Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: жpв]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано13.07.09 12:24



Радвам се, че те е вдъхновил.
Успех!



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: L.L.]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано13.07.09 19:09



"Е, та, нали и аз същото казах, няма универсални рецепти и всеки сам си открива какво действа за него и как да прилага общите насоки. Въпросът със споделянето е изцяло по желание и евентуално в процеса може да изникнат още някакви идеи или открития (най-вече у споделящия)."

Разбирам за какво говориш. Аз обаче съм скептичен относно споделянето. За осъзнае нещо човек, трябва да е минал определен енергетичен праг, който се минава с натрупване на сила. Тогава дали ще споделя, ще плете терлици или ще блее в пространството, самото преместване ще катализира проявата на осъзнаване.

"Триковете представляват по същество точно разбиване на навика, промяна на един или повече от елементите му, а не отлагане (на какво?). "

Ти говориш за точно определен вид трик. Само дето не съм убеден дали всичко, което пробваме спада в тая категория. Ако човек от първия път попадне на нещо от тоя сорт, за който говориш - супер. Обаче четейки опита на хора по разни форуми, нещата, които се ползват като "трикове" ми звучат безумно, да не говорим че са с неясно предназначение.

Преди време ми пратиха една програмка, която подателят използвал за следното - през определен интервал от време, тая програмка издавала звук и правила някакви шашми по екрана на монитора. Целта била да напомня човек да си държи будно вниманието. Все си мисля, че такава глупост може да се ползва от хора, които нямат търпение да поседят поне за малко във вътрешно мълчание и кафето вече не им действа, та са заспали будни.

Имам и много примери за навици, трикове за сънуване и все неща, които освен, че са лично производство, то самите им създатели не са ги ползвали достатъчно дълго и упорито за да знаят дали действат и как.

Много народно творчество, малко файда. Просто исках да отбележа, че има много т. нар трикове.

___________



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: жpв]  
Автор brendo_boss2 (непознат )
Публикувано14.07.09 00:55



Здрасти жрв. Ти искаш ненужно да усложниш нещата според мен.Как така искаш първо да разбереш какво е гневът. То не е някава изолирана енергия сама по себе си че да я изучаваш,тои идва просто от различни натрупаности в нас. Колкото повече изчистваш това което си натрупала,толкова по естествено спокоина и центрирана ще си.И не само гнева ще изчезва а и всякакви други инстинктивни емоции които са ненужни. НИто истерична радост,нито истеричен гняв ще се появяват - защото те са една и съща енергия - ако го има едното ще го има и другото. Тук някои казват за различни "практики" какво да казват когато настъпи гневът,как да се държът .... но това е по скоро политика а не трансформация. Трябва да опитваме да стигнем до състоянието в което тези изблици просто не идват в дадените ситуации. Ако си изчистен и усещаш и цениш живеенето си ти ще разбираш всеки човек независимо как тои е настроен към теб.Лошо настроения,агресивния е такъв не защото ти си му виновен или му пречиш а защото тои самия има проблеми и ако го наблюдаваш в спокоино състояние ще видиш това и ще го съжалиш.Тои се е разболял. Ако е здрав ще е любящ. А ако искаш всички да са като тебе значи и ти си невротичен.Но 99% от хората поне в БГ сме много невротични и негативни.Затова с пасивни техники според мен нищо няма да стане.Трябва първо да се изхвърлят нещта,да доиде лекотата.Аз виждам хората около мен приятели познати,роднини - всички до един имат нужда от пречистване. Особенно ако си енергична,импулсивна и чуствителна натура но пълна с напражение,злоба ,завист ... как това може да се оправи ако просто седиш в поза лотос и медитираш ? От вътре кипи а ти стоиш като пън ... Невъзможно. За този тип трябват динамични техники.Затова говоря за ОШО техниките,защото тои има доста динамични.Те са точно за нас - съвременните хора и то точно каквито сме в България в момента ...



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от brendo_boss2 на 14.07.09 00:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от brendo_boss2 на 14.07.09 00:58.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: L.L.]  
Автор brendo_boss2 (непознат )
Публикувано14.07.09 01:18



Здрасти 1.1.Добре, добави каквото искаш. Според теб казваш чистене на боклука означава "осъзнаване на шаблоните и изхвърляне на употреба на излишните". Така е, но това е последния стадии - следствието.Въпроса е да се доведем до състоянието в което това ще стане естествено. В това стресово ежедневие в днешни дни и всичко което насъбираш за 12 часа, примерно - неприятна работа , безпаричие ,трафик ... мислиш ли че можеш след това да си в състояние да осъзнаеш шаблоните си,енергиите,да се центрираш ... Трудно.Поне за обикновенните хора. Тука има и биология и химия.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: brendo_boss2]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.07.09 09:07



Брандо, според всеки ученик, учителят му преподава точно най-подходящите практики. В противен случай не би го следвал и не би ги правил.



