Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: нови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано09.01.10 22:06



Първо, като не е за ВСИЧКИ, тогава уточнявай, че става въпрос за конкретни личности, с които имаш неизяснени отношения, за да не те разбираме така погрешно.



Второ ... не, не ме приемаш, това са само думи. Просто ти харесва идеята, както и да я натрапваш (най-вече на жени).

И в този ред на мисли, ако има нещо неизказано от моя страна към теб, то е ... "Сбогом и благодаря за вниманието. Пожелавам ти истинска цялостност, а не само на думи."

Редактирано от L.L. на 09.01.10 22:15.



Тема Re:нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.10 22:33



Напълно ти влизам в положение, как ти се пише за развлечение, а в този късен час няма с кого и си принудена да правиш компромиси.






Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано09.01.10 22:55



Ето някой, който наистина ме разбира!





Тема игранови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано09.01.10 23:18



Защо предположи, че въпросът ми е умствен? Защо не предположи, че е екзистенциален? Питах точно това - като следваш фразата, която Ошо е казал - да се съмняваме до откат..усъмнявал ли си се в нея? Усъмнявал ли си се в Ошо, който казва тази фраза? Или питал ли си се защо го казва? Извинявай, ако не съм се изразила добре.

Интересно ми е за съществуването ти. Какво си видял и как стоят нещата? Как си се убедил, примерно, че някой не те сънува?

Не, не винаги съм щастлива. И когато не съм, се питам, за какво съм се хванала, че не пускам.. какво не ми харесва и защо, защо е важно за мен, дали мога да го променя, нужно ли е да го променям...и в тази тема си ги задавам тези въпроси постоянно...защото не се чувствам щастлива в нея...чувствам се неразбрана...и още повече...че няма интерес да бъда разбрана..струва ми се мудна, скована и никаква...

това ми напомни на една история:

..в най-първия ми ритуал със Сан Педро..бяхме в кръг край огъня, беше нощ..и не знам защо, но хората говореха много...аз вътрешно се ядосах...тея говорят само глупости...ядът ми нарасна и просто станах и се отделих от кръга, за да се успокоя, неосъзнавайки че вече ме е хванало. Спънах се в шаманката, която не видях, но съм отишла директно при нея. Тя ме попита как съм. Казах и, че ми се плаче. Тя ме прегърна и постояхме така..после попита - от кога не си показвала чувствата си?...оспорих го.. - показвам чувствата си.. -тогава?... не и отговорих...на ум, имайки предвид говорещите, си помислих..- те не разбират!...те не ме разбират!...аз не ги разбирам!...и долазих обратно в кръга...отпуснах се и се отворих..





Тема Re:нови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.10 09:39



Имаме нещо общо, затова.






Тема яснотата и липсата на съмнениенови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.10 16:16



Не виждам някой друг освен теб да казва, че „Яснота на ума и вяра било едно и също”. Аз виждам връзка между яснотата (по КК) и липсата на съмнение.



Тема Наистина ли ти е нужно да се сбогуваш?нови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.10 16:41



Наистина ли е толкова трудно да разбереш, че въпрос може да бъде повдигнат и обсъждан без да е необходимо да бъда намесвани личностни отношения?

Под това, че те приемам, разбирам, че съм отворен към теб и когато ме попиташ за нещо, ще ти отговоря, а няма да се скрия зад куп емотикони или общи приказки за нещо друго. Ако някъде в общуването си с теб съм направил обратното, моля ти се, покажи ми го.

Не разбрах къде видя „цялостност на думи”? Поне аз никъде не съм казвал, че съм цялостен. Ако пожеланието ти е искрено, само мога да ти благодаря.

Не разбрах също, защо ти е нужно да се сбогуваш с мен тук? Звучи ми твърде емоционално като действието на герой от сапунка. Ако не съм ти интересен по една или друга причина, просто обръщай внимание на това, което ти е интересно. Без да е нужно нито да се сбогуваш, нито да реагираш толкова често емоционално.

Сбогуването е обещание за бъдещето, за което човек не е отговорен. Кой знае, утре може сетиш нещо друго... Поне аз си оставям отворен към теб, но бих се радвал много повече, ако в общуването ни би била същностна и отвъд емоции и личности взаимоотношения. Т.е. безупречна, както би го казал един друг човек.





Тема Re: игранови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.10 17:23



Екзистенциален въпрос е този, чийто отговор би могъл да промени нещо в нашето поведение. А колкото един въпрос е по-общ, толкова по-малко вероятно е да свърши това.

Що за съмнение би било това, за което говоря, ако не е във всички посоки, включително и към Ошо. Аз не следвам тази фраза на Ошо. Позволявам си да говоря за нея, както и за разни други неща, когато са станали мое усещане. Това, което съм чул от Ошо, Кастанеда или от теб е обект за изследване и медитиране. Ако стане част от моята същност, ще мога да ти говоря директно за него. Ако ли пък не, просто ще знам, че някъде за момента имаме различно виждане (вкл. и спрямо Ошо). Но кой знае, друг ден мога да го променя, врата ми е отворена.

Относно съществуването ми, мога да ти отговоря съвсем формално, че да, възможно е някой да ме сънува. Обаче какво би променило това в действията ми? За това ще ти отговоря същностно. Първото, което съм наблюдавал е кое е най-реалното в съществуването ми, т.е. коя е изходна база за изследване на останалото. И от различните състояния съм намерил тези, при които има такава пълнота (по-горе говорехме със скиома за това), че съмнението отпада.

Като казвам, че „съмнението отпада” това не значи, че никога нищо друго не би било възможно. Просто значи, че отпада за ДОСЕГА ПОЗНАТОТО МИ. Примерно утре ти ми даваш Дон Педро и следствие на това разбирам, че има и нещо друго или че някой ме сънува. Чудесно, така да бъде. Поведението ми ще се промени съобразно.

Поне за мен, съмнението и разните въпроси, вкл. и тези към кастанедолюбителите в тази и съседната тема са СЪВСЕМ ПРАКТИЧНИ. Колкото по-навътре навлизаш в себе си и толкова по-голяма вероятност има да си кажеш в един момент по отношение на нещо „О, това ми ясно”... Впрочем, Кастанеда го казал съвсем ясно по-горе как тази яснота ни е естествен враг. И съмнението за което говоря, е вид естествен анти дот за нея. Както и общуването с различни хора и различни системи. За това бих и дошъл на семинара ти през юни, ако евентуално съм в БГ по това време.





Тема Re: Наистина ли ти е нужно да се сбогуваш?нови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано10.01.10 23:57



Не разбрах също, защо ти е нужно да се сбогуваш с мен тук?

Само това да не беше разбрал - с мед да те намаже човек.

Карай, не е и нужно. Не ти искам нито разбиране, нито одобрение, нито разрешение.
Просто чао.



Тема Re: Съмнение и вяранови [re: Mиpo]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано11.01.10 18:48



изследването на нещата в мен и около мен


А случвало ли ти се е да се "разтваряш" в дадена ситуация? Да се "разцентроваш" покрай някои хора?
Как задържаш концентрация в такива случаи? Понеже... нали ако мен ме няма, няма и кой да изследва?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.