Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.09 15:17



Аз обобщавам за кастанедковци, които съм срещал, виждал и общувал с тях, а ти си прецени ти за какви даоси обобщаваш.

Сега пък следващата приказка на кастанедковците за ужасните вещици, ДонХуан-Суперман и прочие

. Общо взето жените, които познавам, спират да вярват в тези приказки след 25-30 г възраст (Е, Лилка прави изключение).

Ако някоя жена ми е свила перките, то това трябва да е ДАРА, защото с нея говорихме, тя споемна Кастанеда, аз й отговорих нещо и вие с Лилка се почуствахте задължени да защитите патрона си. Но странотото, е че и двамата говорите за всичко друго, само не и по темата. А виж как ДАРА реагира...



Тема Re: психологията на Будатанови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано25.11.09 15:27



Според мен няма разлика, също така няма разлика и какъв е бил сексът. Обаче психическото състояние в близкия период преди зачеването на мъжа има значение за това дали ще се роди момче или момиче

Иначе това, кето знае науката и особено медицината за човешката същност като цяло е една малка черна точка, заобиколена от едно голямо бяло петно. Един източен духовник беше казал, че западната медицина и наука за психологията е по-добра от източната при спешни случаи и оказването на спешна помощ, но източната е много по-напред при осигуряването на физическо и психическо здраве в дългосрочен план





Тема Re: психологията на Будатанови [re: konopr]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано25.11.09 15:33



Според мен няма разлика, също така няма разлика и какъв е бил сексът. Обаче психическото състояние в близкия период преди зачеването на мъжа има значение за това дали ще се роди момче или момиче
за това не мога да свидетелствам. мога да свидетелствам обаче, съдейки по резултатите, че ако майката е в добра енергийна форма, отрочето е също тъй - с други думи, дори бащата да не се постарае добре, ако майката е ок, и детето ще бъде. в известен смисъл оргазъмът, дори да има (обикновено пряко) отношение към партньорството, си е лична работа на всеки един от тях и може да бъде постигнат и независимо. с други думи скучността за единия може да бъде не-скучност за другия и това да е достатъчно за плода на усилията


брех, ква грижа за поколенията ви нападна всички... тцтцтц
от обобщения полза нема, ама нейсе

п.п. всеки си знае какви игри ги играе. работата е там, че останалите могат и да ги 'виждат', и то още преди да са се случили. тука се обърна на театро некакво. една доста детинска игра е самомнението, че си най-съзнателен от всички и никой не те вижда какви ги играеш. (конопко, извинявай, че ползвам твоя пост за всеобщи обръщения, моля те, ама ми писнА от това шоу)

"Помня, че мога да летя. Остава да си спомня как."

Редактирано от Cвeтличka на 25.11.09 15:55.



Тема Re: скучносттанови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано25.11.09 21:20



Предпочитам спомена, защото в него има нещо живо, а сега чета едни прогресиращи слабоумия в които не искам да участвам.

За мен ти си човек, цепи неутриното до безкрайност и нарича това дълбочина. Аз го наричам прогресиращо слабоумие и от моя гледна точка по-добре няма да стане, т.е. общ език няма да намерим, защото ти ще продължиш да си цепиш неутриното и да търсиш това, което на теб ти изглежда дълбоко, без това да доведе до някакви действия, различни от още по-задълбочено цепене на неутриното, а аз ще продължа да ползвам работещи теории и да си готвя по техните рецепти или да експериментирам и всичко това с купища неразцепено неутрино. Нямам време да се занимавам с неща, които считам за ненужни, като цепенето на неутрино. Пий сярна киселина вместо кока-кола, и я трансформирай с мисълта си, найш къв повод за яка медитация е това.

И не ме занимавай с глупости.

п.п. Да пиеш кока-кола (по принцип) и да настояваш да ти обяснявам процеса на зачатие подробно и с всички фини и всякакви други енергийни процеси на най-високо ниво при това, за мен е все едно дете с тежка олигофрения, което си яде лайното, защото не вижда разлика между лайното си и кое да е друго нещо, което пъха в устата си, да настоява да му се обясни как се приготвя крем 'Брюле' и то в подробности, щото чуло отнякъде тези думички.
Пини една кока-кола, моля ти се... или сярна киселина - все тая...... па, току-виж си и заченал... безсмъртен зародиш!

Редактирано от L.L. на 25.11.09 23:50.



Тема същността на тематанови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.11.09 16:23



Струва ми се, че отново реагираш емоционално. Снощи мярнах, че беше написала само първия ред на този постинг казвайки, че не искаш да участваш в някакви слабоумия. A днес виждам, че все пак не намираш нищо лошо в това, за което ти благодаря. Впрочем, забелязвам, че не ти е и скучно вече, което пък е чудесно.



