Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: психологията на Будатанови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.11.09 15:36



На мен също ми се вижда много пресилено значението на секса при зачатието спрямо всичко останало. Но още по-важно е отношението на човек към такива трудно доказуеми фрази...



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано27.11.09 17:01



Днес е добър ден за мен, след няколко месеца упорит труд, спечелихме проект, който ще ръководя. Споменавам го не за друго, а защото преговорите бяха трудни и в тях вложих всички умения, които съм развил, ползвайки практиките на Кастанеда. Това беше малко лирическо отклонение, с което искам да кажа, че ще напиша един дълъг и напоителен пост, разбира се за собствено удоволствие и защото съм на кеф.


Това вече е по темата, но не мога да видя връзката на твоята интерпретация с написаното от Кастанеда. Какво общо има кой какво трябва да практикува с качеството на секса при зачатието му?? Още по-малко зачатието не е описано в Кастанеда като практика, която трябва да се тренира усърдно.

Връзка е по-скоро обратна. Има значение кой с колко енергия разполага, за да се види от какво ниво тръгва и съответно колко и какво трябва да прави.

Малко преразказ: В момента на отгазъм, 'пламъкът на съзнанието' у мъжът и у жената се разпалва, така че от него се отделя определено количество енергия, която се предава на новия живот. Ако не се извърши зачеване, това не означава, че тоя 'пламък' не се отделя. Може да се направи някаква връзка с Юан Дзин (предрожденната Дзин), която детето получава от родителите си. Ако родителите са в добро здраве и двамата получат оргазъм, тогава се отделя голямо количество енергия, която се придава на детето.

Мъжът винаги изпитва 'оргазъм' т.е. при изпразване, неговия 'пламък' винаги се разпалва и отделя максимално енергия (толкова, колкото позволява моментното му състояние, разбира се). При жената нещата не са точно такива - тя не винаги изпитва оргазъм, което води, до отделянето на по-малко 'пламък', така че ако се зачене дете в тоя случай, то ще притежава по-малко енергия, отколкото, ако жената зачене след оргазъм.

Та....от всичко написано до тук следва, че както сме заченати, с толкова енергия ще разполагаме. И никакво отношение или други психологически или умствени състояния, не могат да променят това.

При нагуалския шаманизъм, също както и при даоския (

), основно място се отделя на пестенето и развитието на енергията. Вродената ни енергия се пилее в течение на живота ни, от грижи, от физически дейности и т.н. Нагуалите, както и даосите (зная, че обичаш да обобщавам), имат практики, които са свързани с връщането на вече изразходваната енергия.

Та съвсем логично е, ако имаме двама души, единият с по-малко енергия по рождение, а другият с повече, и правят сходни неща - секс, ядове, бачкане и т.н., този с по-малкото енергия да се изтощи по-бързо.

От горното е очевидно, че за да практикуват, то двамата ще започнат от различно ниво на енергия. Този с по-малкото, ще трябва преди да започне същинската практика, да си върне загубената енергия и при това, ще му отнеме много по-вече сили и време.

Надявам се да е станало ясно, как рожденното ниво на енергията влияе на практиката при нагуалите.

П.П. Другите съществени неща, за които и двамата си затворихте очите, ги написах в последния ми отговор към Лилка.

А именно, ако силата на един нескучен секс е толкова голяма, че да зареди за цял живот даден човек, то може би нескучен секс трябва да се прави редовно и това би трябвало да бъде основна практика на кастанедочетящите.

1. Имаш грешна представа за "зареди за цял живот даден човек". Всеки си идва с различно количество енергия, това е така. Но това не е неизчерпаем източник за цял живот, нито пък е кой знае какво предимство. Разбира се, ако човек просто си живее живота, би било предимство, защото така и няма да знае, че може да си върне това, което е изразходил. Но начини има.
Думата ми беше за друго - Ако човек има повече енергия по-рождение, то е като да има повече пари - харчи повече и в един момент може да се окаже с много по-малко пари, от някой 'спестовник'.

