Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: чудя се..нови [re: Beдpocт]  
Автор Haтaшa* (непознат)
Публикувано12.09.09 14:56



Това, в което съм сигурна е че настоящия момент, това което съм сега е плод на решенията, действията, мислите, които съм била вчера. Затова и го създават и определят. Аз съм създател и творец на това което съм днес и моя е отговорността чрез изборите и решенията си да го променя или не. Отпечатъка от вчерашните ми мисли днес е дейстителността, в която съществувам. В това съм сигурна. Ти не си ли?
Очакванията и разчитанията вече са друга работа





Тема Re: чудя се..нови [re: Лeko]  
Автор Haтaшa* (непознат)
Публикувано12.09.09 15:03



Добре, че ми напомни


Слагам точка след многожеството въпросителни.
Само исках да съм наясно, да разбера защо това което казвам подлежи на някаква цензура.
От кого? Какви са критериите?
Останах си с предположения и догатки, които не ми дават отговори.
Тук все имам чувството, че сама със себе си разговарям



Тема Re: чудя се..нови [re: Haтaшa*]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано12.09.09 15:04



Това, в което си сигурна определя това, което си сега. Ама като създател и творец, защо ти е да си плод от вчера? Не може ли да си плод от сега?



Тема Re: чудя се..нови [re: Beдpocт]  
Автор specular (член)
Публикувано13.09.09 18:32



Целта на затвореният форум е да събира хора с общо взето еднакви интереси и еднакво ниво на мислене. Като всяка затворена система, тя не може да се развива. Целта на подобена система е най-вече социална, независимо дали хората ще се обединят около плетенето на гоблени или "духовни" размисли. Отворената система няма конкретна цел защото е хаотична. Всеки с малко акъл е разбрал каква система е земята. Относно осъзнаването и разбирането, съмнявам се оценката ти да е нещо по различно от субективна преценка спрямо твоята собствена затворена система. Така че не се очудвам, че това е важното за теб, все пак човекът е характерен с това, че върти всичко около собствените си впечатления...



Тема Re: чудя се..нови [re: specular]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано13.09.09 21:42



Кое е важното за теб?



Тема Re: чудя се..нови [re: specular]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано13.09.09 22:26



Целта на подобена система е най-вече социална

Първо, каква друга може да е целта на един интернет форум освен социална? Какво очакваш, някой да прави виртуални асани или пранаяма ли?



Като всяка затворена система, тя не може да се развива.

Бях писал само няколко месеца в клуб "Йога" и вече знаех, че искам да се запозная с тия хора. Мога да ти кажа, че се запознах с прекрасни хора и научих много.

Видяхме се, разказаха кой с какво се занимава, показаха ми, обасниха, обиколих много от школите, които развиват някакъв вид Йога в България; видях и учителите на някои от тия учения, които посетиха България...

Та ако искаш отворена система с практика, търси я извън интернет. Сладки и "отворени" приказки са хубава работа, ама са всичко друго, освен Йога.

Клубовете са за запознанства и общуване.

___________



Тема Re: чудя се..нови [re: mo32]  
Автор specular (член)
Публикувано16.09.09 20:44



Пич, ти си явно явен представител за това което говоря. Най-общото определение на форум е място където нещо се дискутира. Ето ти цитат от уикипедия:

"An Internet forum, or message board, is an online discussion site".

Така че нещата всъщност са много отворени по дефиниция. Ако трябва да ти отговоря на това което според теб е въпрос - например форум на дадена фирма която приема въпроси и обсъжданият относно нейните продукти. Евентуално някои по-развити общества могат да имат форуми където се обсъждат по-сериозни теми и целта на дискусията е да се установи истината и да се изложат факти и наблюдения. Разбира се знам, че форумите всъщност в повечето случаи представляват частни сбирки на хора с явно недостатъчно социални контакти... Няма що да ми казваш ти какво мислиш по въпроса, още пък повече, че не съм те и питал...



Тема Re: чудя се..нови [re: Beдpocт]  
Автор specular (член)
Публикувано16.09.09 20:51



На мен ми е напълно безразлично. За да ти кажа кое е по-важното, значи да имам някаква конкретна гледна точка. А аз имам много такива, и никоя от тях лично не ме интересува... Не целя с нищо с това което пиша, просто защото осъзнавам цялото безсмислие на заниманието.



Тема Re: чудя се..нови [re: specular]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 21:29



Целта на затвореният форум е да събира хора с общо взето еднакви интереси и еднакво ниво на мислене. Като всяка затворена система, тя не може да се развива.

Доколкото мога да съдя, "затворен форум" е форум, в който не се допускат нови членове. Не знам да има такъв в дира. Виж, форум с определени критерии на достъп е друго нещо.

Ако говорим за системите в природата, обществото и т. н., навсякъде има някакво равновесие между затвореност и отвореност. Ако една система е изцяло отворена, тя вече не е система - слива се със средата си. Ти самият си относително затворена система - имаш кожа, имунна система, която посреща "на нож" нежелани натрапници и т.н. Едновременно с това си и отворен - но само до известна степен.

Така че нещата не са на черно и бяло, не са на 100% отвореност или затвореност, а въпросите са доколко и как.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: чудя се..нови [re: specular]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано16.09.09 22:13



Многото ти гледни точки са в една равнина, т.е. е все тая коя ще избереш, т.е. можеш всички да ги обобщиш като ЕДНА гледна точка, която прави този свят. Къде са другите? Или ти е безразлично?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.