Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: mo32]  
Автор dorka14 (минаващ)
Публикувано22.12.09 08:36



С генетика - той е носител на болест, но не се разболява, защото има
само едно копие на мутиралия ген, който наследява от единия си родител,
а от другия си родител не получава същото копие, защото другият му родител, не е носител на същия мутирал ген.
Жени се за жена, която е здрава,
но е носителка на същия мутирал ген, който е получила от един от родителите
си. Двамата предават по едно копие от мутиралия ген на детето си и
детето се оказва с две копия от мутиралия ген, който получава от двете
страни и понеже има две копия от мутиралия ген се разболява.
Не съм сигурна дали механизма е точно такъв, защото не съм специалист,
това е само фантазия




Редактирано от dorka14 на 22.12.09 08:38.



Тема Re: Енергията на човек и секса при зачеването (по КК)нови [re: dorka14]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.12.09 08:39



С генетика може да се обясни, особено за генетичните заболявания, но не в този вариант, който описа.






Тема Re: Патиланско царствонови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.12.09 08:49



А все си мисля, че методите на Тантра за отваряне в дълбочина и сливане на всички нива не са случайни. Мобе би, ако Карлос беше попаднал на подобни среди, сега щеше да има шамански сексуални и любовно-духовни практики, предадени лично от Дон Хуан. Малшанс...

Иначе, дете може да се създаде и без секс, даже и без двама родители. Не знам само на ниво душа какво ще се случи. Да не подценяваме любовта, тя ни предпазва от нашествието на киборгите сигурно.






Тема Re: Патиланско царствонови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 10:02



И аз си го мисля това за тантристките методи. Даже мисля, че човек трябва да практикува нещо /култивира енергия/, за да може да е достъпен или да осъзнава в достатъчна степен енергията на любовта. Освен, разбира се в случай, че родителите не са му дали много добър начален тласък и за него да обича и да съществува в това чувство е като дишането. Но дори и тогава пак си мисля, че стремежът към развитие е решаващ.





Тема Re: Патиланско царствонови [re: huanji]  
Автор mo32 (beholder)
Публикувано22.12.09 12:10



Моята гледна точка е следната - чукането е до време т.е. само за началото на практиката за да не се пропилее човек. Ако се мине по-натам, няма място за емоционални драми и чужда енергия.

На теория партньорите се сливат и бла-бла, на практика единият отнася къщата, колата и децата.



За да може определена група от хора да се развива заедно, трябва да имат обща цел и да са отдадени в еднаква степен, да са готови да полагат определени усилия, а това е изключително трудно. Махни от семейството задължението към децата, очакванията на родителите и правно-икономическия елемент (секса дори не го слагам, той не е фактор) - колко време ще просъществува?

За мен тантрическите (разбирай, свързаните със секса) практики са просто патерица. Не зная за какво са служели едно време, но в съвремието служат за разнообразяване на брачния секс или за сваляне на гаджета, както и за правенето на пари - сексът продава, а духовният секс продава на впечатлителните интелегенти с мангизи.

Всяка жена ще ти каже, че сексът, колкото и да е добър, е само един от факторите. А в практиките е дори още по-малък фактор. На един семинар по кундалини йога, засегнаха темата за тантра и с право отбелязаха, че сексът заема 1% от цялата работа. Дали е така не зная, но съм съгласен.

А за нагуалския шаманизъм - там си има обективни фактори, които смятам че са причината да няма подобни практики.

___________



Тема Re: Патиланско царствонови [re: mo32]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано22.12.09 13:08



Докато имаш това толкова категорично мнение, каквото ти имаш, се намираш в крайност.

според мен
животът е радост, с категоричността си я ограничаваш. какво би станало, ако я омекотиш тази категоричност малко, а? кажи ми какво става, след като пробваш.

а за здравите родители и болните деца... защо не оставим известно пространство неизвестност. не може всичко да е ясно и предвидимо. както става вече дума - имаме още път да вървим - това се отнася както до практиките, така и до всичко останало... лично аз не съм нито бихейвиорист, нито материалист и обясненията за състоянието на нещата с генно предавана информация и заучени поведенчески модели са ми определено недостатъчни. важат, да, но не напълно. и не го налагам като възглед, а просто казвам - оставете малко пространство за неизвестното - дайте възможност на живото да се случи, да ни изненада

"тук. сега.просто така."

