Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема за човека с (ненужно) мнениенови [re: lapsus]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.11.11 14:06



Хубаво е, че имаш мнение, а да си си задавал въпроса, дали някой се интересува от това мнение? Дали някой ти го е искал? Дали не си сбъркал мястото, където да си даваш това мнение. Хората ти казват по различни начини, че това, което пишеш за религиите не е предмет на интереса на клуба, но ти все някак си не чуваш... Попитах те също за мисионер ли се взимаш, но и това не чу.

Да, в 21 век, всеки може да ти пусне ненужни за теб листовки в пощенската ти кутия. Но в цивилизованите страни наоколо има кошче и предполагам, че и ти сам ги изхвърляш тези ненужни неща. Даже може и да се чудиш защо някои са толкова нахални, че продължават да ти пускат листовки и защо за бога портиерът ги пуска изобщо в блока ви.



Тема градивните нещанови [re: lapsus]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.11.11 14:17



Хм, значи аз да ти дам, защото ти нещо градивно сам не може да измислиш?? Наоколо има къде по-приятни теми (поне за мен) за любов, танцуване, радост, секс, будност прегръдки, но ти ми се струваш обсебен от религия и негативизъм и само това повтаряш. И темата, която пусна не прави изключение. Извини ме, но на мен поне тя не ми е интересна. Но навивам други хора да се включат.



Даже тази тема като пусках, ако се бях спрял само до това да критикувам кастандочетящите, щеше да ми твърде негативна и нехармочнина поне за мен. И за това показах и ДРУГА гледна точка, която включва будност, опознаване на живота, естественост, търсене, любов, цялостност... Хм, но теб това явно не те интересува.



Тема Re: Какво ли могат да правят заедно хора обичащи нещонови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано26.11.11 23:27



"Който ме критикува е мой учител"

___________



Тема Re: градивните нещанови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано01.12.11 09:52



Интересува ме живо,но религията само ги прокламира тия неща без да показва нито път,нито метод за тяхната реализация. Т.е. това е шменти-капели,царят е гол и понеже съм освободен от религиозното було го казвам, докато ти си вярващ и вместо градивен спор почваш с евтините клишета като негативизъм и ала бала.Негативизъм между впрочем няма място в случая-когато кажеш,че нещо не работи това не е негативизъм,а будност защото си видял истината. А твоята гледна точка за кастанедството така и не ми стана ясна понеже ти нямаш такава-отричаш някои крайности,а не виждаш,че сърцевината е гнила. Същото важи и за Ошовизма и за всички религии изобщо. Религия е мръсна дума за мен, основана на лъжа и заблуда. Да, щом съществува явно има нужда от нея,но това е за хора без много акъл, които имат нужда от елемнтарни рецепти за да живеят в един сложен, променящ се и доста жесток свят, основан на борбата за съществуване и конкуренцията.



Тема Re: за човека с (ненужно) мнениенови [re: Mиpo1]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано01.12.11 10:04



Въпроса е кой решава какво е нужно и какво не. Прекрасно разбирам,че един трезвеник не може да вирее в компания на пияници. А това както и да го префасонираш си е религиозна цензура маскирана този път като нужност.Ако беше истински толерантен и достатъчно буден щеше да разбереш,че и твоите постове могат да се класифицират по абсолютно същия начин. И тук опираме до критерия -на мен твоите постове не ми пречат,но на теб моите явно ти теглят религиозното чердже под краката и за това бързаш да ги анатемосаш





Тема Re: Какво ли могат да правят заедно хора обичащи нещонови [re: mo32®]  
Автор lapsus (новак)
Публикувано01.12.11 10:07



Толкова прости въпроси ти зададох на няколко места и защо бягаш от отговорите като вдовица от гей не ми стана ясно.



Тема Re: Какво ли могат да правят заедно хора обичащи нещонови [re: lapsus]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано01.12.11 19:07



бягаш като вдовица от гей



Толкова прости въпроси ти зададох
Я ги дай пак, ама по-синтезирано.

___________



Тема Re: Какво ли могат да правят заедно хора обичащи нещонови [re: mo32®]  
Автор l Love the easy chics (украинкиии)
Публикувано02.12.11 13:28



Някой ден може и да си сменя мнението но за сега ....Убедих се, че да говориш с атеисти за някакви духовни или магически неща е все едно да пуснеш телевизия на прасета






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.