Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: Mиpo]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано21.08.09 19:11



Попрегледах някои от темите и разбрах за себе си, че нямам желание само да си чеша езика.
Мога да кажа следното:
Кой, когато му дойде времето ще разбере твърдението "Всичко е дело на ума". Смисълът не е само в личностен, дори и в планетарен, а във Вселенски мащаб.

Бъди здрав!




Никога не казвай никога!



Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: Mиpo]  
Автор Capa_ ()
Публикувано21.08.09 20:03



Наистина имаш право. За едни -игра на ума, защото са концентрирани в ума /може и само да си въобразяват всъщност/, за други - игра на тялото и неговите нужди като приоритет, за трети - игра на духа, когато това е на първо място, а четвърти - хармонично съчетание от трите.

Писах без медитация преди това, извини ме за което.



Тема Re: За мен "основните елементи"...нови [re: Capa_]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.08.09 11:06



в човека са три - мисли, действия и чувства. Единственият проблем е, че в проявите си и в нашата същност обикновено вървят по двойки, т.е.някоя съставка от нас винаги е в непроявеност или потиснатост и другите две могат да страдат от това...



Тема Е, нахрани го, де [re: Capa_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.08.09 17:27



Мила Сара, не е нужно да ми се извиняваш на мен, че не си медитирала преди да пишеш. Все едно да ми се извняваш на мен, че ТИ не си яла 2 дена и си гладна (предполагам). Всички теми наоколо са повод за медитация на всеки един от нас и именно това им е смисъла. Възползвай се и ти.

Все пак за разлика от Рокси по-долу, забелязваш, че нашите същности включват и дух. Е, нахрани го, де.





Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: Mиpo]  
Автор orstan (непознат )
Публикувано19.10.09 17:58



Вярно е - не всицко е игра на ума.Вярно е разбира се за тези които са разбрали це ума е само един мит, но те са малцина,а за всицки останали за сьжаление това важи с пьлна сила а именно це - всицко е игра на ума...



Тема другото?нови [re: orstan]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.10.09 21:25



А за теб какво е другото ИЗВЪН ума?





Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: Mиpo]  
Автор Dreamer_ozz ()
Публикувано04.11.09 21:09



Здравей,Миро!


Според МЕН (подчертавам го понеже наскоро ме обвиниха,че пропускам да спомена за ''кого'' става въпрос и така хората остават с впечатлението,че говоря от името на група хора и т.н) именно в ума е проблема.Няма нищо по-хубаво човек да успее да спре поне за малко вътрешния си диалог и чак тогава да се огледа,да се ослуша.Да види! Освен приятно усещане това носи и спокойствие на духа,приятно отпускане на тялото,зарежда с радост,щастие и чувство на пълнота и завършеност.
Усмивки и прегръдки на всички!



Тема Re: другото?нови [re: Mиpo]  
Автор orstan (скитник)
Публикувано05.11.09 16:09



Другото-то винаги е тук и сега но е толкова несъществено че е трудно да кажа с думи какво е.То-това съм аз но по някога съм с мислите си и го забравям .Всъщност мога да ти отговоря така-другото извън ума съм единствено аз!



Тема Re: другото?нови [re: orstan]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.09 00:30



ха, значи аз-а ти се оказа нещо несъществено? Така ли е?

П.П. В контекста на тема, умът пък се оказва за някои особено съществен. Какво пък, всеки с предпочитанията си...



Тема Re: „Всичко е игра на ума”нови [re: Dreamer_ozz]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.09 00:37



чак пък умът да е проблем, ми се струва пресилено, точно както и да се твърди, че той е всичко. Забележи, вътрешният диалог спира сам, когато се случи диалога с Цялото. Т.е. първият замества и компенсира липсата на втория. Тъй де, хубаво е като го няма единия поне да има другия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.