Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано08.11.11 13:55



А така - сега се измъкваш тихомълком ли


Репликата Мисля, че и Ошо би се съгласил. не е моя т.е. и притеснението не е мое т.е. няма и по какво да мисля ..... другарко, когато ме дигаш на дъската да ме изпитваш, знай че изпитана ще бъдеш ти (не от мен)



Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано08.11.11 16:37



А усещаш ли как вече за нищо не си говорим?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано08.11.11 18:36



Е па маНко за разнообразие - що не





Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: Mиpo]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.11.11 20:13



Имаше навремето едни скечове с Мирча Кришан и краставицата, която съдържала 98% вода.
Наш мирчо освен водата в краставицата също така нищо друго не знае.
Т.е. Мирчо си е гола вода - повече от 99%.


Като чета колко самоувероно пишеш за неща, които не разбираш, за сетен път се убеждавам, че май от нищо не разбираш.

П.С.
За да съм ти полезен, ще ти дам един пример за прикриване:
Когато някой не разбира от нещо, прави точно като теб, пляма като отвъразн и се прикрива зад много приказки, че в главата му е празно като в хралупа. Това е твят начин на прикриване, и е видим за всеки с малко мозък в главата си.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: Exaybachay]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано09.11.11 11:38



Не съм съгласен, че Мирей е срещу всички, Мирей е срещу себе си понеже това, което човек си причинява със собствените си мисли и действия друг не може да му го причини. Нормално е да идват хора тук и да го дискредитират и обиждат по някакъв начин след като говори глупости и неверни неща


Още от първата му теза за вярата се вижда че е чел недочел Кастанеда или го не е разбрал или недовидял
Вярвай без да вярваш и винаги проверявай обекта на вярванията си от непосредствен опит е позицията на Кастанеда, но Мирей нещо друго му се върти в главата
Твърденията за неискреността и лайт мотива да бъдеш себе си са също големи глупости след като говорим за надскачане на персоналностите, които са като котви за човека и остров в океана от възможности. Мирей има някакви фройдистки схващания а въобще концпцията на Кастанеда е обърната и води от здравия разум към развитието на латентни възможности или лудостта, ако не си достатъчно силен
Генерално на Мирей не му е ясна концепцията на Катанеда и няма никакъв смисъл да му се обяснява след като не я усеща и не я вижда вно че не е за него...
Иначе по темата Ошо е за масите - тарикат търговец - отиваш в ашрамчето и какъвто и да си левак все ще ти намерят нещо като за теб - някоя гимнастика с психология и си готово. Всякакъв сбирщайн от източни практити а ако търсиш нещо дет го няма в ашрам сергиите, чакай следващата седмица ще го имаме...
Кастанеда е частно парти за малко хора, теоретично всеки може да се окаже на него, но в крайна сметка малко хора ще присъстват на купона
Не за друго просто хората са непригодни за Кастанеда -прекалено слаби са прекалено тъпи са и са недозряли за непосредствен опит на тия неща...самия Кастанеда с цял отбор перфектно подготвени учители и пак се вижда че му е изключително трудно и опасно в същото време - като разходка по ръба скалата...



Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.11.11 13:18



Кастанеда е частно парти за малко хора, теоретично всеки може да се окаже на него, но в крайна сметка малко хора ще присъстват на купона
Вярвям, без да вярвям, че си вече фейс-контрол.


=========
Я ж тэбэ пидманула ....с ума, с разума свела

Редактирано от vidiya на 09.11.11 13:57.



Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: vidiya]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано09.11.11 13:51



С украинките съм в ника съм го написал



Вярвай без да вярваш и проверявай всичко чрез собствения си опит а след като го провериш и се увериш че е истина, не му се отдавай изцяло а спазвай известна дистанцираност - това е накратко позицията на вярата, която заема Кастанеда.
"Бъди себе си"(естествен) - дори и не го вярвам че на изток са го преподавали това дори и дребни тарикати....къде ще отидеш бъдейки себе си - заключен в Аз-а си придобил някакви глупави качества като аз съм еди къв/ква си и правя един кво си що си, аз се обличам еди как си....аз аз...аз съм себе си...етсествен....че по-голяма котва за развитието от това здраве му кажи
Придобии еди какви си морално качествени характеристики за да се адаптираш в обществото представяно за обратна концепция на Бъди себи си, всъщност води до абсолютно същите резултати - и двете водят към разума...и двете представляват едно и също нещо...

Основата на прикриването всъщност е истинската обърната тактика и на двата подхода, но е абсурд да направиш от него теория и практика приложима за масите понеже тя ще е работеща теория в екслузивно редки случаи



Тема Re: Разлики между Ошо и КК подходитенови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано09.11.11 14:09



Я Ялтa жeнщины и Я Я Я
Аз Ялтa жeни и Аз Аз Аз

заключен в Аз-а си...
вярвам, без да вярвам, че при теб наброих поне 4-ри Аз-а


Редактирано от vidiya на 09.11.11 14:12.



Тема За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.11.11 14:15



... огромната част от кастанедите не са в по-добро положение, психическо и физическо от Миро. Та в случая е малко: "Присмял се щърбел на хърбел".

В крайна сметка има значение с какво ти помагат знанията, които имаш, а не кой какво и колко разбирал.

___________



Тема Re: За съжаление...нови [re: mo32®]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано09.11.11 14:31



Ти правиш грешка да сравняваш личност от една страна и от друга общност



Мен ми се щеше да премахна някои заблуди като начало, които автора на темата прави още с първите си две заключения относно подхода на Кастанеда...да си призная следващите не ги и четох понеже още от началото като започва човек с два грешни тона и не ми се мисли нататък какво е ......
Личностите не ме интересуват ни най-малко, ако наистина затова ти се говори и искаш да ги сравняваш се обърни към vidya, явно и на нея и интересно кой какъв е точно

мислех си че дискутираме подходи а не личности и общности

Редактирано от Я Ялтa жeнщины и Я Я Я на 09.11.11 14:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.