Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: жpв]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано11.07.09 17:32



Няма начин всички да са съгласни с теб и твоето виждане,
колкото и много да ти се иска...Невъзможно е...
по-добре, влез и виж защо толкова много ти се иска да е така,
от къде идва това желание...

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: жpв]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано11.07.09 17:32



Огледалото работи...

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Re: опитвам отговорнови [re: жpв]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано11.07.09 21:29



Ех ти, птицо, долетяла отдалече!

"кое себе си имаш предвид? опитай, ако искаш, да го предадеш това при писане 'с дишане'"

Запитвал съм се дали да направя нещо подобно - бях чел за една техника за медитация, при която си задаваш въпроса "кой съм аз" и отричаш хрумналия отговор, защото той предава само някаква представа, но не и същината; след което задаваш въпроса отново и пак отричаш отговора и т.н. Но досега винаги съм решавал, че първият скелет, който ще извадя от гардероба, ще е някъде в психологическите пластове. И въобще - че може да се загубя в психологията на собствените ми преживявания, и няма да продължа по-натам - до осъзнаване на идеята за "аз"-а. И това ме е отказвало. Но ще опитам.

Ще опитам да пиша и с "дишането", благодаря за съвета.
И ще положа всичките безусилия на които съм способен за спиране на вътрешния диалог.



ПП. Не съм философ, между другото, само понякога - "дървен".



Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: mo32]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано11.07.09 21:37



Благодаря за съветите, Мо



Тема Re: опитвам отговорнови [re: Лeko]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано13.07.09 09:33



хм, приятелю чудесни, знаеш ли, че точно това май правят дзен-ошо хора в семинари наоколо. ето тук един линк, който може да те заинтересува

(докато дишаш и пишеш бавно, де ):




Тема Re: Твоето желание?нови [re: Лeko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.07.09 17:52



Аз също съм на мнение, че няма нищо лошо в това човек да мисли за себе си, даже напротив, много е необходимо. Не е нужно въобще да бъдеш скромен в желнието си, по-важното е да си максимално ИСТИНСКИ (скромността е някаква категория на отразяващия човешки ум).

Що се отнася до желанието ти, постави се за малко на мястото на Магьосника. Ако 10 различни човека дойдат и ти кажат, че искат да следват "път със сърце", мислиш ли, че отговора и за 10те човека ще е един и същ и че ще можеш да им угодиш? Според мен всеки разбира нещата различно и само ще си навлечеш оплаквания от тях по-късно, че не са били правилно разбрани.

В края на крайщата, сърцето ти е в ТЕБ и ти би трябвало да може да видиш какво ти казва (а не Магосникът да отгатва). И ако при това гледане видиш, че имаш най-голяма нужда от едно нещо ясно и добре дефинируемо, Магосникът ще е щастлив да ти го предостави.





Тема Re: Има ли пилот в самолета? [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.07.09 17:54



Е, автопилотът също вид пилот





Тема Re: умуване и медитиране [re: жpв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.07.09 17:56



Щом ти е нужно, умувай на воля, мили Жеравко





Тема Re: „Всичко е игра на ума” [re: Mиpo]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.08.09 08:58



Миро,

Темата е интересна, бих се пробвал, но ме стопира изявлението, което правиш:
Уважавам правото на всеки на безкрай празни приказки, но все пак ми се иска да напомня, че Ошо клуба не е за игри на ума (това може да се прави на толкова други места, включително и във втория етап на ДМ), а за споделяне на духовни опитности и методи, и въобще за общуване, което да ни направи по-будни и по-осъзнати.

Според теб, може ли да се сподели нещо, което е свързано с ума, а и не само, без да се направят съответните умозаключения?




Никога не казвай никога!



Тема Re: „Всичко е игра на ума” [re: paparosko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.08.09 15:34



Въпросът не е в умозаключенията и въобще в използването на ума, а в това дали в дадено изказване има САМО празни убий-времето умовъртележки без медитативност като основа. За всичко изказано от познатите ти духовите учители е използван и ума (най-малкото като средство за формиране на думи и смислена реч) и това е съвсем нормално. Но във въпросните изказвания има и НЕЩО ДРУГО, което именно прави разликата.

Сигурен съм, че и ти можеш да вложиш медитативност в изказването си по темата.



П.П. Ако искаш пример за безполезни убий-времето умовъртележки, виж съседната тема особена с последните й изказвания от днес-вчера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.