Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема концентрация и разтваряненови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.01.10 16:19



Най-общо повечето от духовните методите са свързани, или със задържане на концентрацията някъде, или с разтваряне. Следването на само единия подход е по-принцип много по-лесно. Но на мен лично ми харесва комбиниране на двата метода. Примерно, на повърхността може да се разтвориш максимално цялостно (или да се "разцентроваш"), но в центъра Наблюдателят ти да остане буден... Сещам се, че това "ЯН" в "ИН" го има в много практики, които са ми харесвали и които правя.

А как го задържам? Не винаги е лесно. Една част от помощниците в това отношение е да се види какво ни "приспива" и "разсейва" в тялото, чувствата и ума. И да работим над него. Другата половина от помощниците е свързана с практики за събуждане и укрепване на Духа ни, на Наблюдателя ни.



Тема Re: Наистина ли ти е нужно да се сбогуваш?нови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.01.10 16:44



Струва ми се, че пак реагираш емоционално на един съвсем обикновен въпрос. След квалификациите ти в съседната тема би било нормално въобще да не ми обръща повече внимание. Но после се включи тук надълго и даже в разговорите ми с други хора. После пък "сбогом" ..., сега пък "чао"... Искрено се надявам това да ти мине за да си отворена за нормално общуване. Ако твърдението ми, че нищо не разбирам би ти помогнало, смятай, че го имаш.





Тема Re: Наистина ли ти е нужно да се сбогуваш?нови [re: Mиpo]  
Автор mayiah (grey)
Публикувано12.01.10 21:25



Не разбрах също, защо ти е нужно да се сбогуваш с мен тук? Звучи ми твърде емоционално като действието на герой от сапунка.

Може ли АЗ да обясня ?- ЛЛ * посочващата с кутре на сън* се идентифицира с вампирката Найтири и се върти около теб барем поне ти най- накрая да я натириш /то е ясно че вампир Сульо не и е в категорията/- ма ти като един истински садист ;-( - не, та не! и меки гадости от рода ' Кой знае, утре може сетиш нещо друго... Поне аз си оставям отворен към теб, но бих се радвал много повече, ако в общуването ни би била същностна и отвъд емоции и личности взаимоотношения.'
аз ако трябваше да натирвам ненатирини Натири-та, дето не им се остава ма и не им се тръгва щях да и използвам ето това - If we are over, Should be colder, You’re not walking away?/с интонацията на *Контрол* от ето идва най щастливия ден.../, Why do you stay?, Is that the way you say goodbye?, You should try a little harder !!!

from Pandora with Love

They don’t screw classically, They babble commonly
And bluster nobly


Тема Картинки, приказки, действие и благодарностнови [re: mayiah]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.10 21:19



Хубаво, че се включи, защото всичко започна от теб споменавай „неволно” кастанедовата фраза за "скучното чукане". И виж какво се получи...



Не знам дали това, че някои кастанедковци си наслагаха картинки от една приказка трябва да се асоциира с това, че кастанедковците може би си падат по приказки.

Иначе, аз не искам да натирвам никого. Който се е включил, е добре дошъл и се радвам, че кастанедковците ме удостоиха с тази чест. Когато последователите на едно учение говорят за нещо, независимо за какво, те всъщност представят с действието си учението си. Беше ми интересно.

Благодаря ти и на теб. Много ми хареса реакцията ти в двете теми.





Тема Re: Наистина ли ти е нужно да се сбогуваш?нови [re: mayiah]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано14.01.10 21:55



с интонацията на *Контрол* от ето идва най щастливия ден..

Честно казано, надявах се поне на това!


Обаче Миро така и не го разбра
въпреки цялата си Ошо- вня
(и след твоето смарт-обяснение)
никак не рачи да му се случи прозрение!



(Пак да повториш, но този път с АРГУМЕНТИ!)



