Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Вярване и търсене... поезиянови [re: Cвeтличka]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано02.12.09 22:50



[bow] pay some respect - има и Други школи, различни от твоята, които може би не са грешни.

Ошо го намесих с цел, за което ти поднасям моите извинения. Но явно Миро разбира само от езикът, на който сам говори. Случаят беше удобен да пробвам да говоря на същият език.

Още веднъж: Моите извинения! Mea culpa!

___________



Тема Re: Вярване и търсененови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано03.12.09 00:28



Интересно ми е как ТЪРСИШ и как ИЗБИРАШ.

Но аз не съм склонна да ти сътруднича, което означава, че просто няма да разбереш. Остава ти да го приемеш.




Останала част от поста ми беше питане КАКВО Е КАЗАЛ КАСТАНЕДА за женския оргазъм

Не, Миро, останалата част от поста ти беше обсъждане и оценка на 'кастанедианците' и на това, което ти си мислиш за тях и за мен. Демек - глупости.

Ако наистина се интересуваш от това какво е казал Кастанеда за женския оргазъм се обърни към източника, по същия начин, по който по някой даоски въпрос първо преглеждаш наличната литература, после ПРАКТИКУВАШ; И ПОСЛЕ обсъждаш (защо иначе нямаш база на която да обсъждаш). Има къде да се прочете, вкл. и лекции, интервюта, семинари и т.н.


Взимайки твоя пример за масата в ресторанта, отишла си веднъж на кастнанедската маса в толтекския ресторант, харесало ти е и след това в продължение на много години продължаваш да ходиш всеки ден на същата маса и каквото и да ти сервират там, все го приемаш. Не ти ли е интересно да опиташ храна и другаде или пък да си сготвиш ти самата? Както и да се поинтересуваш що за храна готвят там. Пък и дали тази маса и ресторант наистина съществуват или ходиш там по навик. Какви твои потребности удовлетворяват и какви не. Разбираш ли, това няма нищо общо с доказване, а с интереса ти към живота.

Но и да се окаже, че само от тази маса може да се храниш, няма лошо и е твое право. Тогава защо просто не каза за твърдението, което дискутираме в тази тема, че фактът, че е изказано от Кастанеда те кара да го приемеш безрезервно. Не е ли така? Имам усещането, че се срамуваш да признаеш тази твоя безусловна любов, а ми се струва толкова очевидно.


Сега за това в червено - пак са пълни глупости, защото коментираш неща с които изобщо не си наясно - нито с какво се занимавам, нити дали е само това, нито как го приемам. Повтаряш си една твоя версия, като невменяем и очакваш отзивчивост. Много зле. Всичко, което си написал са изцяло твои съчинения от - до, на основата повече на догадки, отколкото на знания (защото, за да имаш знания и поглед върху моите практики, трябва да съм СПОДЕЛИЛА нещо с теб, а такова СПОДЕЛЯНЕ не се е случвало последните 5 години (поне)) и твоите умуванки на тема 'моите познати кастанедианци' ... можеш спокойно да ги изхвърлиш на боклука. Показваш завидна липса на задълбоченост, така че... върви другаде с тези си маниери.

п.п. Няма случай в общуването ни в който охотно да съм ти споделяла каквото и да било. Ако се напънеш да си спомниш - винаги 'с ченгел си ми вадил думите'. По-рано си мислех, че това е поради нещо, което трябва да поправя в себе си и това се оказа вярно, но не точно в насоката в която си мислих.
С конкистадори, мисионери, клубни антрополози, философи, теолози и прочее твар, не се споделя, тях човек трябва само да ги баламосва до откат. Така че това, което трябва да усъвършенствам е баламосването.

Редактирано от L.L. на 03.12.09 00:59.



