Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема До т. нар. български "йоги"нови  
Автор Haтaшa. ()
Публикувано23.06.09 11:12



Изглежда настъпи времето да се съглася с един приятел, който навсякъде разправя, че с български йоги не се занимава (изключвам Веселин Лучански, разбира се), защото са само едни приказливци, неадекватни с нищо и никой около себе си. Опитвайки се да напиша нещо в клуба ви, открих че сте се превърнали в една секта, няма да използвам по-силни думи, щото не вярвам да ги разберете, затворени, уплашени, недопускащи нищо и никой отвън, за да не накърни крехкия ви душевен мир.
Забравихте ли какво е йога - единение, сливане с всеки и всичко. Как ще станеш едно, как ще се слееш с това около теб, като не го разбираш, страхуваш се и се криеш. Затворен, сам или бистрещ незнайно какво с друг малоумник като теб ли? Никакъв шанс за разбиране, никакъв шанс да се докоснеш до нещо различно от теб, да станеш нещо различно. Но да накиприте сектантската си групировка, грандиозното неразбиране, с наименованието ЙОГА е поредната неадекватност, поредното заглавичкване със себе си. Единствената дума която ми хрумва е свинщина, поредната проява на свинщина в България. Но да не обиждам животното.



Тема Re: До т. нар. български "йоги"нови [re: Haтaшa.]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано23.06.09 13:48



Не, че ще застана в опозиция, вярвам имаш си основания, но ми се искаше да ги изложиш, защото не разбирам твърденията ти, още повече поставени в този клуб.

Leben und leben lassen !


Тема Re: До т. нар. български "йоги"нови [re: Haтaшa.]  
Автор konopr ()
Публикувано23.06.09 14:52



трябваше да се кръстиш не Наташа, а пастор Наташа





Тема Здравейнови [re: Haтaшa.]  
Автор a6ooo (новак)
Публикувано23.06.09 18:19



здр Наташа,


напълно те разбирам как се чувстваш и аз съм имал някви такива моменти,в които ме дразнят някви хора ,които се мислят за върховно просветлени,проповядват няква своя теория и казват че е единствена и че те са винаги прави,НО не си позволих да напиша някакъв такъв пост,ЗАЩОТО бях осъзнал някои неща и те ме възпираха(образно казано) и това означаваше че съм на прав път и ми трябва съвсем малко за да осъзная,разбера защо имам такъв неприязъм към такива хора и да се освободя от тях.Така тези негативни чувства се трупаха в мен и се надигаха всеки път,когато попадах в такава ситуация и срещах такива хора.
Исках да ги изкарам от себе си,но безопасно без да ги изливам във дира или върху някои друг.
В крайна сметка БОРБАТА Е ВЪТРЕ В ТЕБ,НЕ НАВЪН.
Преоткрих изследователя в себе си и се започна анализи,самонаблюдение,опити и подходих със честност към себе си и другите.
И като се вземат предвид някои всеобщи мъдрости,които всеки почти знае,но не ги е ОСЪЗНАЛ и само ги казва,а не ги прилага.
и така част от тях са:НЕ СЪДИ ЗА ДА НЕ БЪДЕШ СЪДЕН
всъщност КОЙ СИ ТИ ЧЕ ДА СЪДИШ?(въпрос ти да си го зададеш на себе си)
Дори да знаеш нещо повече от някой или да знаеш че като цяло си нещо повече от някой друг,това пак не ти дава право да съдиш,величеш,самоизтъкваш,горееш,да класифицираш,поставяш в рамка....
защото започваш да страдаш от самозаблуди,предрасъдаци,оттам се включват страсти,емоции,чувства,желания,които са породени от тези заблуди,мисли...и така ти се променя съзнанието.
Случвало ми се е преди когато класифицирах хората(мъдри,тъпи,умни...),да ми се показва че някой които смятам за недоразвит(духовно),тъп.....,да постъпва в дадена ситуация по-добре от мен,или пък да знае нещо повече от мен.....
Защото хората са различни и всеки върви по свой път.
Даже сега си спомням че в началото като започнах с Дао си мислех че в България няма хора които да знаят нещо повече по въпроса и точно пък в някакъв форум,пак ми се показа обратното и още 1 предрасъдък падна,защото точно във форум открих 1 човек който ми помогна страшно много ,направо дръпнах със светлинни години напред,да и е българин и е от София.
Така че спрях да класифицирам хората,да ги поставям в рамка....,ПРИЕХ ГИ ЗА РАВНИ НА МЕН,ЗА ЧАСТ ОТ МЕН,ЗАЩОТО ВСЕКИ ИЗПИТВА ЕДНИ И СЪЩИ ЧУВСТВА,ЖЕЛАНИЯ,СТРАСТИ,МИСЛИ,ВСИЧКИ ПРИЕМАМЕ ЕДНА И СЪЩА ЕНЕРГИЯ И Т.Н.
Когато се справиш с тези си предрасъдаци,заблуди....и приемеш всички за равни и преоткриеш в себе си изследователя,тогава ще откриеш че можеш да СЕ УЧИШ ОТ ВСЕКИ И ОТ ВСИЧКО,няма да те дразнят вече неуките,заблудените......А ЩЕ ИМ СЕ РАДВАШ ЧЕ ГИ ИМА
Ще се радваш на това РАЗНООБРАЗИЕ от характери и примери,невероятна възможност да се учиш
Тогава вече сам си си УЧИТЕЛ.
А и замисли се ако всички бяха просветени,нямаше да има смисъл от живота,от хората,нямаше да е интересно,нямаше да ВИДИШ ВСИЧКИ АСПЕКТИ ОТ ЖИВОТА,разнообразието от емоции,чувства,желания......
Всеки си е различен и има СВОЯТА РОЛЯ В ЖИВОТА.
Казваш:
''Забравихте ли какво е йога - единение, сливане с всеки и всичко. Как ще станеш едно, как ще се слееш с това около теб, като не го разбираш, страхуваш се и се криеш.''
А ти това мислиш ли че си го осъзнала напълно?
Ти разбрала ли си за ролята на този гняв,които изливаш тук?
Сляла ли си се с тези които ненавиждаш?

