Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК) [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано24.11.09 00:10



Прегръщам те много нескучно, пък да видим какво ще се роди...
Нищо. Скучно е.





Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК) [re: L.L.]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано24.11.09 10:34



Баси, отряза го като дон Хуан мулетар.

Пусни му малко фъндък, интернет е...

___________



Тема моето усещане [re: D.A.!RA]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.09 16:16



Моята гледна точка е по-различна от тази, че най-важното за енергийното развитие за човек е "нескучността на секса" по време на зачатието му.

Първо, не се усещам заченат само от майка ми и баща ми в този живот. Медитирайки над връзката ми с тях, съм забелязъл, че голямо значение във формирането (вкл. и енергийното ми) са оказали и други изначални (т.е. от преди раждането ми) сили. За да съм по-точен, имам усещането, че истинските ми родители, пък и родина, са някъде другуде... Нямам предвид биологически ми родители от този живот. Аз ги обичам, те мен също и не сме имали някакви особени родителско-детски конфликти. Всъщност такива класически конфликти си спомянам до към 20та си година и след това лека по-лека се появи едно вътрешно неидетифициране към класическото синовно-родителксо отношение.

Това с какъв секс точно са ме заченали си е тяхна работа. Моята е работа е секса ми с Цялото сега. Когато съм усещал, че нямам много енергия или пък когато съм имал доста не ми е хрумвало да търся отговорност от тях за това. Още повече, че съм забелязъл как енергийното ми ниво се е менило през години и примерно даоските практики ми се струват много по-отговорни за това.

Разглеждане на САМО "енергията" (или на само нещо си друго) без останалите същности ми се струва глупаво и ми наподобява "муха без глава". Така че за мен е важен ЦЕЛИЯ КОНТЕКСТ от същностите ми (физически,енергийни, емоционални, ментални, духовни...) и динаминото взаимодействие както между тях, така и със Силите наоколо. Надали има човек, който в едно от изброените по-горе направления да е бил много силен (или пък много слаб) и след време, на базата на "преливанията" и трасформациите между тези същности, да не е ходил и на другия полюс. Та, нещата са много относителни...

В заключение, аз съм ТУК и отпечатъкът на разните ми родителите и сили е тук в мен. Т.е. моята отгворност е да съм тук и сега и да си отварям очите.





Тема психологията на Будатанови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.09 16:29



Мда, това е интересна гледна точка.

Ясно че Кастанеда е пропуснал този и други важни моменти, но пък е интересно от духовна гледна точка каква е разликата при зачеване ин-витро и при класическото такова...

Всъщност има много бели петна в науката за човешката същност. Наскоро срещнах един откъс на Ошо, където говореше за 3 вида психология:
- първата е класическта западна, където се третират болните (т.е. с проблеми) хора,
- втората условно може да бъде наречена класическата източна, която включва йога, тантра, дао, зен и други такива системи където акцентът е как здрави хора да станат по-будни,
- Ошо казва, че коментерикайки различни просветлени учители, той се стреми да развие една трета психология на Будата, т.е. какви са общите и специфични характеристики на различните Буди/Учители/Просветлени/...



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: mo32]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.09 16:42



Няма нищо лошо, ако не знаеш нещо, да го кажеш ясно или пък въобще нищо да не казваш. Иначе от такива общи и празни приказки, които си написал, се създава имиджа за плтиките/вярващи кастанедковци.

Споменавайки Прегледа, можеше да изпозлваш тази тема именно като Преглед, след като въпреки "немногото желание за спорене", си дошъл в нея. Иначе автоматично повтаряне на думата "преглед" от кастанедочятещите за всеки проблем е точно като това на християните с молитвата и вярата.





Тема скучносттанови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.09 16:47



Когато на човек му е скучно, това е чудесен момент за медитация. За да види дали това идва от зачеването му, от хората с които общува, от разните външни сили или пък от нещо друго в него самия... Същото се отнася и за енергията и тази тема е имемно затова, мила Лилке.





Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано24.11.09 16:49



Да, интернет - мястото на безконечните фъндъци...





Тема Re: скучносттанови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано24.11.09 17:02



След близо 20 години търсене и изследване на собствената природа и на различни системи, накрая ми пишеш ТОВА ... ?!





Какво да ти кажа, май най-добре да си остана с последния жив спомен от теб....



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: Mиpo]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано24.11.09 20:38



Будността не ти е попречила, да обобщаваш 'кастанедковците', както аз 'даосите'.

Чини ми се, че някоя мома-кастанедка ти е свила перките и ся си го изкарваш на всички 'кастанедковци'. Съчувствам ти, те (момите-кастанедианки) са едни ужасни вещици! Бих ти препоръчал някоя хрисима йогинка, но като ти зная мнението за йогите... по-добре не.



Истината е, че жената си е жена, независимо от маската която е приела - безжалостни, хитри, търпеливи и благи!

П.П. Темата е интересна, но е същото като да се опитваш да ми обясняваш физиката, липсва ни 'общ език'.

___________



Тема Re: скучносттанови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.09 15:02



Странно, че предпочиташ някакви спомени, вместо да търсиш същността на нещата. Преди ти беше скучно, сега пък ти е сложно да кажеш какво е ТОВА, което те накара да си глътнеш езика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.