Не разбирам на кое казваш цепене на неутриното? На това, че задавам въпрос за смисъла на една фраза, която се повтаря многократно от кастанедочетящи? А те пък се нервират от това и говорят за всичко друго (сега намеси и неутриното), но не и по темата. А тя е, да ти я припомня пак:

дали нескучността на сексуалния акт при зачеване е най-главното условие за това човек да има голяма начална енергия при раждането си

Казваш …а аз ще продължа да ползвам работещи теории и да си готвя по техните рецепти или да експериментирам и всичко това с купища неразцепено неутрино.
Имаш предвид, че си тествала горната рецепта и твои деца или такива на твои познати заченати по такъв начин са се оказали много енергийни? Или просто приемаш безусловно истинността на въпросната фарза, защото е написана в книга на Кастанеда, а там по дефиниция ВСИЧКО Е ВЯРНО.

Тук е връзката и с втората теза, която изложих, че ВЯРВАНЕТО във всичко религиозни системи се основава на това, че ако няколко факти от дадено учение или книга се окажат верни и работещи, то ВСИЧКО ДРУГО изказано от въпросния автор се приема аксиоматично за истина. Тези, които посмеят да се усъмнят в нещо биват обявявани за еретици, слабоумни, цепещи неутрионно и т.н.

Интересно е, че нито ти, нито Мо, докато говорехте за куп други неща (вещици, кока-коли и прочие), не засегнахте още едно съществено нещо по темата. А именно, ако силата на един нескучен секс е толкова голяма, че да зареди за цял живот даден човек, то може би нескучен секс трябва да се прави редовно и това би трябвало да бъде основна практика на кастанедочетящите.


П.П. Що се отнася до кока-колата, ако визираш съседната моя тема, заповядай там с аргументите си и ще ти отговоря. Иначе тук ще говорим пак за всичко друго, но не и по темата.



Тема Re: гювечнови [re: Cвeтличka]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.11.09 16:26



Светловлюбена, правила ли си ги тези сексуално-шамански гювечи и ако да, би ли споделила ефекта им.





Тема Re: същността на темата [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано26.11.09 18:08



Отговора вече ти го дадох - ти не го разбра или не го прие.
Твой проблем.

Човек получава онова, за което е готов.

Редактирано от L.L. на 26.11.09 18:09.



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано27.11.09 08:54



Миро, ти не искаш писане по темата от своите събеседници, които не са на твоето мнение, а нейното въртене и усукване, докато всичко се докара до твоето мнение. А за това нямаш нужда от помощ от страна на събеседниците ти.



Единствената практическа цел, която е заложена в цялата галимация със скучното зачатие е, практикуващият да разбере какво трябва да практикува, съобразно това с колко енергия разполага.

Тъй като ти използваш темата чисто интелектуално, а не с намерение да практикуваш, вижда ми се безсмислено да разпъваме локуми.

------------------------

Така се случи, че няколко години подред се срещам с определени хора веднъж в годината. Там всеки път присъства един младеж, който е страхотно запален от Дао и практиките, по специално сексуалните. Първия път беше чел нещо и питаше дали ци съществува. Втората година пак пита за ци, спомена че има съмнения в усещанията си. Третия път все още имаше съмнения и спомена, че рядко практикувал, защото нямал време. И така в продължение на няколко години, имах възможност да вида как едно младо момче само говореше и как с всяка изминала година оплешивяваше и се състаряваше, явно неспособен да овладее своето естествено, но незадоволимо влечение към секса.

Разказвам ти това като пример, който е по близък и до двама ни. Няма полза от теоретични концепции. Те не вършат работа и не помагат.

___________



Тема Re: психологията на Будата [re: Cвeтличka]  
Автор konopr ()
Публикувано27.11.09 09:17



енергията на детето зависи от енергията на родителите, но това че зависи от самия секс, са глупости.
Аз не играя игри тук, а просто искрено си споделям мнението. Иначе за съзнателността не е важно да си най-съзнателен, а по-скоро да си в равновесие между съзнателността и несъзнателността





Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК) [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.11.09 15:30



Единствената практическа цел, която е заложена в цялата галимация със скучното зачатие е, практикуващият да разбере какво трябва да практикува, съобразно това с колко енергия разполага.
Това вече е по темата, но не мога да видя връзката на твоята интерпретация с написаното от Кастанеда. Какво общо има кой какво трябва да практикува с качеството на секса при зачатието му?? Още по-малко зачатието не е описано в Кастанеда като практика, която трябва да се тренира усърдно.

Примерът ти няма да коментирам, защото ще се отплеснем пак за нещо друго само не и по темата. Това, което разбирам съвсем прагматично от разговора ми с теб и Лилка тук е, че на вас ви е достатъчно Кастанеда да е казал, че нещо трябва да се прави по дадена рецепта и за вас това е напълно достатъчно, не възникват въпроси и съмнения, всичко е ясно, а Лилка само ще чака да вади от "фурната" продукта на въпросната безупречна рецепта. Поправи ме, ако греша. Ваше право е да действате така, но за информация, моят подход, когато практикувам нещо, е доста по-различен. И за това темата за мен е чисто прагматична. Интелектуално е, ако човек цитира или интепретира някого многократно без никога да е проверил съответното нещо.

П.П. Другите съществени неща, за които и двамата си затворихте очите, ги написах в последния ми отговор към Лилка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.