Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.11.11 15:05



мислех си че дискутираме подходи а не личности и общности

Виж началото на първият си пост....там поне пет пъти коментираш една и съща личност, а конкретните разлики в подходите на Ошо и КК - скри от "леваците", като ги затрупа между рафтовете на ашрамните сергии...

Личностите не ме интересуват ни най-малко, ако наистина затова ти се говори и искаш да ги сравняваш се обърни към vidya, явно и на нея и интересно кой какъв е точно

Вярвам, без да вярвам , че си намерил, в поне 4-те си Аз-а, някакъв подход, който да споделиш тук, а не да те обсъждам като личност.



Редактирано от vidiya на 09.11.11 15:22.



Тема Re: За съжаление...нови [re: vidiya]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.11.11 15:11



Той го сподели вече. Какво, не се чете ли? А, да никът....

Хубава блесна* си е сложил....

*блесна -

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 09.11.11 15:17.



Тема Re: За съжаление...нови [re: L.L.]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.11.11 15:27




Една (блесна) и от мен.......

Редактирано от vidiya на 09.11.11 16:13.



Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.11.11 16:25



мислех си че дискутираме подходи а не личности и общности

Би било добре, ама не - всичко е на лична основа. Някой някога от кастанедите е обидил Миро. После и аз се позаядох с него, признавам си. Но бях разочарован от разминаването между приказки и дела. Минало-бешело.

Ако решиш да сравняваме подходи, то съм насреща... макар че се чудя кой точно подход ще представлявам? Кастанедския - там имам огромни резерви; Ошо - не го познавам и би ми било интересно да науча повече, но от човек, който се занимава по някаква линия на ашрама в Пуна или някаква организация останала от Ошо (не съм в час, затова импровизирам)

Всъщност, като се замисля, ако имаш опит с Ошо и практиките свързани с него, ще ми е приятно да разкажеш повече. Лично аз не искам да сравнявам и говоря за Кастанеда - има цял един клуб с малко на брой хора, които все още се заблуждават, че правят нещо. Минало-бешело.

Та дай за Ошо...

___________

Редактирано от mo32® на 09.11.11 16:30.



Тема Re: За съжаление...нови [re: mo32®]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано09.11.11 17:17



макар че се чудя кой точно подход ще представлявам?
и аз това се зачудих, та погледнах в профила ти - регистриран си не от вчера, имаш постове в раздела на Кастанеда, но казваш, че си резервиран, имаш постове в на Ошо, но признаваш, че не си запознат, според информацията остава раздела за йога, да разбирам ли, че твоята опитност е в йога т.е. можеш да представляваш подхода в/ на йога?


п.п. относно размяната на обиди и остри реплики, една молба .... ако позволите нали - моля ви не ме изолирвайте, аз съм не по-малко куха лейка от вас ( :



Тема Относно Миронови [re: Exaybachay]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.11.11 18:08



Малко е тъпо да се говори от името на някакво учение/подход/религия... По-скоро човек може да сподели личен опит с дадени практики. Както писах по-горе, не ме вълнува кой какво е наизустил, прочел или мисли, а какво МОЖЕ.

Може да покаже и да засвидетелства.

Примерно - когато е казано, че дадена практика носи жизненост, сила и подмладява, очаквам човекът, който претендира, че я владее, да демонстрира точно такива лични качества, придобити с практиката - жизненост, сила и да младее. В противен случай, колкото и добре да говори, колкото и завладяващо да се изказва, колкото и мъдро да звучи, приказките му не струват пукнато яйце.

За жалост (или не), огромната част от хората, с които съм се срещал, говорят за неща, в които вярват, убедени са, че са правилни, морални, които харесват, или биха искали да могат. Малко са тия, които могат да засвидетелстват това, за което говорят т.е. да няма разминаване между думи и дела.

