Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: гювечнови [re: Cвeтличka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.11.09 18:21



да, би ми било интересно да го вкуся този гювеч. Ти прецени къде е най-подходящо.





Тема отношениетонови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.11.09 18:28



Да, съгласен съм с това, което казваш. Именно отношението е най-важното. Дали е някакво фиксирано или пък фиксиращо се от нечие друго мнение... Или пък е търсещо...

Човек става стар не като му свърши енергията, а като стане фиксиран в разбиранията си.



П.П. Иначе мацката може да е хубава, но на 99ия път може да ти стане скучно. И излиза, че скучността въобще не е в мацката, ами в нас самите...



Тема излаганенови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.11.09 18:32



Думата "излагане" е толкова хубава

Излагаш на светло това, което си. Вместо да се печеш на слънце на някой плаж просто може да излагаш същността си на слънце.

Какво ще предпочетеш: някой да ти смее, но да си разбрал нещо за себе си, или пък всички да те възхваляват, но да знаеш, че нещо не е наред в теб?



Тема Re: излаганенови [re: Mиpo]  
Автор Aye!!! (@-}--)
Публикувано30.11.09 19:20



Хм, чудесно казано, Миро, просто чудесно! Поздрави! :)



Тема Re: Вярване и търсененови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано30.11.09 22:40



Мицко, когато ти докажеш наличието и решаващото влияние на Цялото и на Силите, тогава искай някой друг да ти доказва каквото и да било.


Поне наличието на дух докажи, дето през 5 изречения говориш за ДУХОВНИ практики.

п.п. За женския оргазъм е ставало въпрос на семинарите и лекциите на Кастанеда.

п.п. 2 Няма система, която да разполага с доказателства извън себе си, вкл. и даоската, и съвременно-научната, и всяка друга. Това, дето науката доказвала била някакви части от древните системи е ... ти чекай да ти ги докаже, за да започнеш да ги ползваш...

Редактирано от L.L. на 30.11.09 23:21.



Тема Re: Вярване и търсененови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано01.12.09 01:30



А иначе всеки миг ние зачеваме нещо... И мултиоргазмичният и мултиизмерен "секс с Цялото" може да се стремим да го прилагаме във всеки миг. Но не за да влагаме нещо в някаква енергийна касичка, а за да търсим същността на нещата и да не спираме да се удивляваме, колко многообразни може да са те.

Миро, ти си поет. Заклевам се. Само дето един дядо е написал:

"Истинските слова не са красиви.
Красивите слова не са истински."



___________



Тема Re: излаганенови [re: Aye!!!]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.12.09 17:21



O, Aye, ти си жива

Чудех се защо не отговаряш на електронни и телепатични послания... Впрочем, последните май са сработили.



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано01.12.09 18:20




Много си несериозен



Тема Re: Вярване и търсененови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.12.09 18:51



Мила Лилке, аз не искам ти да ми доказваш нещо, а ми е интересно на базата на какво избираш какво да правиш. Примерно, разбрах, че твърдение с печат "казано от Кастанеда" е достатъчно за теб за да повярваш в неговата истинност и повече никакви въпроси и съмнения относно него не се появяват в теб. Не съм си помислял да оспорвам това твое право.

Цялото е всичко заедно включващо познатото и непознатото. Струва ми се, че съществуването и влиянието му са очевидни, но ако смяташ, че не е така, наченките на съмнение в теб само могат да ме радват.

Питайки ме да ти докажа наличието на дух (а не примерно дали има тяло или ум) ме навежда на мисълта, че не си забелязала таква същност у теб? Поне аз забелязвам у мен, че освен физическо тяло, енергия (някои сигурно не забелязват и тази същност, но поне ти сигурно не си от тях), чувства и ум има и една друга същност, която се проявява, когато съм максимално буден и която е различна от гореизброените 4. Не приемай това нито за доказаталство, нито за убеждение, а като приятелско споделяне.

п.п. За женския оргазъм е ставало въпрос на семинарите и лекциите на Кастанеда.
Това ми прилича на изказване "В Стария и Новия Завет не е говорено за женски оргазъм, но в проповедите е ставало въпрос". Щом въпросният оргазъм се оказа толкова важен и съдбоносен при раждането на човек (интересно, че за жената в оргазъм нищо не се казва

), защо в светите толтекски евангелия нищо не пише за него? Не те карам за доказатества, а ми е инетересно как изведнъж на Кастанеда му е хрумнало да говори за него. Пък и най-вече, КАКВО ТОЧНО Е КАЗАЛ божият наместник Кастанеда за мистерията на женския оргазъм? Чувам, че се е бил обградил с много жени и ако не разните Дон Хуан и Хенаро, то поне той сигурно е правил практически изследвания по въпроса и ще ми е интересно да споделиш.

Разбираш ли, милото ми, не говорим за доказване, а за ТЪРСЕНЕ. Но, ако на теб всичко ти е ясно, чудесно, и само приеми поклона ми.



Тема Re: Вярване и търсене... поезиянови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.12.09 21:07



Благодаря за комплимента и за това, че оценяваш словата ми като красиви

. Словата на въпросния дядо, който цитираш, също са красиви (и ти трябва да си поет по душа, щом го четеш). Но надявам се, че няма да дойде някой Мо от Горно Кастанедино и да каже за тях, че сигурно не са истински, защото изглеждали красиви. Хм, за това и въпросният дядо е трудно да бъде разбран само с ума и е нужна същността, която не безоснование е привлича лилкиното внимание.

Но да оставим тези лирични отклонения. Фактът, че не коментира останалата част от предния ми постинг го приемам като съгласяване с него. И се радвам, че постигнахме съгласие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.