Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема чудя се..  
Автор Beдpocт ()
Публикувано06.09.09 01:01



..защо заключи темата до модератора, Хуанджи..?

това с триенето на мнения, които си дал в миналото, щото на някой друг му били неприятни, ми се струва неподходящо. Веднъж, защото използваш права, които другите юзъри нямат - дадени са ти за други цели и не е равнопоставено. Второ, че се опитваш все едно да промениш миналото и ми клони към неприемане на себе си и това, което си бил. Трето, че не заставаш зад себе си и това, което си казал, което пък ми клони, към невнимание по време на извършване да действията и нежелание да се поеме отговорност. Четвърто, създаваш впечатление у другите, че се опитваш да скриеш нещо, което едва ли е така. Сега пък, чрез заключване на темата, не даваш възможност да се разгърне и потече, та и ти заедно с нея. Малко като автомобил дето се задавя, щото някой непрекъснато натиска спирачката.

Това, че си видял примерно, че си правил глупости, далеч не е причина да отхвърлиш това, което си правил. То те е довело, до това, което си сега и има своето място там, където е.

А Наташа е идеален партньор за изследване на себе си. Не я подценявай. Както и ти за нея, впрочем. Възползвайте се



П.П.: На мен ми хареса, че се опита да потанцуваш с Изит. Само дето през цялото време се опитваше да я настъпиш, а не да я поведеш..



Тема Re: чудя се.. [re: Beдpocт]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано06.09.09 09:49



Скъпа, Ведрост, ако една дама не иска да бъде водена, няма такъв кавалер, който да може да я води. По-добрите танцьори, могат да минимизират и прикрият донякъде демиджите, но и не да водят. Иначе в доста от случаите се получават комични гледки - примерно вдигаш ръка за да й покажеш, че следва въртене и още преди да си подал знак в коя посока ще е то, тя вече е усукала ръцете си сама е започнала да се върти.

Случвало ми се е на една дама да се опитам 4 пъти под ред да и покажа каква фигура искам да изпълним, а тя без да изчака и си прави каквото знае. Накрая схвана, кое е фигурата, но толкова избърза, че пак си уви ръцете.

В сравнение с такива вироглави дами, много по-лесно се танцува с партньорки, които не знаят фигурите, защото поне се опитват да следват и нещата се получават.

Няма скрита метафора в изказването ми, говоря за танците, където ролите са ясни - кавалерът води, дамата следва.

В животът ролите не са толкова определени, а объркванията са още по-големи.

___________



Тема Re: чудя се.. [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.09.09 11:38



Противоестествено е да следваме механично правила в живота или в танците.

Отпускаме се на музиката и тялото само намира подходящите движения - естествено, спонтанно и безусилно.



Ако танцувам в близост до някоя жена, би било доста идиотско да започна да и натрапвам моите виждания за това какъв "трябва" да е танцът и да се намеся в естествения ритъм на нейното тяло. А и на моето разбира се, налагайки някакви "правила".

Когато робуваш на изкуствени правила и заучени движения, убиваш естественото, спонтанното и интелигентното в теб. Превръщаш се в робот, лишен от разум, усещане, чувствителност.

Това важи за танца и за живота изобщо.



Тема Re: чудя се..нови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано06.09.09 12:06



Хубавото е, че всеки танцува и прави нещата по начин, по който му харесва.

___________



Тема Re: чудя се..нови [re: mo32]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано06.09.09 18:30



Много често дамите, не знаят, че искат



За мен воденето е по-скоро жест, покана, стъпка. В много случаи стъпка назад. Изслушване. Приемане. Ин. Танцът е движение напред-назад, в кръг, балансирано, заедно. Ролите постоянно се сменят. И няма цел и постигане на нещо. Неща изскачат, преживяват се и се изпаряват. Но това е следствие. Няма оценка. Единствено танцът е. Отдаденост, експеримент, игра, забавление...

Но ние тъкмо това учим..



Тема Re: чудя се..нови [re: Beдpocт]  
Автор Haтaшa* (непознат)
Публикувано07.09.09 13:44



Днес я отключи и изтри мнението си. В доносник се обърнах :)
Питам се какво да очаквам утре от вездесъщата ръка?
Ами ако нечий живот зависи от въпросната ръка? Днес ще умре, утре дали ще живее отново?
Дали нещо може да бъде заличено от паметта, временен ли е отпечатъкът, или влече със себе си по-дълбок, с още по ясни очертания.
Щото пътеките извървявани нееднократно са най-широки и утъпкани! И най-лесни и удобни!



Тема Re: чудя се..нови [re: Haтaшa*]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано07.09.09 18:06



Хей, Наташа!
Защо трябва да придаваме сили на нещо, което не приемаме,
като му отдаваме толкова голямо значение :)
Get over it!



Тема Re: чудя се..нови [re: Haтaшa*]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано07.09.09 22:40



Ти сигурна ли си, че можеш да очакваш нещо. Нещо от утре?
Или че можеш да разчиташ на нещо. Нещо от вчера?



Тема Re: чудя се..нови [re: Beдpocт]  
Автор specular (член)
Публикувано11.09.09 23:02



Те така са напредналите "духовно" места - трябва яка цензура, за да се запази духовното, така както го разбира мнозинството. Иначе нещо току виж излязло от рамките, и хорската толерантност и разбиране биват подложени на изпитание. За което разбира се не са готови, защото всъщност за нищо духовно не става дума... Това което ме радва поне в тоя форум е, че има всякакви хора и мнозинството по-трудно успява да наложи рамката която е способно да възприеме. А направи ли го, писаниците из форумите заприличва на вицове от последната страница на жълт вестник, за каквото и да си мислят пишещите, че става на въпрос...



Тема Re: чудя се.. [re: specular]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано12.09.09 14:41



Това, че форум е отворен или затворен само по себе си не означава нищо. Едни цели изискват едно, други - друго. За мен е важно колко осъзнато се прави, какво разбиране се влага..а пък то не е статично - това е и няма друго. Това е живинката вътре. А какво се вижда отвън, не е от значение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.