Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: mo32®]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано25.11.11 15:37



Е да си го вземат у техния клуб тогава, за какво са изгонили човека, на всичкото отгоре опит огромен казва, че има .... конформизъм (:



Тема похвално говорене за себе синови [re: lapsus]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.11.11 15:43



lapsus, до сега писанията ти се изразяват само в отричане и критикуване на някого. Наистина ли ти е трудно да говориш за градивни неща?

В контекстта на темата намирам за похвално опитът на един кастанедовец да говори за себе си (а не само за другите и за книгите). Може да последващ приемера му и да се фокусираш върху теб и твоите опитности. Аз също се стремя да правя също.



Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.11.11 16:05



За да има полезно мнение по дадена тема тема, човек трябва да я познава (поне малко). А ако държи да го поватаря в среда, която не му харесва, трябва да си зададе въпроса защо всъщност иска да го прави – за да обогати другите или да изхвърли ненужен товар от себе си.

Ако държиш на 1000 празни мения от всякакви ъгли, обикаляй по кръчмите и улиците, питай за Кастанеда и води записки. После обобщи и аналзириай резултатите (щом ще е за Кастанеда, по-добре да представиш изследването в съотвения клуб).





Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано25.11.11 16:35



За да има полезно мнение по дадена тема тема, човек трябва да я познава (поне малко).

Полезно за кого и колко малко да я познава?

Само помисли за какво ще си говорят хора, които са съгласни с всичко? Има ли въобще смисъл от това? Има ли полза за тях да си повтарят колко много харесват предметът на техния разговор?



Не целя спор и не обсъждам Вълка.

___________

Редактирано от mo32® на 25.11.11 16:35.



Тема Re: похвално говорене за себе синови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано25.11.11 23:38



Ами дай интересна тема де- в тая става дума за кастанедството,а там градивни и позитивни неща няма. Една антисоциална по своята съшност религия (социума е създаден от извънземни чудовища наречени Летачи), възпитава някво партизанско поведение (прикриване) и деградира своите последователи. Какво позитивно има тук? Е го тоя се крие и лъже близките си точно като наркоман или терорист - какво нормално и позитивно има тук?

Редактирано от lapsus на 25.11.11 23:40.



Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано25.11.11 23:50



Не те разбирам. Честно. От къде накъде писането в даден форум трябва да е свързано с харесване -в случая на Кастанеда? Аз и Ошо не харесвам. И пиша защото имам мнение. От теб разбирам,че то трябва да е задължително положително за патрона на клуба. Аз по-голяма не-свобода нито мога да си представя нито да измисля. И това в 21 век. Е кажи не сънуваш ли някакъв религиозен сън и то или от ерата на Инквизицията за християнството или от актуалния радикален Ислям?

Редактирано от lapsus на 25.11.11 23:52.



Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: mo32®]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано25.11.11 23:53



Бе ти понякога си можел и да мислиш





Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано25.11.11 23:57



Аз съм забелязъл,че под формата на неполезност, непознаване и т.н. се цели само и единствено заглушаване на различното мнение. Това е оръжието на слабия който не може да влезе в дебат,а почва да употребява само епитети. Точно поради това ми спряха достъпа в кастанеда,а гледам и ти си на път. Православие изобщо няма да споменавам- там картинката е ясна





Тема Re: (трудно) събуждане от вярваненови [re: mo32®]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано26.11.11 00:01



Защо бягаш като финикиец от дебат и не отговаряш на някои конкретни въпроси които ти задавам? Не ми отговаряй - то е ясно,че не ти харесват отговорите и за това съзнанието ти минава в режим щраус.



Тема Какво ли могат да правят заедно хора обичащи нещонови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.11.11 13:50



Не виждам никъде по-горе да съм казвал, че хората харесващи нещо трябва да съгласни с всичко. Още по-малко, че би трябвало да си повтарят колко харесват предмета на разговора. Хм, забележи, колко неточно/не внимателно интерпретираш и теоретизираш. Или пък не разбираш какво ли могат да правят заедно хора харесващи нещо...

Относно последното, отиди в един клуб по Електроника, Бойни изкуства или Чалга. Все ми се струва, че хората, които пишат постоянно там би трябвало да обичат съответно електрониката, бойните изкуства или чалгата (не броя кибиците търсещи как да убият времето си и спамърите). Иначе чий ще го крепят там... А на въпроса ти какво могат да правя тези хора там, не е нужно да теоретизираш, а просто отиди и виж.

И за да сме още по-практични, една нова тема тъкмо се роди наоколо за плурализма и прочие. Заповядай в нея и дискутирай дълбоко с автора й, който хем споделя различни позиции от твоите, хем те желае. Сигурен съм, че ще извадите много различни ъгли и ще е пример за антиконформизъм. После не забравяй да споделиш какво полезно си научил там. С риск да мина за конформист, аз ще се въздържа да си губя времето в нея.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.