Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: kambam]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано01.12.09 23:11



Има неща, които могат да се кажат и несериозно, но това не означава, че са несериозни.



___________



Тема Re: Вярване и търсененови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано01.12.09 23:44



Примерно, разбрах, че твърдение с печат "казано от Кастанеда" е достатъчно за теб за да повярваш в неговата истинност и повече никакви въпроси и съмнения относно него не се появяват в теб. Не съм си помислял да оспорвам това твое право.

Значи нищо не си разбрал.


Може би, би могло да ти помогне следното твърдение: за да вечерям в ресторанта сядам на маса, чието съществуване не подлагам на съмнение, поне докато посудата и храната са отгоре й, а след и преди това, то (съществуването на масата (както и това на съседните маси)) просто не ме интересува. Следователно нямам никаква нужда да доказвам съществуването на масата, за да вечерям на нея и плюс това го считам за чиста загуба на време (доказателствената част).
Горният пример по нищо не се различава от подхода ми към коя да е познавателна система и съдържанието й. Харесва ми - избирам - ползвам. Респ. - не ми харесва - оставям - не ползвам. Просто е, не се губи никакво време да се доказва наличието на вода в супата при поръчката. Не ти харесва? - Отиваш в друг ресторант, а не тръгваш да спориш за менюто.

Останалата част от поста ти не коментирам, не защото съм съгласна с нея, а защото за мен това са твоите глупости и празно философстване, от които ти все едно няма да се откажеш, но пък не виждам защо аз трябва да се занимавам с тях.... Милото ми...




Тема Re: излаганенови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано02.12.09 10:46



не знам според зависи. Смятам, че е по-добре да си разбрал нещо за себе си и ли че нещо не е наред, без преди това да си се изложил, но понякога е неижбежно излагането. интересно е и как човек възприема ситуацията, когато се е изложил.
Също така като цяло не обичам да ме възхваляват, като знам че нещо не е наред в мен, но понякога не ми пука и предпочитам да задържа това което не е наред, но да ме възхваляват.





Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано02.12.09 10:54



"По-добре да се изложиш за 5 минути като питаш, отколкото да си мълчиш в невежество цял живот."

___________



Тема Re: Вярване и търсене... поезиянови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано02.12.09 12:08



Казах ти, че не ти е нужен никой друг, за да си потвърдиш собствените мисли.

Не ти коментирам писаниците, защото явно си отвикнал да общуваш с нещо различно от обекти на твоите желания, били те сексуални или пък за доминиране.



Само от чисто просташко любопитство да попитам, как успяваш да замажеш разминаването между думи, действия и резултатите от тях? За човек с толкова опит и познания в Дао, какъвто претендираш, че си, аз лично бих се запитал защо на теб не са ти помогнали по никакъв начин? Или може би е заради следването на примера на Ошо?

Въпросите ги пиша за хората, които само те четат и не са те виждали. Зная, че е грубо, но ти си щедър и ще ми простиш тая дребнавост.

Както и да е, оставям те да си ръсиш поетичните nonsence-и. Не се чувствай длъжен да ми отговаряш.

___________

Редактирано от mo32 на 02.12.09 12:18.



Тема Re: Вярване и търсене... поезиянови [re: mo32]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано02.12.09 17:49



Мо-мо


наблюдението ми е, че си прозорлив и интелигентен, и чувствителен и т.н. - съдейки нерядко по думите ти.
но защо намесваш тук Ошо?? внимавай все пак в думите още малко...
[bow] pay some respect - има и Други школи, различни от твоята, които може би не са грешни.

"тук. сега.просто така."

Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор D.A.R.A. (of Amber)
Публикувано02.12.09 18:39



Правилния подход е на Мери Репортери/Боби Турбото/Нед и Николета - *ма нямаше синхрон* - ми ние, за това сме тренирали - *на елиминации сте в петък* - ми още по -добре - ще ни показват повече от напредналите по телевизията namigam]

You gotta get high before you taste the lows



Тема Re: Вярване и търсененови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.09 21:48



Забележи как продължаваш да говориш за „доказвания на нещо”, а ясно ти казах, че не искам нищо да ми доказваш. Виж и заглавието на постинга, под който си писала. Интересно ми е как ТЪРСИШ и как ИЗБИРАШ.

Взимайки твоя пример за масата в ресторанта, отишла си веднъж на кастнанедската маса в толтекския ресторант, харесало ти е и след това в продължение на много години продължаваш да ходиш всеки ден на същата маса и каквото и да ти сервират там, все го приемаш. Не ти ли е интересно да опиташ храна и другаде или пък да си сготвиш ти самата? Както и да се поинтересуваш що за храна готвят там. Пък и дали тази маса и ресторант наистина съществуват или ходиш там по навик. Какви твои потребности удовлетворяват и какви не. Разбираш ли, това няма нищо общо с доказване, а с интереса ти към живота.

Но и да се окаже, че само от тази маса може да се храниш, няма лошо и е твое право. Тогава защо просто не каза за твърдението, което дискутираме в тази тема, че фактът, че е изказано от Кастанеда те кара да го приемеш безрезервно. Не е ли така? Имам усещането, че се срамуваш да признаеш тази твоя безусловна любов, а ми се струва толкова очевидно.

Останалата част от поста ти не коментирам … защото за мен това са твоите глупости…
Останала част от поста ми беше питане КАКВО Е КАЗАЛ КАСТАНЕДА за женския оргазъм. Ти преценяваш дали неговите изказвания са глупости и дали не си заслужава да ги коментираме

. На мен би ми било интересно.





Тема Re: Вярване и търсене... поезиянови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.09 22:00



Струва ми се, че се нервираш, а беше настроен толкова поетично

. Казвам го, защото говориш за всичко друго, но не и по темата, в която ти доброволно се включи.

За разлика от теб, когато ме попитат нещо, не си затварям очите и не говоря за ланския сняг или цитатите на някой дядо.
как успяваш да замажеш разминаването между думи, действия и резултатите от тях? За човек с толкова опит и познания в Дао, какъвто претендираш…
Аз не претендирам за нищо. Ако смяташ, че има разминаване между думите и делата ми, не ми обръщай внимание. Но ти сам се включваш в темите, които пиша, и явно нещо те привлича там.

Иначе, това да претендира човек, че се грижи за другите, е още една черта на религиозните вярващите, които именно обсъждаме сега. Та заради тях ли наистина задаваш въпросите си сега или заради теб самия? Забележи, че ако е за тях, няма да бягаш от нонсенсите ми, а ще ги разобличаваш упорито.





Тема Re: излаганенови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.12.09 22:04



Не разбирам какво лошо има в излагането? Нещата са такива каквито са, пък дали някой друг ги е видял или не, това не променя същността им с нищо. Излагането е неприятно (а възхваляването приятно), ако живеем през очите на другите, а не през нашия собствен център. Ако мен питаш, такова живеене през чужди учи е неприятно нещо. И не защото чуждите очи са лоши или добри, а защото ние не сме си в центъра.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.