Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спомагаща маска за съзнателно сънуване  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.06.09 19:44



Може би повечето от вас поне веднъж са имали съзнателно сънуване (lucid dreaming). Преди повече от 10г Стивън Лаберж разработва една маска за очи, която при спане и навлизане във фаза на сънуване да задейства мигането на обикновени светодиоди пред очите ни и това да ни помага на осъзнатостта ни в съня.

(валиден е 5 дена) съм качил една видео лекция на Стивън Лаберж (имаше я преди време и в Кастанеда клуба), където се говори за прототипа на маската NovaDreamer (след 55та мин. Говори за нея). Из интернет има доста данни и за един по-евтин вариант REM Dreamer правен от едни поляци, но и той е сравнително скъп (150-200 евро).

Последната седмица намерих идеи за принципно по-евтини и прости такива уреди/маски и в един клуб по електроника започнах една тема за идеи относно техническото им осъществяване. сe събраха доста полезни линкове и идеи.



П.П. Такава маска НЕ е задължително и достатъчно средство за съзнателно сънуване, а би могла да бъде просто спомогателно такова и е пример как научно-техническия прогрес може да бъде изпозлван и за духовно развитие.



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано16.06.09 19:40



доста е скъпичко уредчето :(
но пък хората са открили най-различни видове билки, които са доста по евтини, ако не става въпрос за по продължителна употреба де, както са казали хората в много сфери - по голямата първоначална инвестция, води до по ниски експлоатационни разходи





Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано19.06.09 11:25



Мире, кога ще си идваш в бг?

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.09 17:47



Е, виждаш ли как хората от различни страни намират начин да направят нещата по-достъпни и раждат какви ли не идеи. В последния си вариант, такъв уред може да се направи за 10 лева + програмирането на чипа.

Някои хора са споделили и готови програми, но ако някой има опит в програмиране на AVR ATMELv или PIC микроконтролери, нека да даде знак и може да обменим опит (поне аз съм начинаещ точно в този вид програмиране и би ми било интересно).



Тема Мила Изит,нови [re: izit]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.06.09 17:51



Не знам сега, но когато имам яснота, ще ти дам знак.

А на какво се дължи твоята засилена активност в клуба през последните седмици? Все пак знаеш го (и се знаем) от много време, какво се е случило ново при теб напоследък, което е довело до това?



Тема Re: Мила Изит,нови [re: Mиpo]  
Автор izit (изследовател)
Публикувано19.06.09 22:40



Яснотата от практиката.........ще ти разкажа като се видим.......................

!...Времето е Ограниченото Лице на БезВремиетО...!


Тема Линкове за различни маскинови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.06.09 17:15



Разни хора ми дадоха различни идеи за относително прости за правене маски за съзнателно сънуване със светодиоди. По-долу съм постнал различните линкове. Ако някой има или намери други идеи за такива маски, може да ги сподели тук. Благодаря.















Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.09 10:52



Не трябва да обаче се забравя че, доста от билките са ведни и за да не си навреди с тях, човек трябва да има съответната култура.

Би било интересно, ако създадат някой по-силно действащ уред, който добавя специални езотерични ефекти, като усещания и визуални такива, докато си вършиш обикновените неща от ежедневието, без да има нужда да му съдействаш, например докато си вървиш по улицата.



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: konopr]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.06.09 12:09



Не мислиш ли, че ако имаше нужда от пребиваване в други нива на съзнание и измерения, природата щеше да се погрижи да имаме развити съответните сетива. Но няма и това ме навежда на мисълта, че приоритета е друг.






Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.06.09 12:24



Природата е създала съответните сетива, но поради бъг в системата, те не се ползват с пълния им потенциал.

Иначе по въпроса с уредите, мога да кажа, че отдавна съм измислил хапче, което лекува всички болести и води до незабавно просветление. Единственото условие е човек да е болен от всички болести!



Всичко много ми напомня за ония уреди за стягане на тялото, които без усилие те вкарват във форма и ставаш супермен. До сега не съм видял някой да е успял с тях, но опитите и бизнесът продължават. А аз уважавам хората, които правят успешен бизнес.



___________



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.06.09 12:44



Интересен е въпроса дали е бъг или необходимо условие.

Да, тези дето правят лицеви и кофички на тарабата на леглото често имат повече успех от тези, дето имат много уреди...но не ги ползват.






Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.06.09 14:15



Зависи от гледната точка. Факт е, че нещата не вървят на добре като цяло, значи ситуацията не спомага, а вреди

Причината уредите да не помагат, е че се рекламират и продават на мързеливи хора. А мързелив човек няма да направи нищо, дори и да разполага с най-добрия уред, щото не е готов да положи усилие.

___________



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: huanji]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.09 15:16



според мен ако беше така както казваш, сега нямаше да има нито едно такова растение. А има растения които наистина ти докарват големи чудеса на главата, например с някои растения за няколко часа на човек може да му се случи да научи повече неща за себе си отколкото през целия си живот преди тези няколко часа. Плюсовете и минусите тук са широка тема..
Просто природата ни е предоставила достатъчно голямо разнообразие от неща между които да избираме и пътища през които може да минем





Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: konopr]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.06.09 16:12



Мани ги плюсовете и минусите.