Тема Re: Картинки, приказки, действие и благодарностнови [re: Mиpo]  
Автор mayiah (God_ziet_U)
Публикувано15.01.10 14:34



Е аз като разправям, че съм оригиналната подпалвачка / кибритопродавачка от alhambra вие си мислите, че се будалкам



They don’t screw classically, They babble commonly
And bluster nobly

Тема Re: Наистина ли ти е нужно да се сбогуваш?нови [re: L.L.]  
Автор mayiah (God_ziet_U)
Публикувано15.01.10 14:39



аз съм чистачка - не бавачка! ако не е разбрал.... ми проблемата си е изцяло твой -ти ще трябва да му се обясняваш /аз си имам достатъчно доброволци за дресировка/- голямо момиче си вече!- уверена съм, че ще се справиш с АРГУМЕНТИТЕ

They don’t screw classically, They babble commonly
And bluster nobly

Тема Re: концентрация и разтваряненови [re: Mиpo]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано15.01.10 18:29



Благодаря ти.





Тема Re: концентрация и разтваряненови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано15.01.10 22:07



на кое му викаш приспиване? на такива периоди, в които си правил нещо, спомняш си какво си правил, но сякаш те е нямало там ли, сякаш си ги правил на ватопилот ли?
при теб случват ли се такива неща и колко често? аз примерно сега се чувствам сякаш селия ден съм бил на автопилот и чак сега съм се върнал в себе си





Тема Функцията на будността с времетонови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.10 13:12



Да, точно това имах предвид под „приспиване”. Имам интензивна работа, където вниманието ми трябва да е насочено изцяло към нещо външно за по-дълго време. Примерно, отговорник съм за подготвянето на международен стандарт и имаме международна среща, където моят компютър е включен към екрана пред всички и в реално време дискутираме текста, получавам забележки и предложения и преработвам текста. И цял ден вниманието ми трябва да е почти изцяло към същността на темата и към колегите от различни страни. Т.е. извън мен. Ако предните дни вниманието ми е било също дълго извън мен, ако имам някакви физически проблем за момента, ако се чувствам недобре енергийно, ако емоционално нещо ме разсейва, ако умствено не се чувствам сигурен и се събират различни фактори, които се наслагват и които могат да ме приспиват постепенно и „тангенциално”. От другата страна е будността и духа (както медитациите от последно и по-дълго време), които също се наслагва, но с противоположен знак и се получава общата будност за този момент.

Схематично будността с течение на времето при всички нас може да бъде изобразена по следния начин:



Мащабът, видът на графиката (линейна, логаритмична или друга) и въобще функцията на будността с времето зависят от всеки човек. Някои хора приемат за „заспиване” пропадането от средно към минималното ниво, но поне на мен ми се струва, че заспиване (макар и по-различно) е и слизане от максимално ниво на ежедневното ниво. От друга страна разбираш относителността на максималното и минималното ниво, защото за едни максималното ниво, може да е за други минимално такова и обратното.

Питали са ме какво е просветление и това, единственото което бих могъл да кажа е, че това е когато ежедневното ми ниво на будност се изравни (поне) с максималното.

Всеки духовно търсещ и учещ се човек използва и развива методи за себе си за минимализиране на минималното ниво и развиване на максималното... Понеже темата е за разликите между Ошо и КК подходите се сещам за една разлика в един сходен метод. Не знам дали познаваш кастанедовия Преглед? При него примерно сядаш, насочваш си вниманието към минали събития станали от синята зона на графиката (а по-късно и към бялата) и си „прибираш” енергията, която си разпръснал от взаимодействията там. Практиката е хубава, особено за започване. Под влияние на Ошо аз обаче я модифицирах по следния начин. Виждаше ми се странно да правя Прегледа примерно чак вечер за изминалия ден, стана ми интересно да се опитвам да го правя максимално близо до съответното събитие през целия ден. В гореописаната ситуация с международната среща, някой ми казва нещо, което предизвиква някаква неосъзната реакция в мен. И ако будността не ми е паднала толкова ниско, Наблюдателят в мен я забелязва в следващия момент при все, че вниманието ми е насочено към толкова други неща... И колкото по-ясно я виждам, толкова по-ясно се осъществява Прегледа (бях писал за това в КК клуба преди време и темата е в профила ми).

Ти как определяш и виждаш тези три нива от графиката при теб?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.