Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.11.11 10:03



... Не знам доколко е във връзка с твоя въпрос, но едни практикуващи споделиха веднъж интересен феномен, който касае броя на сексуалните контакти. Според техните наблюдения, колкото повече контакти има някой, толкова повече индивидуалността на отделните хора започва да му се губи и да ги вижда само, като обекти с определени характеристики. Просто губи сетива за разликите. Това явление не касае толкова съхранението на енергия при сексуалния контакт, колкото общото количество хора с които е имало някакъв сексуален енергообмен - с или без оргазъм или еякулация.
Та, де да знам, ама нещата винаги имат своето енергийно обяснение и основание...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.11.11 10:15



Че нали може да има някой който е надминал ...
Може, може! Проблемът е, че подобен човек е като слонът от Странджа планина - всички са чували за него, но никой не го е виждал.

как ги слагаш под един знаменател тези хора...
Говоря за хора, които съм срещал, разбира се. И при положение, че съм срещал доста хора, не може да всичките да са еднакви, а баш-донхуановците и баш-хулиановците да съм пропуснал.

Та тъй - от кастанедите само "дела, дела и пак думи!". Дорде не видя "движение, гъвкавост, флуидност, младост", не вярвам. И не е да критикувам просто за спорта. Това е тъжно, защото хората пропиляват по 15-20 години в заблуди, преди да наберат малко смелост и да си признаят, че всъщност животът им с нищо не се е променил, освен с разни мозъчни мастурбации.

А в други практически учения, първото нещо, на което те учат е как да станеш подвижен, гъвкав, флуиден и да съхраниш жизнената си сила. Не след 15 или 20 години, а само след няколко месеца. Видимо, а не басни край огъня и страндженски слонове, които никой не е виждал.



Истината боли, но е като горчиво лекарство - трябва да се изтърпи, за да се подобри положението. В противен случай - басни по форумите.

___________

Редактирано от mo32® на 17.11.11 10:16.



Тема Re: За съжаление...нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.11.11 10:38



Напълно е възможно някой последовател на Кастанеда да го е надминал по... фантазиране

(или в по-кофтия случай - по халюцинации)



Тема Re: За съжаление...нови [re: L.L.]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.11.11 11:05



И примерно големите рокаджии с техните (по няколко хиляди) бройки... живи да ги оплачеш...

Що енергия са загубили... що "сетива за разликите" им са изчезнали... Ужаст!



Тема Re: За съжаление...нови [re: бeз ycилиe]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.11.11 15:06



Как пък не разбрахте, че Кастанеда не може да има последователи, аз не разбрах. Да си последовател, означава да следваш стъпките на някой. А в случая, първо изобщо не е ясно какви са били точно стъпките на Кастанеда, а второ, той самият пише, че това е край на тази линия. Това (превеждам за начинаещи) идва да рече, че след него заинтересованите от изследване на описаното от него знание си правят свои стъпки. Дали ще ги споделят, с кого ще ги споделят и как ще ги вървят си е лично техен, индивидуален избор.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За съжаление...нови [re: L.L.]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.11.11 15:14



Ако му вероваш и следваш неговите предписания, методи, съвети и т.н., това те прави последователка...

П.С. Шо не писа по-горе за сексуалните страхове, че ше ни изчезнат сетивата за разликите...





Тема Re: За съжаление...нови [re: бeз ycилиe]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.11.11 15:19



Предписания, методи и съвети следвам на хора, които съм видяла и познавам лично. Това каква ме прави, а?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За съжаление...нови [re: бeз ycилиe]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.11.11 15:20



П.С. Шо не писа по-горе за сексуалните страхове, че ше ни изчезнат сетивата за разликите...
Дреме ми на сетивата за вашите липси.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За съжаление...нови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.11.11 15:25



От всички хора, които съм видяла и познавам, тези, които са с движение, гъвкавост, флуидност, младост са... 4 човека на кръст.



Те са даос, лама, йогинка и "тенсегритка". Ха сега...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За съжаление...нови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.11.11 15:26



Как пък не разбрахте, че Кастанеда не може да има последователи, аз не разбрах. Да си последовател, означава да следваш стъпките на някой.
Хора, които се опитват да правят описаното в неговите гниги - бол... (с времето намаляват де)

А в случая, първо изобщо не е ясно какви са били точно стъпките на Кастанеда, а второ, той самият пише, че това е край на тази линия.
Първо, да не е ясно, да не е ясно, колко да не е ясно? Толкова много книги, интервюта, чакмули, тракери, корпорации, видео филми, семинари...
Второ, той сам казва, че самия факт, че е край, е причината за книгите и масовото разпространение. В противен случай на найси феродо.



Това (превеждам за начинаещи) идва да рече, че след него заинтересованите от изследване на описаното от него знание си правят свои стъпки.
Че е кръжок, кръжок е. Само не мога да разбера дали е "Направи си сам" или "Пречат ми ръцете"

Дали ще ги споделят, с кого ще ги споделят и как ще ги вървят си е лично техен, индивидуален избор.
Ако фантазиите и най-вече заяжданията са споделяне...

Не приемай горно лично, не е насочено към теб. Просто е наблюдение. Винаги, общувайки с кастанеди, оставят в мен усещането за някакво тайно знание, което аха, аха да споделят... ама другия път. Което ми е в разрез с напътствията на вожда, който е казал, че не трябва да се задържа нищо; лично той не искал това да е причината да се провали.

Освен това, за хора, практикуващи Преглед и водещи тотална война с Егото си, нещо не ми се вписва, само като кажа на някой кастанед, с какъв никнейм пиша и колкото и приличен разговор да сме водили преди това, да сбрърчва вежди и да се държи като ощипана госпожица.

Та наистина, т. нар. Кастада-подход, който се уж е предмет на темата (то е обидата на Миро, ама това е друг въпрос*), би трябвало да води към споменатите движение, гъвкавост флуидност, младост. Защо не го прави и къде са причините, това вече е проблем на кастанедите.

*Като говорим за подход, нещо полезно, което научих от Кастанеда, е човек да не се възхищава на хората от разстояние, а да ги поглежда прямо и директно в очите. Вярно е, събаря кумири, обаче пък няма нищо по-хубаво от здравата и твърда земя.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.