2. По отношение на секса и неговата роля в практиката, аз съм приел следната гледна точка: даоските сексуални практики са супер! НО... само за началото на практиката, за да не се пропилее човек. Това го казва Мантак Чия (макар и само в първите си книги, преди да почне да продава чудеса), това го казват и тия даоски школи, които са приели като част от практиката си съвместното развитие. Дори те смятат, че привлечената по този начин Дзин е прекалено 'тежка' и се нуждае от последваща обработка, което я прави неподходяща за по-напредналите ниша на практика. Да не говорим за емоционалните обвързаности, които са точно противоположни на У Дзи.

Та скъпи ми, Миро, щом самите създатели на тия практики с нескучен секс, ги смятат само за временна залъгалка, то защо смяташ, че трябва хората от друга система да ги ползват за основна практика?

Мислил съм по въпроса защо нагуалите не са развили и създали подобни практики. Отговорът, който намерих като вероятно възможен, се крие в техните методи на обучение - те вземали своите чираци още като деца и ги превръщали в магьосници далеч преди да станат полово активни т.е. прескачали са периода, когато човек трябва да ползва сексуални практики, за да не се пропилее, докато напредне по Пътя и вече мине над ежедневните нужди.

А защо минават над тия толкова привлекателни неща. Ще цитирам един даос по памет: Ако искате да избегнете смъртта и да постигнете безсмъртие, не правете обикновените нещата, които обикновените хора правят. Логично нали - някой прави нещо и то го води до болест, страдание и смърт. Спираш да го правиш и.... ти кажи, ти практикуваш даоски шмекерии.

___________



Тема Re: психологията на Будата [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано27.11.09 17:32



Да отношението е важно. На мен например не ми пука дали има някакво значение секса при зачеване, защото знам че най-определящият фактор децата ми да имат много енергия е самият им стремеж към тази енергия, а не самото зачеване, защото човек ако много поиска може да се промени на 180 градуса.
Представи си някои да си каже "Ми те родителите ми като ги питах ми казаха че са имали скучен секс при зачеването, значи е безмислено да се опитвам да ставам по-енергичен" - сгурно малко тъпичко звучи. Просто човек ако усеща самият какво може и какво не може и какво му трябва, почва да не му пука много дали такив атвърдения са важни. Мене примерно не ми пука особенно и дали хората могат да левитират - не го определям като невъзможно, но някак си усещам че трябва да отделя доста усилия за да се науча, за което ме мързи и затова не ми пука и така и с другите разни твърдения от този тип

Абе мацката ако е хубава поне от страната на мъжа няма да има много много скука, като мъж мога да го кажа





Тема Re: гювеч [re: Mиpo]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано27.11.09 20:31



мда. това на практика си е тантра. за водещия си пише, че е тибетски будист. нещата си стават доста спонтаннно в един момент, нужно е просто вслушване и приемане. и намерение. ако те интересува, мога да ти кажа повече малко по-встрани от тук. тук не ми се говори, има много поече хора, на които има се говори тук. аз го публикувах, за да го споделя - като обект на медитация. хората са си казали какво достатъчно ясно и достатъчно добре.



"тук. сега.просто така."

Редактирано от Cвeтличka на 27.11.09 20:36.



Тема Re: психологията на Будата [re: konopr]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано27.11.09 20:35



конопче затова ти писах на тебе, понеже знам, че не ги играеш [гушка] и затова и ти се извиних предварително - понеже очаквах, че най-малко ти би трябвало да го вземеш лично
а за съзнателността - баш именно!

"тук. сега.просто така."

Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК) [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано27.11.09 21:20



Дано се заформи и добра вечер



Сигурен ли си че е нужен оргазъм на жената?
При нас второто беше след доста хубав секс, но според мен не получи оргазъм.
Всичко или нищо ли е според книгите?
След няколко минути сподели че вижда разширяваща се светлина (въпреки че не се занимава с такива неща :)) ), но само това беше по-необичайно... Тогава разбрах че ще си имаме момче

Още един въпрос - да се възстанови тази първоначална енергия, означава ли че тялото ти също става като на 18 или не е точно така?

Редактирано от kambam на 27.11.09 21:25.



