Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: В този клуб има ли ошо-вци :)))нови [re: жpв]  
Автор konopr ()
Публикувано17.10.09 14:09



аз навремето харесвах медитацията, без въобще да знам какво е това





Тема медитацята е естествено състояние на уманови [re: konopr]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано17.10.09 17:56



супер си, значи

не знам за предишните ти животи, но изглежда в този да си имал достатъчно енергия и изобщо благоприятно стекли се обстоятелства, за да си ги забелязвал тези неща още тогава.

това ме подсеща за първия път, за който имам осъзнат спомен за медитация. бях в детската градина, ранна група. лежах на тревата и просто гледах небето - в почивката след някаква игра и голямо търчане наоколо. та, както си почивах в пълно неправене, изведнъж всичко се промени, небето изчезна прострнството между мен и небето се превърна в ситни жужащи точици, настъпи гъста тишина. много ми хареса усещането, затова съм го запомнила, вероятно.

а твоят спомен какъв е? би било хубаво, ако и още някой се включи в спомнянето

"Различието има значение до един момент. Оттам насетне става ясно, че всички сме едно."

Тема Re: медитацята е естествено състояние на уманови [re: жpв]  
Автор konopr ()
Публикувано20.10.09 16:51



нямам кой знае какви спомени, но още преди дори да прочета една книга която окончателно ме запали към себепознавателните практики, отношенивто ми към медитацията беше супер положително и ми беше интересно, имах усещането, че там се крие нещо необятно като се замислях за медитацията като понятие.

Иначе от първи клас си спомням как, оттегчен от последните часове затварях очи и спирах да мисля и изведнъж всички звуци и гласове почваха да се размазват и отекват по един странен начин, сякаш тъкмо се събуждам или се свестявам от припадък. Други пъти пък ми се е случвало като малък като се опитвам да заспя и затворя очи да се чувствам като часто от нещо голямо, като физическо усещане за тялото си, чувствах се като твърда голяма скала, много по-голяма от самата мен, беше ми доста странно, ама нали бях малък и не обръщах внимание на тези явления





Тема Re: медитацята е естествено състояние на уманови [re: konopr]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано21.10.09 11:13



иииии, красиво!!!


и като си помислиш колко много деца преживяват вероятно нещо подобно - работа на родителите е да го доведат до съзнанието им по някакъв начин, поне да го подкрепят. така де, размишлявам си на глас за живота и вселената ...

"Различието има значение до един момент. Оттам насетне става ясно, че всички сме едно."

Тема Re: медитацята е естествено състояние на уманови [re: жpв]  
Автор konopr ()
Публикувано21.10.09 11:31



това е добра идея за възпитанието на децата, въпросът е как тези явления да се доведат до съзнанието на детето, което може още да не е съвсем наясно какво означава "обичайно" или "странно", за един жител на планетата, на която е попаднало само преди броени години



Редактирано от konopr на 21.10.09 11:59.



Тема Re: медитацята е естествено състояние на уманови [re: konopr]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано21.10.09 11:53



нямам отговор на въпроса. но имам доверие в родителите, които имат идея за това каква е ролята им и че таз задача е тяхна. все си мисля, че ще намират подходящите начини и моменти да го предадат. сещам се за бабата на Ошо, която всеки ден си медитирала (тя беше джайна и май мантруваше) - това е един доста сериозен и стабилен старт, личния пример. не мислиш ли?

"Различието има значение до един момент. Оттам насетне става ясно, че всички сме едно."

Тема Re: симулатор на желаниянови [re: Mиpo]  
Автор Severen (непознат )
Публикувано27.11.09 22:47



Мъдрост може ли да се пожелаеІ?



Тема Re: симулатор на желаниянови [re: Severen]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.11.09 18:35



Какво е мъдрост за теб?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.