Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: жpв]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано17.07.09 16:34



... не знам защо, но като прочетох изказването ти и се сетих за индийски танци...





Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: L.L.]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано17.07.09 16:38




слънце! аз знам защо



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: Лeko]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано17.07.09 16:47



Ученико,
хубаво е, че си наполовина празен.
но ти си своя учител, тъй че не питай мен дали бдя и проверявам

не го правя, със сигурност. и няма да го правя... its your business
мен ме интересуваше дишането ти при изясняването на темата за 'себе-то си', което може и да дочакам някога, а може и да не. другото си е изцяло твой терен (то не че и това не е )

Редактирано от жpв на 17.07.09 16:52.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: жpв]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано17.07.09 17:13



...бах таз интерсубективност женска... вече и аз знам!


Ти да видиш, психоложкатааааааа!! Мцунк!



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: L.L.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.09 20:59



Когато приемеш унижението, се появява смирението и енергията ти се връща. Естествено заедно с всички гореспометати от теб симптоми.



Каква е постановката на гнева?




Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: huanji]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано17.07.09 22:10



Гневът няма постановка, има генезис. В това е въпросът. Решаваме твърде сложна задача, но тя не е такава първоначално, усложнена е впоследствие. Раждаме се с пълен комплект емоции, така, както се раждаме с пълен комплект органи. Всеки орган си има свързаната с него емоция, това е естествено и изпитването на емоции е свързано с естественото функциониране на организма.
"Унижение", обаче, не е емоция, това е комбинация от емоции. Унижението има постановка, защото е комбинация, сложносъставно е.
А елементарните емоции, към които спада и гневът имат елементарен генезис. Детето защо плаче - защото е унизено ли? Или защото е гладно, неповито, студено му е, самотно е или му се спи? Да не мислиш, че сме се променили? Не, не сме. Само сме се научили да говорим твърде много и това говорене ни разсейва от същината на проблема.





Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: L.L.]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано17.07.09 23:13



верно, бах таз... траляля, отде я изкопа таз невероятна дума? иначе става дума за същото (понякога изрусявам здраво) ама ние с теб май са знаем?

гуш, мцунк



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: жpв]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано17.07.09 23:35



С моя се справям лесно - руша, но вместо да руша себе си или хората около себе си чупя вещи които най често са резултат от творческите ми пристъпи и така цикъла се затваря, съзидание - разрушение - едно и също е -просто посоката е различна
чуждия гняв ако го усетя го неутрализирам с директни въпроси/ако човека ми е достатъно близък/ с какво съм го предизвикала
ако не го усетя или човека не ми е достатъчно близък за да си позволя да го питам къде точно го стиска чепика си е за сметка на гневящият се индивид

6. Не давай повече любов на друг от колкото даваш на себе си.


Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: yi-rene]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано17.07.09 23:55



здрасти, радвам се, че се включи - май не излизаш често от вашия клуб...
това с рушенето на собствените творения ми е хипер-аретипно (представям си грънци, които се трошат - кеф да ти стане от звука на бавен каданс :D))))))))!

сещам се за шива, всъщност ти директно си ме запрати при шива с цикъла на създаване и разрушаване...което иде да рече нещо за гнева - че има някаква връзка със съзидателността. мисля си аз, че не е само в разрушението тази връзка...



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: жpв]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано18.07.09 00:49



интерсубективност... ще рече, че при жените синхронизацията се получава лесно и понякога си е направо телепатия, като 'стой та гледай'



иии май-май ще излезе да се знаем, теее, краставите магарета, нали се сещаш... Муц!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.