И за да бъда максимално ясен и коректен, ще кажа с какво точно ме разочарова Миро, което не е (изцяло) негова вина. Става въпрос за даоските практики. Ако човек се зачете за техния ефект, в това число и т. нар. сексуални даоски методи, то там се говори за култивиране на енергия, жизненост, за подмладяване и укрепване на организма. Различните методи укрепват вътрешните органи, кръвта, мускулите, сухожилията и т.н. В традиционните трактати, като и в модерните книги, се говори за подобряване на здравето и много други видими ефекти.
Когато се запознах тук, в клуба с Миро, той разказа какво е посетил като семинари и какво може. Звучеше много убедително и аз имах големи очаквания. Уви, пак казвам, виновни са моите очаквания, запознах се с човек, който няма нито един от изброените по-горе признаци, но тогава не отчетох, че човекът може да е болнав по природа и това, което виждам да е много по-здрав човек от това, което би бил без въпросните методи.

Всички се учим! Всички правим грешки, от които да се учим. За тия години разбрах и приех, че често пъти има хора, които разпространяват дадено знание, без да го владеят или познават изцяло. А Миро е споделил много информация тук, за което съм му много благодарен.

Колкото до споровете - преди ми бяха страст, сега позатихнаха, ама до някое следващо изригване. Уви, за нашите човешки слабости трябва време, за да ги преодолеем.

___________

Редактирано от mo32® на 09.11.11 18:15.



Тема Re: Подхода на (не)търсещия човекнови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано09.11.11 22:31



Ако смяташ, че става въпрос за съревнование между различни подходи, значи не си прочел внимателно това, което написах по-горе. Хм, даже и заглавието на постинга смених за да не се отплесваш... Не бързай... Може да направиш една ДМ или Кундалини преди това за да отидеш отвъд мислите... Потопи се, медитирай... Може да откриеш неща, които не си подозирал. Да откриеш неща В ТЕБ. Ошо и КК са само повод, екран, където да ги видиш.

П.П. За кастанедечетящите имаш възможно да ги усетиш. Това е повече от всякакви приказки. Но не забравяй, че най-важното пак е в теб.



Тема Re: Относно Мo32 и кастанедствотонови [re: mo32®]  
Автор lapsus (непознат )
Публикувано09.11.11 22:43



Малко е тъпо да се говори от името на някакво учение/подход/религия... По-скоро човек може да сподели личен опит с дадени практики. Както писах по-горе, не ме вълнува кой какво е наизустил, прочел или мисли, а какво МОЖЕ.

Зададох същия въпрос на кастанедците ,след което те тотлно се обидиха и ми забраниха достъпа до клуба. Сега гледам им е скучно та налазиват и тука.
Примерно - когато е казано, че дадена практика носи жизненост, сила и подмладява, очаквам човекът, който претендира, че я владее, да демонстрира точно такива лични качества, придобити с практиката - жизненост, сила и да младее. В противен случай, колкото и добре да говори, колкото и завладяващо да се изказва, колкото и мъдро да звучи, приказките му не струват пукнато яйце.
Кастанеда умира около 60-те от рак на чения дроб. Или приемаш,че се е възнесъл като Исус или като литературния си герой дон Хуан или,че учението му не струва пукната пара.
За тия години разбрах и приех, че често пъти има хора, които разпространяват дадено знание, без да го владеят или познават изцяло. А Миро е споделил много информация тук, за което съм му много благодарен.

Забрави да благодариш и на Кастанеда,понеже разликата с Миро е,че Кастанеда не си го видял на живо ,та да се разочароваш. Селяндури с по два грама мозък и здрав ген даянат до 80-90-100 и щом мега-целта ти е дълголетието трябва да ги издириш,изучиш и създадеш школа.Ни едно религиозно учение не се слави с дълголетието на мнозинство свои последователи. Е го патриарха чукна 90 ли над ли, а попа у вълчедръм умре на 52. Ошо бие Кастанеда по показател дълголетие макар и той да хвърля топа дори преди средностатистическия бг пенсионер.
Ма теб като те обгърнв мрака и яхнеш метлата

Редактирано от lapsus на 09.11.11 22:59.