''Затворен, сам или бистрещ незнайно какво с друг малоумник като теб ли? Никакъв шанс за разбиране, никакъв шанс да се докоснеш до нещо различно от теб, да станеш нещо различно.''
Ти казваш че са тесногръди и нямат шанс да разберат различното
Те са различни от теб ,а ти опитваш ли се да ги разбереш?
Тук нямаш ли нещо общо с тези хора?

И така се изправих с честност към себе си и водих борбата вътре в себе си и накрая ОСЪЗНАХ ролята на гнева,омразата.....и се освободих от тях във тези ситуации.
ВСИЧКО Е СВЪРЗАНО И ОТКАДЕТО И ДА ТРЪГНЕШ С БУДНОСТ,ЧЕСТНОСТ,ЛЮБОВ.....И АКО ТИ Е БИЛО ПИСАНО ПАК ЩЕ СТИГНЕШ ПРОСВЕТЛЕНИЕ,СЛИВАНЕ СЪС ВСИЧКО И НИЩО.
Благодаря ти че написа тоя пост за да мога и на практика да приложа осъзнатото.
Успех




Тема Re: Здравейнови [re: a6ooo]  
Автор vidiya (новак)
Публикувано23.06.09 18:46



Благодаря, a6ooo,както винаги-прекрасен пост!





Тема Re: Здравейнови [re: vidiya]  
Автор a6ooo (новак)
Публикувано23.06.09 23:17




Както казва 1 приятел-Всичко идва отгоре,аз просто съм инструмент



Тема Re: До т. нар. български "йоги"нови [re: Arsonn]  
Автор Haтaшa. ()
Публикувано24.06.09 22:07



Ще ти обясня твърденията си. Поставени са в този клуб, защото в бг клуб Йога няма свободен достъп, там не може току така всеки да излага твърденията си! Може би не си опитвал да напишеш нещо там, за да видиш как ще се сблъскаш с известни пречки, просто някой мъдър "йога" е решил, че външното вмешателство е нежелан акт на смущение. А такива затворени групички аз ги наричам секти. А това е твърде далеч от идеята на Йога. Но благодаря че не застана в опозиция.



Тема Re: Здравейнови [re: a6ooo]  
Автор Haтaшa. ()
Публикувано24.06.09 22:20



Здравей и от мен


Съгласна съм с теб, че винаги трябва да започнеш от себе си, не от другият, от външните обстоятелства, това също дълго време стоя пред мен. Но в един момент застана пред мен и въпроса за отговорността, която носим - отговорност пред себе си и пред всичко останало. Нещо което ми прави впечатление, нещо което виждам ясно, трябва и да бъде изложено ясно, лично, конкретно, без оглед на "ама какво ще си помислят за мен хората", защото в отношенията също поемаме и отговорността да бъдем коректив на другия, без нас могат и да му убегнат някои детайли от това което изразява в момента, макар и повлияно от това какво сме ние.



Тема Re: Здравейнови [re: Haтaшa.]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано24.06.09 22:50



Ееееее. Това малко на другарски съд навява...





Тема Re: До т. нар. български "йоги"нови [re: Haтaшa.]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.06.09 22:57



Толкоз тежки думи и то само заради това, че не можеш да пишеш там.

Ето едно прекрасно стихотворение на безсмъртния Христо Смирненски:

Вяра

Ето - аз дишам,
работя,
живея
и стихове пиша
(тъй както умея).
С живота под вежди
се гледаме строго
и боря се с него,
доколкото мога.

С живота сме в разпра,
но ти не разбирай,
че мразя живота.
Напротив, напротив! -
Дори да умирам,
живота със грубите
лапи челични
аз пак ще обичам!
Аз пак ще обичам!

Да кажем, сега ми окачат
въжето
и питат:
"Как, искаш ли час да живееш?"
Веднага ще кресна:
"Свалете!
Свалете!
По-скоро свалете
въжето, злодеи!"

За него - Живота -
направил бих всичко. -
Летял бих
със пробна машина в небето,
бих влезнал във взривна
ракета, самичък,
бих търсил
в простора
далечна
планета.

Но все пак ще чувствам
приятния гъдел,
да гледам как
горе
небето синее.
Все пак ще чувствам
приятния гъдел,
че още живея,
че още ще бъда.

Но ето, да кажем,
вий вземете, колко? -
пшеничено зърно
от моята вера,
бих ревнал тогава,
бих ревнал от болка
като ранена
в сърцето пантера.

Какво ще остане
от мене тогава? -
Миг след грабежа
ще бъда разнищен.
И още по-ясно,
и още по-право -
миг след грабежа
ще бъда аз нищо.

Може би искате
да я сразите
моята вяра
във дните честити,
моята вяра,
че утре ще бъде
живота по-хубав,
живота по-мъдър?

А как ще щурмувате, моля?
С куршуми?
Не! Неуместно!
Ресто! - Не струва! -
Тя е бронирана
здраво в гърдите
и бронебойни патрони
за нея
няма открити!
Няма открити!

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.