиш, че Ошо съветва "да бъдеш себе си" - прочетох вече ...... на спомен около 7-8 книжки и не съм попадал на такъв съвет ... или аз не съм случвал на книгата, или ти просто си запознат по-вътрешно.



Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: Mиpo]  
Автор orstan (скитник)
Публикувано13.11.11 03:15



Ей Миро педал смотан,следя ти глупостите от доста време насам и съм изумен,колко шизофреничен може да бъде човек-лично теб имам предвид,да се махаш от този клуб щото със сперма ще те черпя !!! В ОШО клуба няма място за ебливи педали като теб бе шматко поднебесна!!!!!!!...........



Тема Re: Нагледен пример за действие на кастанедочятщнови [re: Mиpo1]  
Автор orstan (скитник)
Публикувано13.11.11 06:57



Ей майкати в устичката ебавам у газа ебавам>>>>педал смотан,утрепка долна и безподобна----не ми са прай на много интелигент---шматко долна>>>>>





Тема в гората на омагьосанитенови [re: orstan]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано13.11.11 19:49



В другите теми беше по-спокоен, но като влезе в тази и ти заприлича на Анакин. Подозирам, че някаква (толтекска) магия е направена тук и който влезе забравя аргументите и се превръща в лъчиста емоция...

Значи и ти като братята кастанедковчета ме следиш от много време през девет планини в десета, и ти като тях си непрекъснато изумен какво става на другия край на света. Ако е моя скромната заслугата да отиде някой отвъд ума, значи тази тема не е била напразно.

За да сме в съзвучие поне с предишната тема, това с което искаш да ме черпиш по скучния начин ли ще го правиш? Да не се сърди после дядо Карло? Толтеките казват че най-добра си е все пак ръчната изработка... Хей, нали няма да се отметнеш?





Тема Re: За съжаление...нови [re: Exaybachay]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано15.11.11 15:17



Един каторжник дошъл при Ошо с гюле и верига вързано за глезена му и попитал как да служи на Ошо - все едно е някаква захарна плантация това Ошо...остави...



Психологът на Мерилин Монро казва за нея, че е много зле и въобще не може да формулира коя е, каква е и за какво точно се бори. Типичен пример за човек, който не знае какво да прави с това "Бъди себе си" и не може да го съгради и изясни самата тя за себе си. И понеже не може психиатърът и се нагърбва с тази задача, че дори минава и границите на разумното и я взима да живее у тях с неговото семейство, като целта е той самият да се превърне в еталон и модел за нея, от който тя копира възгледите за света и себе си.
Какъв еталон може да има Мерилин Монрое преди него като е израстнала с майка си и баба си - и двете с психиатрически проблеми.
Та тази звезда на киното всъщност до някъде прилича на превъплащение на Кастанеда подхода понеже е изключително колеблива, понякога се има за велика а друг път за кръгла нула, постоянно си сменя мъжете,пробва секс и с жени, постоянно влиза в различни роли, и поддържа изкуствена такава като обществено известна личност, използва алкохол и леки наркотици като постоянно ги смесва и всеки един момент е готова да зареже мъжа и идеите и мнението си и да ги замени с нещо друго.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.