Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кока-Кола медитациянови  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.10.09 22:18



Преди ядене е хубаво човек да успокои ума си и да се центрира в себе си. И за това си бях измислил следната медитация, когато покрай яденето пиех кока-кола или друга газирана напитка. Сипвайки течността в чашата, пяната и мехурчетата, които идват от газираността на напитката, издават звуци, които всеки знае. Свързвам си ума с този звук по такъв начин, че както звукът постепенно се успокоява и затихва, така и умът ми се успокоява... И както тишината настъпва за около 10-20 сек., така и вътрешната тишина настъпва в мен... И остава само будност... Правил съм я стотици пъти и винаги ми е вършила работа.

Ако искате, споделете ваши прости (или по-сложни) медитации, които сте си измислили и които правите в ежедневието си.



П.П. Моята медитация се полуaчава най-добре с Coca-Cola Zero.



Тема медитация с биранови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано23.10.09 14:58



не ми е хрумвало да правя подобни медитации, но принципът е интересен - да обвържеш ума си с успокояващ се процес някъде около теб
Иначе веднъж се заслущах в звука който издава пяната на бирата без да медитирам много, просто се заслушах - изключително приятен звук, създава една приятна мекота в душата





Тема Re: Кока-Кола медитациянови [re: Mиpo]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано23.10.09 22:01



швепссссссс....

))))))))

п.п. понеже не пия кола, освен в крайни случаи като стимулант, ползвам чая. зелен, билков, ърлгрей, какъвто ми се хареса. (нищо оригинално, чая предразполага, хората са го открили отдавна... :)
сливам се с уханието, което ме прибира в тук и сега и ме разширява

"Различието има значение до един момент. Оттам насетне става ясно, че всички сме едно."

Редактирано от жpв на 23.10.09 22:05.



Тема Re: Кока-Кола медитациянови [re: Mиpo]  
Автор a6ooo (новак)
Публикувано23.10.09 23:38



Това ми прилича на самохипноза.
Докато четях поста ти,ми изникна-синхронизация
всъщност нали това е 1 от целите на духовните учения-сливане,синхронизиране с вибрациите на природата и тя самата.
Да си измислиш медитация като за себе си си е много удобно,аз много се кефя когато се докосна до някоя такава.
А също че си измисляш медитации показва че се докосваш до нивото-сам съм си учител.
Засега ползвам времето за пречистване на цялото тяло-слънце,дъжд,вятър...
Най-добре усетих пречистването когато бях на морето(по-късно разбрах че ефекта е по-голям когато кожата има пряк досег до времевите условия)
примерно-вятър,преставям си че направо минава през мен и през всяка моя клетка и изчиства лошата енергия.
за останалите подобно
друга медитация-сливане
представяш си че си нещо от природата и се държиш като него(нещо подобно на жрв и уханието)
Така че медитации много и всякакви и всеки може да си измисли
А замислил ли си се за пътя,по който се стига-съзнанието ти да се отвори достатъчно за да може да получи тази информация?



в най-скоро време ще ти отперя няколко въпросчета относно тия двамката Канчо и Лилчо,но искам първо да пробвам това което си писал за тях като упражнение





Тема Re: Кока-Кола медитация [re: Mиpo]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано23.10.09 23:43



Ако искате, споделете ваши прости (или по-сложни) медитации, които сте си измислили и които правите в ежедневието си.

ПОчистване на замъка на паметта! Идеята е че всяко действие може да бъде магично - подробностите са в Магьосницата от Флоренция на Салман Ружди



.... те погледнаха на себе си с любов, виждайки себе си, както Светият Дух ги вижда.

Тема Re: Кока-Кола медитациянови [re: Mиpo]  
Автор D.A.RA (of Amber)
Публикувано30.10.09 01:22



П.П. Моята медитация се полуaчава най-добре с Coca-Cola Zero.
Пък моята с цветенце газирана вода с изтекъл срок на годност от яйлата на бате белгин

.


Тема Re: медитация с бира [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.10.09 17:02



Само една малка поправка, не да обвържеш, а да СВЪРЖЕШ ума си с някакъв успокояващ се процес. Въобще, много медитационни практики от всякакъв вид се базират на някакво такова свързване. Още един пример са и динамичните мудри, за които говорихме по-рано.

А щом бирата или шумът й ти създават приятна мекота в душата - чудесно. Изпозлвай я.





Тема Re: Кока-Кола медитация [re: жpв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.10.09 17:06



Не е важно с каква напитка го правиш. Други медитации, които си си измислила? Впрочем и как ги различваш от фантазийте?





Тема Re: Кока-Кола медитация [re: a6ooo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.10.09 17:15



Интересно, това за вятърът минаващ през мен и изчистването и аз много съм го правел. Само дето не казвам, че изчиства "лоша" ененргия... не знам какво е това "лоша енергия"

. Енергията си е ененргия, а мислите ни я интерпретират по един или друг начин.

Когато е готово съзнанието и ... се отваря.А когато не е готово, правим разни 1001 неща по въпроса. Някои полезни, други не... Но в следствие на всичко в един момент се отваря...

Ще ми е интересно да чуя усещането ти за Лилчо и Кана (на последното по-приляга женски род).





Тема магично [re: yi-rene]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.10.09 17:19



Не съм чел тази книга на Ружди, ще кажеш ли повече за какво става дума? Още повече, че всеки човек влага в думата "магично" някакъв свой смисъл. Ти например какво влагаш?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.