Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спомагаща маска за съзнателно сънуване  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.06.09 19:44



Може би повечето от вас поне веднъж са имали съзнателно сънуване (lucid dreaming). Преди повече от 10г Стивън Лаберж разработва една маска за очи, която при спане и навлизане във фаза на сънуване да задейства мигането на обикновени светодиоди пред очите ни и това да ни помага на осъзнатостта ни в съня.

(валиден е 5 дена) съм качил една видео лекция на Стивън Лаберж (имаше я преди време и в Кастанеда клуба), където се говори за прототипа на маската NovaDreamer (след 55та мин. Говори за нея). Из интернет има доста данни и за един по-евтин вариант REM Dreamer правен от едни поляци, но и той е сравнително скъп (150-200 евро).

Последната седмица намерих идеи за принципно по-евтини и прости такива уреди/маски и в един клуб по електроника започнах една тема за идеи относно техническото им осъществяване. сe събраха доста полезни линкове и идеи.



П.П. Такава маска НЕ е задължително и достатъчно средство за съзнателно сънуване, а би могла да бъде просто спомогателно такова и е пример как научно-техническия прогрес може да бъде изпозлван и за духовно развитие.



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано16.06.09 19:40



доста е скъпичко уредчето :(
но пък хората са открили най-различни видове билки, които са доста по евтини, ако не става въпрос за по продължителна употреба де, както са казали хората в много сфери - по голямата първоначална инвестция, води до по ниски експлоатационни разходи





Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано19.06.09 11:25



Мире, кога ще си идваш в бг?

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.09 17:47



Е, виждаш ли как хората от различни страни намират начин да направят нещата по-достъпни и раждат какви ли не идеи. В последния си вариант, такъв уред може да се направи за 10 лева + програмирането на чипа.

Някои хора са споделили и готови програми, но ако някой има опит в програмиране на AVR ATMELv или PIC микроконтролери, нека да даде знак и може да обменим опит (поне аз съм начинаещ точно в този вид програмиране и би ми било интересно).



Тема Мила Изит,нови [re: izit]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.09 17:51



Не знам сега, но когато имам яснота, ще ти дам знак.

А на какво се дължи твоята засилена активност в клуба през последните седмици? Все пак знаеш го (и се знаем) от много време, какво се е случило ново при теб напоследък, което е довело до това?



Тема Re: Мила Изит,нови [re: Mиpo]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано19.06.09 22:40



Яснотата от практиката.........ще ти разкажа като се видим.......................

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Линкове за различни маскинови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.06.09 17:15



Разни хора ми дадоха различни идеи за относително прости за правене маски за съзнателно сънуване със светодиоди. По-долу съм постнал различните линкове. Ако някой има или намери други идеи за такива маски, може да ги сподели тук. Благодаря.















Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.09 10:52



Не трябва да обаче се забравя че, доста от билките са ведни и за да не си навреди с тях, човек трябва да има съответната култура.

Би било интересно, ако създадат някой по-силно действащ уред, който добавя специални езотерични ефекти, като усещания и визуални такива, докато си вършиш обикновените неща от ежедневието, без да има нужда да му съдействаш, например докато си вървиш по улицата.



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.06.09 12:09



Не мислиш ли, че ако имаше нужда от пребиваване в други нива на съзнание и измерения, природата щеше да се погрижи да имаме развити съответните сетива. Но няма и това ме навежда на мисълта, че приоритета е друг.






Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.06.09 12:24



Природата е създала съответните сетива, но поради бъг в системата, те не се ползват с пълния им потенциал.

Иначе по въпроса с уредите, мога да кажа, че отдавна съм измислил хапче, което лекува всички болести и води до незабавно просветление. Единственото условие е човек да е болен от всички болести!



Всичко много ми напомня за ония уреди за стягане на тялото, които без усилие те вкарват във форма и ставаш супермен. До сега не съм видял някой да е успял с тях, но опитите и бизнесът продължават. А аз уважавам хората, които правят успешен бизнес.



___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.