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК) [re: kambam]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано27.11.09 23:52



Е то не може всичко, животът е радост и тъга...



Сигурен ли си че е нужен оргазъм на жената?

Да ти кажа честно, понякога не съм сигурен дали въобще има нужда от жени. Пътят на самостоятелното развитие може да предложи на един мъж всичко, от което има нужда. Пък и се пести от мърморене, цупене и фасони...


И в женския оргазъм не съм сигурен. A на сериозно - така пише в букварите. Не съм жена и не мога да проверя от личен опит.

Всичко или нищо ли е според книгите?

Светът не е черно бял. Животът сам по себе си е дар, което означава, че всеки, независимо с колко енергия се ражда, има шанс да я развие. Просто за едни е по-трудно отколкото на други. Но то по принцип няма справедливост и равенство в живота, както им се иска на по-мързеливичките като мен.

За мен това е най-важното: ако човек е упорит и има воля, може да превърне едно скучно зачатие в нещо невъобразимо.

Още един въпрос - да се възстанови тази първоначална енергия, означава ли че тялото ти също става като на 18 или не е точно така?

Старостта не може да се избегне, но може да се отложи или да се намали нейния ефект. Външно човек може да е свеж, младолик и жизнен, но никога вечно млад.
По тоя пункт йогите и даосите ни бият.

___________

Редактирано от mo32 на 27.11.09 23:54.



Тема Re: психологията на Будатанови [re: Cвeтличka]  
Автор konopr ()
Публикувано28.11.09 19:05



няма как да не го взема лично, защото съм част от всички, но пък посочих себе си като пример, зашото всеки един от тези всички малко или много се различава. Разбира се аз като се изказвам тук гледам да се представя достойно като един съзнателен човек и да не приказвам глупости.


Знам че хората около мен понякога виждат повече неща за мен отколкото аз, това не ме смущава, обаче е малко смутително, когато ти самия не забележиш нещо което те излага и някой друг то го каже, но пък когато някой друг се излага понякога става голям смех и е весело



Тема Re: психологията на Будатанови [re: konopr]  
Автор D.A.R.A. (of Amber)
Публикувано30.11.09 02:05



обаче е малко смутително, когато ти самия не забележиш нещо което те излага и някой друг то го каже, но пък когато някой друг се излага понякога става голям смех и е весело


Ми те изложенията са за това - да се излагаме - вчера семейното ни *слънце* стана на 2 години и какво изложение си спретнахме в негова чест - не е истина; но понеже и предната седмица пак се излагахме без конкретен повод вече сме въвели принцип - ако на някой му се губи време да не му разказваме конфузните ситуации



You gotta get high before you taste the lows

Тема Вярване и търсененови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.11.09 18:19



Надявам се, че е минала петъчната ти еуфория, защо това, което си написал, е някакво твое съчинение, където произволни фрази от даоски текстове вклюкчващи думите "оргазъм", "енергия" т.н. са съшити съвсем произволно с други кастанедовски идеи и се е получило нещо наистина забавно... Само виж какви въпроси поражда въпросното твое съшиване:

Първо, кога и къде Кастанеда е говорил за мъжки и женски и оргазми и тяхното значение? В кой даоски или друг текст е написано, че основната енергия у човек зависи от това дали родителите му са имали оргазъм при зачатието му? Как ти хрумна,че даоската "юан дзи" идва именно от оргазъма на родителите? И откъде знаеш какво точно от оргазъма се предава на зародиша?...В самото начало ти дадох примера, че ако двама много слабоенергетични родители имат оргазъм при зачатие (което е напълно възможно), то по твоите съшивания, излиза, че това гарантира много голямо Е0 (начална енергия). Въобще всичко, което си написал е толкова опростено, че явно си се чудил защо хората имат различна началана енергия (което е очевиден факт) и си избрал за отговор нещо съвсем просто и почти детско като наличието на орагзъм (10-20 мин. яка работа после цял живот кеф и къпане в енергия

). Други избират за такъв отговор положението на зведите, трети фамилията и расата, четвърти дали си се били помолили на Бог преди да си свалят гащите и т.н.

