Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Гласувате ли на избори?нови  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.07.09 13:07



И ако да/не, защо? Някой хора се вживяват като има политически или други избори, други пък си затварят очите за тях казвайки, че не им пука. Къде е вашият избор между тези крайни положения?

В по-широк план, как се отнасяте към различните взаимоотношения с обществото около вас? Духовно търсещите често смятат, че общество им пречи или поне не им помага. И когато те трябва да направят нещо за обществото (примерно да отидат на избори или да изразят някаква гражданска позиция), гледат да му го "върнат" като го игнорират. Вие как постъпвате?

П.П. Темата НЕ е за обсъждане коя политическа партия е добра или лоша и за коя да (не) се гласува на предстоящите парламентарни избори.



Тема Re: Гласувате ли на избори?нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано01.07.09 13:22



аз до сега не съм гласувал на парламентарни избори, но тая година съм решил да гласувам, чувствам го като някаква гражданска отговорност. Свързано е с взаимодействието ми с общественото мнение.
Общественото мнение и нагласа е сила, която ни действа отвътре и която може да се използва за разни неща в ежедневието



Тема Re: Гласувате ли на избори? [re: Mиpo]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано01.07.09 16:42



И аз не бях гласувала никога досега,
но и аз, като конопр, имам сега това чувство на отговорност и ще го направя.

Ще гласувам за Зелените, и по-точно
за Идеята, да пазим нашата прекрасна планета,
от която зависим толкова много.

Другите всичките, червени, сини, пенбени,
ги видяхме вече какво представляват!...

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Re: Гласувате ли на избори?нови [re: Mиpo]  
Автор Dreamer_ozz ()
Публикувано01.07.09 20:51



Да,разбира се че ще гласувам!Човек носи отговорност освен за себе си ,но и за другите.За страната в която живее.Бездействието и реплики от сорта "А,бе,защо да гласувам?То моя глас едва ли ще промени нещо." или "За кого?Всички са едни и същи." обричат България,нас и нашите деца на гладна смърт и "робство".
Затова апела ми към всички е : Гласувайте!Не оставяйте друг да ръководи живота ви!
:)
хахах Здравей!Аз малко импулсивно реагирах.



Тема Re: Гласувате ли на избори?нови [re: Mиpo]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано01.07.09 23:51



да. гласувам винаги, когато ми е възможно (за европейския парламент например нямах възможност), случвало ми се е да гоня работното време на посолство, когато съм била на пътуване в чужбина, за да успея да гласувам.
промяната на света започва от промяната в нас. ганди много добре го е казал с прословутата си крилата вековечна фраза.
а ти гласуваш ли на българските избори? на френските? изобщо някъде?





Тема Re: Гласувате ли на избори?нови [re: izit]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.07.09 20:01



Съвсем леко ще те поравя. Идеята е НИЕ да сме отговорни. Не сини, лилави, зелени и пенбени ще свърат работата, а всички ние и всеки един по отделно.



Тема Re: Гласувате ли на избори?нови [re: Dreamer_ozz]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.07.09 20:04



Харесва ми мнението ти, пък било и импулсивно.



П.П. Поздрави Силвето. Надявам се, че е добре и че е получила това, което й писах.



Тема Изпозлването на правото-средство срещу залиняваненови [re: жpв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.07.09 20:18



Да, гласувам, и на български, и на френски избори винаги, когато имам възможност.

Забелязвам как във Франция има гласувания и за всякакви дреболии (извън политическите). Примерно, за хора, които да предствляват дадена трудова организация при съдебни спорове работодател-работник или пък в тенис асоцията в която членувам задължително (за да мога да играя на съответни терени и да ползвам преференции). И хората гласуват просто, защото така системата фунционира. Примерно, ако някой е зает, дава мандат на друг за да го представи или гласува по поща... Изпозлването на правото е средство срещу залиняването му (както дискутираме за тестостерона с Мо

).



Тема Re: Гласувате ли на избори? Няма смисъл защотонови [re: Mиpo]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано03.07.09 18:47



Редактирано от titiksha_ на 03.07.09 18:52.



Тема Re: Гласувате ли на избори?нови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано03.07.09 19:29



Да, гласувам. Така или иначе съм част от този свят и това общество в частност. И е по-добре за духа ми, когато съм осъзната и активна част, нежели игнориращо-пасивна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.