Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Патиланско царствонови [re: L.L.]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано22.12.09 16:57



Приятно плуване

Вервам, добре си си вързала гащите и ти за мен това какво е било някога, някъде, в леглото на родителите ми или в техните глави, не е от интерес. интересувам се от това сега - какво правя / не права - аз, как го правя - дали е практика, дали е будност, дали е сън, какво избирам да правя - в момента. това е пойнта. това е енергийния баланс за мен, а не фиксиране в приноса (липсата на принос), във вината, че сега аз нямам енергия - на някой, който отдавна си е свършил работата, за което мога само да му благодаря. могъл - направил, минало - бешело.

но то човек требва да има желание да го приеме, разбирането, без желание нищо не става

"тук. сега.просто така."

Редактирано от Cвeтличka на 22.12.09 17:02.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: L.L.]  
Автор konopr ()
Публикувано22.12.09 17:36



от твоите разсъждения излиза че стартовата позиция е нещо фиксирано, към някакъв момент преди цифрата време. Не мислиш ли че стартовата позиция е нещо много по раздвижено и се свежда по скоро до сегашния момент отколкото донякакъв момент преди десетки години, когато си се родила.
Аз примерно мога да кажа че като си тръгваш от работа, част от стартовата ти позиция в момента е това, как си си паркирала колата когато си идвала на работа, което няма нищо общо с раждането.

Ако все пак го отнесем към раждането, защо раждането трябва да се отъждествява със стартиране? има хора, за които са ми разправяли че са стартирали доста преди да се родят, а има и хора, които са стартирали години след като са се родили, на теб от кога ти в първият спомен от живота? според теб ти кога си стартирала, след най-първия си спомен или преди него, кое за тебе е стартът?



Тема Re: Патиланско царствонови [re: Cвeтличka]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 21:05



Че кой говори за вина и маниакално фиксиране в нещо? Нещата са свързани и има определящи фактори, но това по никой начин не значи, че трябва да си хванем глава в ръце и - вай-вай-вай - цял живот!


Ако продължа сравнението на тялото с кораб - отчиташ особеностите му - форма, големина, вместимост, състояние на различните части, наличие/ отсъствие на пробойни, и оттам нататък си решаваш така ли го искаш или ще го ремонттираш, подобряваш или каквото там... примерно може от фрегата да искаш подводница да направиш и тогава бая работа ще падне, но никой не е казал, че е невъзможно. Просто всеки си преценява според целите/желанията, съотнесени към състоянието на кораба.
И няма време тук за търсене на вина, още повече, че казват - сами си избираме родителите, съответно и параметрите, явно.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: konopr]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 21:18



И да и не. Както казах на Светличка - нещата са взаимозависими и свързани, нооооо.... хитрата хватка е, че времето в действителност не е линейно!

От там следва, че (внимание, това е много важен извод!) Е ВЪЗМОЖНО човек да се пренаправи (сънува, както казват 'кастанедианците') наново със собствени усилия, да успее да разкаже живота си наново и това означава "да летиш на крилете на намерението напред и назад във времето"! Доста вълнуваща перспектива, но не пада от небето наготово. И докато се докара човек до състояние да я реализира и изживее в нейната пълнота и цялост, трябва добре да изследва всичките си ограничения и дадености, както и да се съобразява с тях - дори само от уважение, че собственоръчно ги е избрал, раждайки се в тази точно, а не някаква друга форма.

п.п. Дет се вика: благодаря за въпроса, щот мног се изкефих, като си спомних отговора!



Тема Re: Патиланско царствонови [re: mo32]  
Автор DESlSLAVA (May 11)
Публикувано22.12.09 21:27



Трябва да намеря някой, който ми се връзва на акъла и да отидем да полудуваме като деца.
Ми да ти препратя е-адреса на мойто другарче за подобни изпълнения, не е добра идея като се замисля - двама ИТ труженици на едно място- ще забравите за къде сте тръгнали! - пък и най-добре си намери местно такова, че иначе аз с кой ще ходя да гледам следващата Ледена епоха или Мадагаскар/който там номер идва/ в 10 сутринта ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=D2dYNLwtRkc.