Редактирано от Cвeтличka на 22.12.09 13:25.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: mo32]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 14:55



То и в тантра сексът е само малка част. Просто т.нар. "съвременен човек от запада", в която категория попадаме всички, има свръхфиксация върху тази тема. Га че ли ще речеш, че нещо не ни достига, маа му стара.*

*Ето ти перфектното доказателство за влиянието на енергията на родителите и на половия акт върху бъдещото дете - свръхфиксациятя в-у секса и съществуването на псувните и закодираната в тях информация!



Редактирано от L.L. на 22.12.09 14:57.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: Cвeтличka]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 15:02



оставете малко пространство за неизвестното - дайте възможност на живото да се случи, да ни изненада


Никой не пречи на неизвестното да ни изненада, не би и могъл

. Кофти е само, когато ни изненадва неподготвени, а точно това се случва, ако не сме наясно с ресурсите си и стартовата си позиция.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: L.L.]  
Автор Cвeтличka (влюбена)
Публикувано22.12.09 15:44



точно изненадата е чудесна. а стартовата позиция не е в секса. сама казваш 'фиксация в секса'. тя не толкова в псувните, колкото във фокуса върху него във всичко наоколо - както в този форум, така и навън (виж медиите, рекламите, филмите...). отричането на секса е също фиксация в секса, просто е негативна. нещата са широки и цялостни, фокуса върху началото в секса на родителите си е ограничен подход. както също е и фокуса върху секса в духовните практики (Мо-мъка цитира 1% от цялото - и с право). това просто е част от цялото. и цялото е именно онова, неизвестното, което да ни изненада. защото там е шансът, в изненадата. когато има бетонна теория, която обяснява всичко, човек не може да види реалността, която се случва в момента заради дебелите очила на теорията си

теорията е постфактум, тя обобщава, обяснява и се опитва да предвижда опита. а реалността е в момента на случването. и там им е времето и на изненадите, и на кефа, и на всичко останало освен, пък и включая секса. точно изненадата е шанса за промяна и развитие, и за биване тук и сега.

аман! секса се оказва една привлекателна и доста безопасна тема, понеже всички говорят за него, и нищо по същество не казват. забавно! а смислените неща си остават неекспонирани - някъде си седят кротко в тъмното и чакат на некой да му светне та да ги забележи. това го казвам по повод онлайн статистиката, която сочи, че точно темите, които включват думичката 'секс', са от интерес. елементарно, и факт.

"тук. сега.просто така."

Редактирано от Cвeтличka на 22.12.09 15:56.



Тема Re: Патиланско царствонови [re: Cвeтличka]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.12.09 16:51



Стартовата позиция е това с което човек е роден. Какъв процент и от къде може да се разисква до безкрай - някои казват 30% от родителите - останалото от други сили (дух и така нататък). Но можеш да кажеш, че тези 30% са определящи за нещо. Зависи от акцента и къде ще си сложиш приоритетите. Така или иначе, това е въпрос на енергийно счетоводство и то може да бъде толкова точно, колкото и всяко друго, просто човек трябва да е смел и искрен към себе си.
Така е и с приемането или отричането на нещо - въпрос на добро счетоводство, добър енергиен баланс. Какво ти трябва, какво ти е излишно...Принципните положения са дотам, докъдето трябва да знаеш, дали си на червено и кога. Това е принципът, трябва да си наясно, защото ако не си наясно гориш, такива са природните закони. А като изгориш, няма място за изненади - със счупени крака не можеш да тичаш, трябват ти патерици, колички, помощни средства.
Да си знаеш баланса е въпрос на лична отговорност и лично усилие, но едва, когато този баланс и перфектен, едва тогава могат да дойдат и изненадите.

Това може да се оприличи на морско пътешествие - изненадите идват, когато тръгнеш така или иначе, но трябва да си безотговорен или идиот, за да тръгнеш без да си стегнеш кораба, без провизии и без познания по мореплаване.
Ти си вържи гащите, пък те, изненадите няма да закъснеят, вервай ми!



Редактирано от L.L. на 22.12.09 16:53.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.