Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Прикриваненови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано06.01.10 16:10



Мерси за пояснението, аз досега бях все с впечатление че прикриването като практика е свързано с някакво криене и сигурно така и щеше да си остана с това впечатление. Явно в повечето случаи все на лигльовци съм попадал





Тема Re: твоят подходнови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.10 16:24



Извинявай, но ми се струва, че и този ти въпрос е от общите приказки. Все пак би могла отново да прочетеш темата и да потърсиш отговора на въпросите си в нея. А ако нещо КОНКРЕТНО не ти е ясно, може да попиташ за него и разбира се ще ти споделя моето мнение.

Няма лошо, че има много неща, с които не си съгласна и не е задължително да имаме едни и същи позиции. Но за да протече "тока на познанието", за които споменах по горе, ТИ трябва да кажеш с какво не си съгласна и защо. Аз все пак съм си направил труда да изложа моята гледна точка.


П.П. А ако темата не ти е интерсна, не е нужно да увеличаме количеството на общите приказки из ДИРа.



Тема Съмнение и вяранови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.10 16:48



Харесва ми това, което казваш. Аз също не съм съгласен, че съмнението било инструмент за начинаещи, а вярата за напреднали. И не само зарадии следните две гледни точки, които се оказват почти идетични:

Ошо: "Не позволявай на твоето съмнение да умре. Това е най-ценното нещо, което притежаваш, защото съмнението е това, което един ден ще ти помогне да откриеш истината... Съмнявай се, докато не откриеш. Недей да вярваш, докато не познаеш сам."

Кастанеда: " И така той се сблъсква с втория си враг: Яснотата! Тази яснота на ума, която толкова трудно се постига, разсейва страха, но и заслепява. Тя кара човека никога да не се съмнява в себе си. Тя му дава увереността, че той може да направи всичко, каквото поиска, понеже вижда ясно всичко. И той става смел, защото е наясно, не се спира пред нищо, защото всичко му е ясно. Но това е заблуда; то е като нещо незавършено. Ако човек се предаде на тази измамна сила, той ще се поддаде на своя втори враг и само ще се върти из учението. Той ще се втурва, когато трябва да бъде търпелив, и ще бъде търпелив, когато трябва да се втурне. И ще се лута из учението, докато загуби способността си да направи нещо повече."

Няма значение на какво ниво е човек, вярата, ако се изпозлва като инструмент, винаги може да ни заслепи. И това е един от аспектите на тази тема. Вярата се случва от самосебе си, когато е имало достатъчно съмнение (т.е. изследване) преди това и човек е видял как стоят нещата... Съмнението е ЯН, активното действие... А вярата е ИН, пасивното, това, което се случва. Ако човек действа с вяра, ще му се случат после много съмнения...



Ти в какво вярваш? Но виж внимателно в теб преди да ми отговориш.





Тема Re: Прикриваненови [re: konopr]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано06.01.10 18:36



Имах един съквартирант, който все се оплакваше, че на курви попада. Викам му: 'Пробвай да не ходиш в бардак.' Той се смее и мисли, че става въпрос за конкретно място.

Така и не разбра, че причината е в него.



___________



Тема Re: Прикриваненови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано06.01.10 18:48



Не смятам, че съм казал нещо по темата ти.

Всяко стадо си има мърша. Това с какви хора се срещаш, говори за това какви хора привличаш.



___________



Тема Re: твоят подходнови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано06.01.10 21:22



Ейй, злато..остави я тази хубава умна глава да си почине...всичко е точно така както казва...ще ми се усмихнеш ли?



гушш



Тема Честито посвещение, братконови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.10 19:49



Поне стотина хора, вкл. и в ДИРа, са ми обяснявали кастанедовите тънкости и са ми ги говорили за прикриване и баламосване и ти сега изведнъж ги нарече всичките мърши... Хм, кой тогава остава за стадото? Интересното е, че почти винаги едните кастанедисти казват, че другите били мършите и неразбиращите.

По-важното е, обаче, че това ти беше постинг номер 500 в клуб Ошо и по стара традиция ще получиш специално посвещение, защото си засвидетелствал на дело интерес към Ошо и си бил привлечен от него. Радвам се, че тази чест се падна на мен и приеми моята сърдечна прегръдка... Ние не делим хората на стадо и мърши и приемаме всички.

А картинката ти от Аватар нека ти напомня, че си отишъл на непозната планета с едни намерения, но нещо те е задъжало, застоял си се и ... си станал един от хората там. Даже и да не го осъзнаваш още.





Тема усмивки и прегръдкинови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.10 19:55



Винаги, когато съм ти писал, съм ти се усмихвал

. А сега те и прегръщам. Главата не ми пречи, пък и що би била усмивка без глава.

Вие с ЛЛ сте на едно мнение, но ти ме прегръщаш, а тя не... Хм, настоящата тема е за нещо такова.



Тема Re: Честито посвещение, братконови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано07.01.10 20:16



Поне стотина хора, вкл. и в ДИРа, са ми обяснявали кастанедовите тънкости и са ми ги говорили за прикриване и баламосване

Чакай сега, нали говореше за действия на хората, които си срещал, пък сега стана, че ти обяснявали? Последно, твоето мнение на чужди приказки ли се базира или на твои наблюдения?

и ти сега изведнъж ги нарече всичките мърши... Хм, кой тогава остава за стадото? Интересното е, че почти винаги едните кастанедисти казват, че другите били мършите и неразбиращите.

Пак тая грандомания. Миро, който познава всички кастанедианци и може да ги назове по име, фамилия и ЕГН.
И много нескопосано се опитваш да ми слагаш думи в устата. Ма аз съм ти свикнал.



Ошо и си бил привлечен от него.

За Ошо нищо не мога да кажа, тъй като съм чел само 2 негови книги, на които пишеше ДАО. Нито бях чувал за него, нито го знаех кой е, като ги купувах. След като ги прочетох, подарих ги и повече не съм се интересувал.

Виж, темите и хората тук са друго нещо. Щом съм сътворил 500 поста.

___________



Тема Re: усмивки без прегръдкинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано07.01.10 22:46



Като се замислиш - никога не те прегръщам и не съм те прегръщала. Само понякога те търпя.

Но това няма нищо общо с Ошо или Кастанеда, или когото и да било. Нито мога да кажа, че съм такава към всички. Разликата между нас двамата (не между ВСИЧКИ ошовци и ВСИЧКИ кастанедианци, а само между нас, като индивиди), е че ти държиш да намериш непременно накакво устройващо ума ти обяснение на това отношение, и ровиш, и чоплиш, и не мирясваш с неспокойния си ум, а пък аз не. Май ти се нуждаеш от медитация далеч повече, за да спреш, преди да си си извадил очния нерв.

Редактирано от L.L. на 07.01.10 22:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.