В различните учения има различни практики, за различни типове хора. А някои учители дават практиките според ученикът - ако е като шило в торба, ще му дадат да прави нещо, което да го успокои и балансира, ако е прекалено инертен, ще прави нещо друго, което да го центрира.
Ако е прекалено физически насочен, ще му дадат физически упражнения, акое ментално- ментални и т.н.

Няма универсален метод за всички хора, затова доста често, ученици на един учител, имат коренно противоположни виждания за системата, която са учили при него, особено ако не са стигнали до нейния край, където всички методи се срещат. И по тоя начин възникват едностранчиви методи и се губи цялостното и завършено познание.

Не е важно с какво ще се започне, а как ще се практикува. Понеже в нашето съвремие има много масови системи, които трябва да са пригодни към много различни по характер и темперамент хора и се преподават масово, затова възникват и разни сурогати, които да пасват на всеки, ама ми се струва, че не пасват на никой. Липсва личното отношение на учителя, който да види що за човек е неговия ученик и да нагласи практиката така, че е подходяща.

Може би и това е причината вече доста учения да са подходящи за определен тип хора - щото принципите са се превърнали в затвърдени практики с точна последователност, която е догма и не се нарушава.

___________

Редактирано от mo32 на 14.07.09 09:10.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: brendo_boss2]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано14.07.09 09:35



Трябва да опитваме да стигнем до състоянието в което тези изблици просто не идват в дадените ситуации.

А какво правим докато "стигнем"?

Ще е много весело ако някой ме "катастрофира" на сфетофара, да увелича силно музиката и да затанцувам Натарадж на уличното платно (нали така се казваше оня танц със затворените очи). Сигурен съм че преди въобще да ми хрумне тази идея (колкото и да е добра

), вече ще съм "кипнал". Затова една мантра от сорта "Ха, честито! Пак ми се размина леко!", май ще ми свърши по-добра работа.

пп. Жерав, дишах ли, не дишах ли ...

Редактирано от Лeko на 14.07.09 09:47.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: mo32]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано14.07.09 12:18



В написаното от твоя учител, също ги няма отговорите и решението на проблема с гнева и ти сам го потвърди,
така, че въпроса ми е зададен към теб и включва всички останали, към които си насочил тази тема

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!

Редактирано от izit на 14.07.09 12:19.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: mo32]  
Автор brendo_boss2 (непознат )
Публикувано14.07.09 17:33



MO, техниката е според типажа на човека,разбира се . Аз говоря че трябват динамични техники защото съдя по болшинството от хората с които общувам и се срещам като цяло.А и непознати хора наблюдавам ... Такова е времето и страната в която живеем.Ако сме живели цял живот в Хималаите,или сме се родили крале като Буда .. може би Лотуса щеше да е 100 % за нас

. Но съм съгласен разбира се и с теб.

Леко, аз не говоря че трябва да правим техники по време на САМАТА ситуация която ни провокира да избухваме. Това е глупаво. Катарзиса се прави в свободно време на удобно място.Ако е сполучлив промените ще стават във времето и няма нужда когато влезеш в автомобилна катастрофа да правиш Натарадж ... Просто трябва да се работи с воля отделяики повече време за нас и това което става с нас. Иначе приказките са за женския пазар ... дет се вика .А ако влезеш в катастрофа и ти се вика и бунтува бих казал че е по добре да го правиш (щом ти идва),инак остава в теб и като се прибереш от катастрофата ше се опиташ да го изкараш на жена ти,децата или някои друг. Нищо лошо да си викаме и изтрещяваме правеки го така че да не обиждаме или нараняваме друг.Това не е трудно. Но ако отсреща не те разбират понякога се стига до развод .

Редактирано от brendo_boss2 на 14.07.09 17:38.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: izit]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано14.07.09 21:31



Темата я пуснах заради жерав, а откъсът го пуснах за да не е празна.



___________

Редактирано от mo32 на 14.07.09 21:32.



Тема Re: Гневът и как да се справим с негонови [re: brendo_boss2]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано14.07.09 23:50



Така е, не може наведнъж всичко и завинаги. За изолирането и осъзнаването на шаблоните си трябва време, усилие и правилен подход. И после става естествено.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.