Тема Re: излаганенови [re: D.A.R.A.]  
Автор konopr ()
Публикувано04.12.09 00:04



най-интересен е на Бай Ганьо подхода, него ако го питаш той никога в живота си не се е изложил





Тема Re: излаганенови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано04.12.09 01:03



то не е въпрос дали е лошо или добро излагането, става въпрос за отблъскване и привличане, примерно като виждам че ще се изложа ако направя нещо ,независимо през кои очи се гледам и от кое име се гледам, просто говоря за усещането че това което ще направя 100% ще предизвика чувството че съм се изложил, повече ме привлича да не го правя това нещо.

Излагането не ме привлича и не бих тръгнал да се излагам нарочно, може би експериментално бих тръгнал да се илагам нарочно някой път, ама за сега не ме привлича. Но пък често се налага, човек с риск да се изложи да направи нещо.

Очите на другите обаче са сила, която си има своя тласък и тя не е за пренебрегване или подценяване. Някои излагания са силни и не всеки има гъвкавостта да ги финтира. Ако някой се изложи прекалено, това може да предизвика драстична промяна в неговия живот, защото живота на много хора зависи от отношението на общесвото към тях.

Някои хора се излагат толкова силно, че предпочитат след това да се простят с живота си отколкото да преживеят промяната в живота им предизвикана от промяната на отношението на обществото към тях. Тук пак не говоря за добро или лошо, а за приеличането и отблъскването на алтернативите, които са пред теб.

"Ако мен питаш, такова живеене през чужди учи е неприятно нещо. И не защото чуждите очи са лоши или добри, а защото ние не сме си в центъра"
сигурно има вариант като живееш през очите на другите пак да си си в центъра



Редактирано от konopr на 04.12.09 01:04.



Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор D.A.R.A. (of Amber)
Публикувано04.12.09 02:03



ми то е щото породите са разни - преди малко Аркащата ми разправя за колегата си, с който си разправят само провали и неприятности и всеки път слушащия се кефи максимално но не толкова на кофти новините ами на липсата на излишен товар от лицемерие - не се лъжат че са дружки но пък са воини

Като си помисля че и аз съм от същата порода и почвам да се плаша за публиката



Skliroza - Ikarrus e zna4enieto na frazata

Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор D.A.R.A. (of Amber)
Публикувано04.12.09 02:05



Тез круши от де ги купувате бе?

пс peer съм си го оставила на отговорно пазене



Skliroza - Ikarrus e zna4enieto na frazata

Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор D.A.R.A. (of Amber)
Публикувано04.12.09 02:11



бе не знам на бай ти Ганя къв му е подхода ама да внимава 4е Мария Силвестър е приятелка на брат4етките и да не му върна жегата под краката - аз ли4но нямам проблем с температурите - 39 градуса - ма 4удесно!!! най -оби4ам да си пържа микробите след като фризьорката Стенли се е по4ерпила с мое рзаре6ение естествено! от енергията ми. при висока температура водъта се изпарява и ..... не се мумифицира6 а става6 .... невидим - на Роза/Гуйлтен/ майка и не ме видя въпреки 4е минах на 15 сантиметра под носа и!! Берт Мънроъ ме е у4ил на *learn to pretend* pyk Chrissy Hynd si me kefi po sluh

qwno e mnogo dobra shto i az ya hareswam

Skliroza - Ikarrus e zna4enieto na frazata

Тема Re: излаганенови [re: D.A.R.A.]  
Автор konopr ()
Публикувано04.12.09 09:35



о да публиката също не е в безопасност, на мен ми се е случвало някой толкова да се излага, че да ми става неудобно че и аз съм хомо сапиенс като го гледам





Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано04.12.09 09:42



Хмм... "не-удобно". Неудобно. Будистите биха казали, че не си се родил човек, за да ти е удобно.



Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор D.A.R.A. (of Amber)
Публикувано04.12.09 19:35



проблема твой - аз парти архитекта го оставих да си избира - взех си квото си бе6е мое - както казва кака ми кати дето ви лйуля - Иллтакеъоурложе анд леаже мъ БР



пс Доменико - е Доминик в оригинал и може да си мести СТ и с наплйуване
а ина4е е като мен и него *а миллион дифферент пеопле......*бсс

Skliroza - Ikarrus e zna4enieto na frazata


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.