Някои растения могат да послужат като начин за разтърсване така, че по-заспалите хора да се събудят. Като камбана. Но както никой не иска да слуша постоянно звънът на една камбана, така и не ми се вижда оправдано човек да стои на прага и да слуша звънеца, вместо да влезе в новата къща, която е открил.

Без метафори: Растенията на силата не са Път! (наркотиците - да не говорим)

Причина: Как можеш да повториш нещо и да го направиш без помощта на наркотиците, ако не знаеш какво и как се прави?

___________



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: mo32]  
Автор konopr ()
Публикувано22.06.09 21:42



Мани ги наркотиците, аз говоря за растенията на силата

Как можеш да повториш нещо и да го направиш без помощта на наркотиците, ако не знаеш какво и как се прави?
Стремежът към повтарянето на явлението е сърцевината на наркоманията, за нея дори няма нужда от наркотици

Познавам доста хора, които не са се занимавали с никакви езотерични практики и са ги приемали (растенията на силата) и това не е довело до някаква видима съществена промяна или до развитието на някакво качество, нито пък се е събуждал интерес към някаква практика. Ако преди да вземе някое растение на силата, човек е практикувал известно време (като мен), тогава нещата са коренно различни. Има обаче и хора при които няма значение, кое е започнато първо.

Това защо го взима също има голямо значение, то не става така - да хапнеш гъбките и хоп да се качиш на по високо за постоянно. Хората имат видения, чуват това, което трябва да видят и обратното и най-различни явления, но ако не им е интересно, няма да се захванат да изучават материята в дълбочина, най-много да се наяждат от време на време за разнообразие.

Растенията на силата не са Път! -прав си, но и никоя духовна практика сама по себе си не е Път, те просто са част от пътя. Пътят е всичко през което си минал, това по което вървиш и ще минеш, самият ти си Път





Тема подпомагащ уред или техника като медитациянови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.06.09 22:23



Бях погрешно разбрал думата „билка” в предишния ти постинг в нейния преносен смисъл (т.е. като изобретение срещу скъпите уреди), но вярно, че за теб билка си е просто билка (растение)

. А линковете, които дадох са как такива уреди може да си направи всеки за 10-20 лева.

Разните уреди, билки, положения на тялото, техники, медитации са ПОМОЩНИ средства, които да ни направят по-будни и себеосъзнати в дадено направление. Различните хора могат да имат нужда от съвсем различни такива, но е чудесно всеки да може да има голям избор. Както и да развива своята собствена креативност в това отношение.

Подготовката за дадена медитация, подпомагащ уред или техника са част от самата медитация. Така че пробвай и ти да измислиш или да потърсиш уреда или техниката, които ти пасват най-добре.



Тема Re: подпомагащ уред или техника като медитациянови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано28.06.09 11:40



Подготовката за дадена медитация, подпомагащ уред или техника са част от самата медитация

Аз на времето като почнах да се занимавам с медитация, именно заради нея ми станаха адски интересни психоделиците и аз не знам защо. Толкова исках да ги пробвам, че даже често ми се случваше да сънувам как ги опитвам. Но бях решил да се подготвя за това с поне една година всекидневни занимания с медитация. А самата техника, с която спрактикувах аз си я бях измислил с помощта на Ошовата стоп техника



Тема Re: подпомагащ уред или техника като медитациянови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.06.09 22:14



Нали разбираш, че практикуващият не трябва да става зависим в дългосрочен план от практиката. Т.е. ако свикна примерно с тези ЛЕД светодиди и искам даже и след година все те да ме будят в съня... нещо няма да е наред...



Тема Re: подпомагащ уред или техника като медитациянови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано01.07.09 14:14



има го този момент, по някое време същата практика спира да ти върши същата работа като преди. Не че става непременно безползена, но вече не е същото. Но практики има стотици, човек ако много му трябва някоя практика все ще намери нещо.

Например моята си практика ми беше супер интересна и я правех винаги с голям интерес и внимание в началото. Сега обаче не е така, в смисъл че ми е интересна, но не толкова натрапчиво интересна, поради което в 9 от 10 случая просто заспивам, без да се случи нищо интересно.



Сега няма практика, която да ми е натрапчиво интсресна. Сигурно интересът ще дойде с практиката. В момента цигуна ми се струва като добро решение, аз даже попрактикувах 3-4 пъти през позледните 10 тина дена (което е голям напредък, ако гледам последната година) и ми е станал по-интересен. Лошото е че имам малко свободно време и в същото време доста интересни неща за правене, но се чудя дали като попрактикувам редовно известно време, няма да се съкрати времето нужно ми за сън

Редактирано от konopr на 01.07.09 14:17.



Тема Re: Спомагаща маска за съзнателно сънуваненови [re: Mиpo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.08.09 00:05



Това са извращения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.