Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли разлика между ум и съзнание?Какво е разум?нови [re: vidiya]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.07.09 17:20



Умът е процес на движение на мислите, а съзнанието е Огледалото. Сама разбираш, че мислите, които се оглеждат в Огледалото, не са огледалото.

П.П. А това дали си права или не, не ние, а ти ще го решиш.



Тема Re: умуване и медитираненови [re: жpв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.07.09 17:26



Не е нужно да умуваш над въпроса. Просто, помедитирай

.



Тема Re: какво има в теб?нови [re: жpв]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано06.07.09 21:34



Здравей Жерав

Как си?
И за мен е радост да те чуя!.. и теб и останалите.. Мислех си над вашите разговори, но така и не можах досега да се събера да напиша нещо...то не знам и откъде да започна..

Напоследък ми се въртят в главата други неща. Връзките ми с хората станаха много по-интимни от преди. Цялата тази сексуалност, макар не на физическо ниво, корено ме променя. Чувствам се пораснала. По-стабилна и уверена. Чувствам се женствена и по-спокойна, да изразявам и да съм това, което съм. Толкова съм благодарна на всички, за цялата любов, която ми дават постоянно! Чувствам се обичана и свързана. Чувствам се спокойна да обичам и да се свързвам..да експериментирам..да играя..За първи път ми минават мисли да съм майка..че искам семейство и деца. Стана ми интересно да готвя, да гледам цветя, да шия и украсявам, да говоря глупости, да се смея и търкалям с хората, да ги прегръщам и просто да сме заедно. Започва да ми се струва, че между мъжете и жените има разлика. Преди мислех, че всичко що е човек е еднакво. Не можех да се примиря, че съм жена. Все исках да бъда и мъж. То човек си ги има и двете страни, но за да ги слее, първо трябва да ги разграничи, да ги изолира, да ги оформи (култивира) поотделно. Чак тогава може да мисли за сливане. Аз тепърва започвам да усещам какво е ин и какво ян. Доверявам се. Доверявам се на това огромно Цяло, което ме облива с такава любов и винаги ме води натам, където е най-добре за мен. Постепенно се отварям за него..спокойно..прегръдка след прегръдка...любовно...нежно...красиво...

прегръщам те, искрящ Жерав



Тема Re: умуване и медитираненови [re: Mиpo]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано07.07.09 09:05



"не е нужно"
...
кому?
на мен определено ми е нужно


понякога




Тема Re: какво има в теб?нови [re: Beдpocт]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано07.07.09 09:08



супер си! абсолютно прекрасна! толкова зор има докато (ако изобщо!) човек се довери! и тогава - това е, там си

прегръщам те най-сърдечно! радост и любов!



Тема Re: Има ли пилот в самолета?нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано07.07.09 11:46



когато се медитира при пилотирането, пилот няма и всичко се случва и не възникват въпроси за това кое от кое и от кого зависи, просто всички зависимости които се нализе се изразяват в определени последствия и други зависимости и всичко повече прилича на автопилот. Нещо такова се получава





Тема Re: какво има в теб?нови [re: Beдpocт]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано07.07.09 17:05




Нежни прегрътки!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ



Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: жpв]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано08.07.09 15:52



Тези думи на Ошо са само за един от многото различни видове сънуване.

thoughts are day-dreams and dreams are night-thoughts
- тази фраза се отнася само до денонощното сънуване на ума,
по време на каквато и да е дейност.

Ошо обаче пише, че има общо 5 различни вида сънуване.
В 2 от тях, сънуването се ограничава в/с ума.
В 3 от тях, ума е подчинен на съзнанието.


А тези така наречени "психолози",се вярва,че познават/владеят
цялата психика на човека, но днешното безмерно информационно поле с което разполагаме, а и факта, че броя на психично болните се увеличава драстично с всяка изминала година, ни показва че истината е друга.

Задаваш въпрос, кое е по-реално, "сънуването" през деня или нощта!..
Всичко е реално, и няма по-реално или по-нереално.
Същото е като да питаш,
деня ли е по-реален от нощта или нощта е по-реална от деня!?!
И двете са еднакво реални, и двете ги има, съществуват, и си имат своята роля и значение.


Ето ти една задачка за размишление..



Плутон се намира толкова далече от центъра на нашата слънчева система, че Слънцето, което се вижда на Плутон, изглежда като много ярка звезда на небето му?Дали там има ден и нощ?

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!

Тема Re: Твоето желание? [re: Mиpo]  
Автор Лeko (ученик)
Публикувано08.07.09 22:52



Забавих се с отговора, заради едно пътуване.

Моето единствено единствено желание е "единствено" само днес. Утре може да имам друго единствено и съм имал много "единствени желания", повечето от които леко наивни и смешни (дори недостойни) от погледа на времето.


И не бих си пожелал нещо абстрактно като добруване на всички същества или свят без страдание, насилие и т.н. Това е все едно да си пожелаеш да изгрее слънцето - просто твоето желание няма с нищо да допринесе това да се случи.
Бих си пожелал нещо за мен. И не мисля че когато човек мисли за себе си това е нещо непременно егоистично. Като поправяш малкото, влияеш и върху голямото.
Чудя се как да го изрека без да изглежда нескромно...

Бих си пожелал способността да "виждам" винаги кой е "пътят със/от сърце" (или както там всеки би го нарекъл, но знае за какво иде реч). И силата, смелостта и постоянството да го следвам.

Ще го сбъдне ли Магьосника, а?, Миро
Или не минавам теста



Тема Re: какво има в теб? [re: titiksha_]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.07.09 23:22



гуууууш Тити

Как си? Как върви при теб?

Редактирано от Beдpocт на 08.07.09 23:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.