И пак не засегна основното, което ви казвах на вас с Лилка. Очевадно е въпросната фраза на Кастанеда е на практика невъзможна за доказване и за практическо обясннение (впрочем нищо чудно да е било майтап с Карлито). И именно за това ми беше интересна рекацията на кастанедочетящи спрамо нея.

Наблюдавал съм такива реакции на християни, мюсюлмани и всякви други вярващи спрямо аналогични фрази от техни свещенни книги. Нормален човек, ако го запиташ за нещо такова, ще ти отговори просто, че не знае (евентуално може да даде предположения изпозлвайки съответното условно наклонение). Когато обаче запиташ ВЯРВАЩ човек за някоя очевидно неясна фраза, той се чувства задължен да знае всичко и реагира по следните два начина:
- Впуска в многобройни рационализирания за това и онова: как в Евангелието на Лука имало отпратка, която пък според евнагилието на Марко и тълкуването Св. Х може със сигурност да се докаже ... всичко, което си поискаш. Апропо, винаги ще се появи някой, който ще повярва на тези съчнинения (kambam да не се обижда) и ще продължава играта на счупен телефон).
- Поглежда високомерно невярващото простолюдие и ти съобщава, че е на директна комуникация с Господа/Кастанеда/... и че той ти е казал Истината, но ти не си способен с твоето низше развитие да Я поемеш. Разбира се, задаването на повече въпроси се приема за сериозен грях, защото може да разцепи неутриното и това ще предизвика края на света далеч преди 2012 .

Та, интересно ми е именно поведението на вярващите, защото всяко едно учение и система (независимо дали са кастанедски, даоски, ошовоски или каквито и да е други) може да се превърне в доктрина от вярвания. И огънят, който някога е имало в съответния търсещ, да изгасне постепенно затрупан от разни вярвания...

Не знам дали си забелязъл, но при всеки вярващ в началото има някаква реални неща, които се случват. Помолил се някой в църква и взел, че оздравял. Друг пък приложил еди кое си учение и от това, че се научил на малко себедисциплина и себенаблюедние нещо хубаво му се случло (я го одобрили за проект, я станал хубав кекс по непозната рецепта).... Разбира се, това е чудесно...И човек ПОВЯРВА, че всичко което пише в библията на съответното учение е абсолютно вярно и трябва да се следва дословно и прилага автомачтично. А когато нещо не става, просто си казва, че не го приложил както трябва, че не е бил достатъчно вярващ... Та за това иде реч в тази тема.

Иначе по отношение на второстепенния сюжет ще ти кажа моите ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ за това от какво евентуално зависи енергията. Най-важното от което зависи е събирателното понятие "карма" вкючващо това, което ти си правил и "заработил" преди раждането си, както и това което разните Сили, които ни вкарват в този свят, са запланували за нас... Зависи разбира се от родителите ни, от износването, от първите 7 години и разбира се много зависи от това, което ние правим. Може да зависи и качеството на секса при зачатието ни, но това ми се струва деветата дупка на кавала.

Изначалниете неща ("юан ци") не зависят от мен, така че за мене по-важно да ги усетя какви са сега от колкото да търся какъв е бил секса на родителите ми. Примерно, по-важното е аз, ако зачевам дете какво да направя. Чисто енергийно, аз бих предпочел МУЛТИ-ОРГАЗЪМ от страна, и на жената, и на мъжа (но за това Кастанеда не пише), т.е. изтегляне и абсорбиране на сексуалната енергия поне няколко пъти/дена/седмици преди зачатието и от двамата родители, както и практикуване на всичкит видове духовни практики далеч преди зачатието, както и след него... Но и това не дава никава гаранция и е просто глупаво да се тръси гаранция за нещо си. Човек прави това, което зависи от него, пък останалото Цялото/Силите го нареждат.

А иначе всеки миг ние зачеваме нещо... И мултиоргазмичният и мултиизмерен "секс с Цялото" може да се стремим да го прилагаме във всеки миг. Но не за да влагаме нещо в някаква енергийна касичка, а за да търсим същността на нещата и да не спираме да се удивляваме, колко многообразни може да са те.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.