Тема Re: Патиланско царствонови [re: L.L.]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано22.12.09 21:54



примерно може от фрегата да искаш подводница да направиш и тогава бая работа ще падне, но никой не е казал, че е невъзможно
някой тука наоколо беше казал наскоро, че няма какво да променяме, просто трябва да го приемем такова, каквото то е. от гледна точка на възможности в потенциал всичко е възможно, за мен има значение все пак какво е енерго-икономично. и от тази гледна точка то сигурност не е да ставам фрегата, ако съм, примерно, яхта. нема сми некак си.
но иначе си права. за всичко. съгласна съм с теб, без да имам проблема да мисля в същия момент и по точно обратния начин - споко, немой да се косиш

вярвам, че за себе си ти си напълно и абсолютно права.

"тук. сега.просто така."

Тема Re: Патиланско царствонови [re: Cвeтличka]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 23:00



Ей, ей, аз не си вярвам чак толкова, ама благодаря за жеста!

И ти го връщам - и аз съм съгласна с теб.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: Cвeтличka]  
Автор mo32 (beholder)
Публикувано23.12.09 01:27



За кое по-точно смяташ, че ми е категорично/крайно мнението?

Аз обичам да се изказвам по-грубо, но това не значи, че го правя без основание.
Примерно:

На теория партньорите се сливат и бла-бла, на практика единият отнася къщата, колата и децата.

Факт е, че в България 50% от браковете завършват с развод. Факт е, че до съвсем скоро, единственият брачен режим в семейното право беше семейната съпружеска общност. Факт е, че в голям процент от случаите, съдът присъжда децата на майката, а с това и имущество и/или издръжка.

А статистиката сочи повишаване на нивото на разводи от 2006 година насам.

Повече мога да ти кажа, като споделиш какво точно ти се стори крайно и категорично.

___________



Тема Re: Патиланско царствонови [re: L.L.]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано23.12.09 15:35



е, разгеле, разбрахме се!



"тук. сега.просто така."

Тема Re: Патиланско царствонови [re: mo32]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано23.12.09 15:55



Виж сега, Мо,
в едно съобщение смисъл правят не само думите, но и начин, по който те се казват - интонацията, подредбата, фразите... ти сам казваш сега 'аз обичам се изказвам по-грубо'. сега няма да цитирам повече и не ми се пишат анализи. ако искаш да направим така - прочети си ти сам и виж дали пък мога да имам някакво основание за това, което казвам, в целостта на твоето писане. това, което аз казвам, е малко отвъд думите. виж дали не падаш в клопката на думите - думите могат да служат за това да докажат на някого нещо, както също и да кажат на някого нещо, има разлика. направи си един преглед и виж кое от къде идва и кой на кого говори (кое в тебе на кого в теб имам предвид, пък ти го екстернализирай както си искаш).

иначе аз знам, че имаш много широк интелектуален хоризонт, и си ерудиран, и имаш познания за различни енергийни системи, това изобщо не го поставям под въпрос. за друго ми е мисълта - когато казваш тези твърдения, кой в теб говори и кого убеждава? аз имам хипотеза, но тя няма значение, интересното е ти какво мислиш. и аз говоря за твърдение, което ти споделяш от много дълго време - това, което сега си написал като вярване, ти го споделяш тук във форума отдоста време. даваш ли си сметка какво те е довело до решението да вярваш в това, което споделяш? или предпочиташ да не си даваш сметка, понеже... какво. не знам, просто си медитирам по тема...

нямам предвид, че искам това да обсъждаме, а че това е, което ми стои като мисъл, когато ти говоря. просто обръщам внимание на това, не искам повече да говоря.

ето нещо готино за езика, което ми попадна наскоро и виждам свързано (:



"тук. сега.просто така."

Редактирано от Cвeтличka на 23.12.09 15:57.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.