Тема Re: Подхода на (не)търсещия човек [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано09.11.11 23:06



Миро - разбрах за какво става дума, но ти си очаквал да им светне каква я вършат (съревнованието) ........ точно за това си пуснал темата и не ми се измъквай - признай факта, че не ти се удава да обясниш на съфорумците, какви дивотии плещят. (не всички естествено)

И нещо друго, което тънко пак се опитваш да заобиколиш - струва ми се, че не тачиш Кастанеда ..... в смисъл никак не го тачиш, а?



п.п. но нека ти кажа и нещо - мисля да пусна тема за теб, защото виж какво се получава, влизам във форума казвам "добър ден как сте" и на среща ми "а пък той Миро ....." . Трябвало е да им поставиш една тема, където да леят слово по твой адрес на свобода - барем в темите, като се говори за нещо конкретно, да се говори за нещото, а не за теб ..... или да го кажа по друг начин, вярно че идвам доста късно, но защо човече си им бъркал толкова много в зад ..... ъъъ в душичките? Голямо поменуване те поменуват - аз се чудя даже как спят тези хорица, ти си им станал пречка за просветлението хахаххахахахахахха

Редактирано от Exaybachay на 09.11.11 23:07.



Тема Нагледен пример за действие на кастанедочятщ [re: Darth_Vader™]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано09.11.11 23:20



Привет Анакине

,

Благодаря ти, че се включи, защото един такъв твой постиг е чудесно живо олицетворение на всичко, което съм написал тук. Надявам се, че ще потвърдиш, че си дошъл доброволно и че не съм те подкупвал нарочно да напишеш точно тези неща само за да изглежда, че и 2 г. след като темата е била пусната кастанедочетящи действат по същия начин. А именно, точно противоположното на това, което казва техният учител.

За разлика от теб, ще се аргументирам. Та, какво се вижда в писанието ти:
- Няма нищо конкретно по тази и предишната тема, а само общи приказки за нещо друго (надявам се, няма да го отречеш).
- Другите (моя милост в случая) не разбират от нищо, а четящият войн разбира се разбира от всичко. И толкова вярва в това, че даже не нужно да се аргументира.
- Въпреки, че събеседникът ти е толкова неразбиращ и е толкова гола вода (изчислил си точно, че това е над 99%), то за "сетен път" ти прочиташ какво "голата вода" казва някъде си и се чувстваш длъжен да му повториш изчисленията си. Какво ли би казал Карлос и особено Дон Хуан, ако види такова мъдро поведение...
- Разбира се, нито дума какво мъдрият кастанедочящ разбира по темата.
- В последното изречение виждам все пак първични наченки за някаква свързана логическа конструкция (а не само детско поватярне "ти си ...").
Казваш, че "човек с малко мозък виждал нещо си в мен". Хм, звучи правдоподобно. Всъщност, споменавайки "прикриването" (ах, тази любима войнска думичка), да ти обърна внимание, че в другия тук представен подход, не е нужно прикриване, а ОТРКИВАНЕ. Така че аз лично нито се крия, нито имам нужда да се прикривам. Твое право е да ме приемеш какъвто искаш. Твой съм, Анакине.

Струваме си, че се събраха достатъчно нагледни примери за действия на кастедочятщи. Но, ако се появи, и някой действаш съобразно книгите на Кастанеда, ще ми е особено приятно да общувам съвсем конкретно с него.

Благодаря ти на теб и на останалите кастанедочетящи наоколо, че Събирателната им точка ги е довела в един Ошо клуб, че четат какво става в тази стара тема и специално, че държат периодически да ме дарят с всичката си любов, която един войн може да събере.


П.П. В съседните теми сме подготвили интересни неща за гости. Чай от вяра пред празното огледало съм сигурен, че ще ви хареса... Не се срамувайте и се чувствайте добре дошли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.