Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Форма и безформиенови  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.03.09 14:01



Опитайте да гледате лицата от долното видео все едно, че виждате лицата на вашите любими (от този или от минал живот). Или все едно, че виждате вашите собствение лица... Било в различни животи, било просто в различни състояния... Интересно е да се медитира над формата и безформието отзад... Какво виждате?

или




П.П. Не намерих подходящи мъжки face morphing, но може би това би свършило работа.



Тема Re: Форма и безформиенови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано26.03.09 19:43



Уф, Миро, дай някакви картинки на диворастящи хора, че тук само диагнози виждам!



п.п. Първите две са по-о.к. - може да се хване нещо "зад", ама третият линк е сборна формация пациенти.

Редактирано от L.L. на 26.03.09 20:55.



Тема Re: Форма и безформиенови [re: Mиpo]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано27.03.09 11:23



аз виждам поредица от застинали образи... мъжките лица ги познавам и определено не гледам на тях като на любовници - но ако това е, което искаш да видиш, винаги можеш да си го проектираш, нали?



пък и женските портрети улесняват - определено са по-сладострастни от мъжките... нема да си задаваме въпроса сега кой ги е рисувал и каква част на културата ни е създала нуждата от таз стилистика...

гледането заглушава вътрешния глас и вслушването в него, това мисля аз. но това е женска гледна точка.

медитация в действие

Тема Re: Форма и безформиенови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.03.09 13:22



Ами използвай първите два. Струва ми се, че те видях там някъде... Усетили се безформена?

Ако в третия линк виждаш пациенти или хора с диагноза, не забравяй, че и ти си била с такива, както и че ти самата си била част тях... Впрочем, така безформието може да стане по-дълбоко... С първите два е относително лесно.





Тема Re: Форма и безформиенови [re: жepaв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.03.09 13:26



Видя ли себе си във всичките тези хора? Ако да, усети ли формите ти да се размиават...? И нещо безформено да прозира зад тях?



Тема Re: Форма и безформие [re: Mиpo]  
Автор жepaв (капка в морето)
Публикувано27.03.09 14:14



уф, драги...
казах ти, че тез персонажи не ми импонират. но ако искаш да медитирам над любовниците си (достатъчно ми е да си спомня за тези от настоящия живот, не съм сигурна, че бремето на миналото ще понесе на все още крехките ми - метафорично - плещи) и да виждам в тях екзистенциални шансове за среща с Мен, помощници и спътници в Пътуването ми към Мен Като Цяла - няма нужда да ме караш да привиждам в Дюрер или Да Винчи свой любовник. това ти казвах - ако на теб ти харесва да виждаш във всяка жена - рисувана или не - любовница, и да ползваш това като стъпало за духовното си развитие, на мен ми иде отвътре да виждам зад всеки човек - човек и да виждам в това стъпало в духовното си развитие. не че разликата е особено съществена, но я има.

медитация в действие



Тема Re: Форма и безформие [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано27.03.09 14:51



отпечатъкът - очи, нос, уста е прави всичко, формата на лицето не е от значение, дори ако сложиш тоя отпечатък върху стена, пак става някой който те гледа от там, иначе не виждам кой знае какво, ти какво виждаш? изпуснал ли съм нещо интересно гледането?



Тема Re: Форма и безформие [re: Mиpo]  
Автор Dreamer_ozz ()
Публикувано27.03.09 21:15



Здравей Миро!
Може би правилният въпрос (ако въобще има такъв) е: Какво усещаш?
Аз усещам загуба и огромна тъга...Други говорят за любов,егоцентризъм,отегчение...А какво говори моят портрет?Понякога го гледам и започвам да вярвам в легендите на индианците.Че душата на човек може да бъде заключена в картина.Имам чувството,че в моя портрет са заключени доста неща,които не бих рискувала да освободя.

Може би затова се пазят експонатите на великите художници.ХахахаКакто и да е.Отклоних се от темата,но няма да ми е за първи път.



Тема Re: Форма и безформие [re: Mиpo]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано27.03.09 22:04



Миро. Безформена се усетих още в ранния пуберитет. Оттам насетне полагам неимоверни усилия да се заформя до степен, удобна за социоритмуване.


Сега целта ми е да се задържам в поджодящата форма достатъчно дълго, за да мога да съм на линия, поне докато отсрещната страна мигне. Инак е стряскащо, знаеш.

Ако в третия линк виждаш пациенти или хора с диагноза, не забравяй, че и ти си била с такива, както и че ти самата си била част тях...

Е, чудни спомени, нема що...



Тема видя ли СЕБЕ СИ в тях? [re: жepaв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.09 14:14



Нищо не те карам да виждаш насила, драга

. Още по-малко любовници, които явно си видяла, щом 3 пъти си използвала тази дума . Попитах те, видя ли СЕБЕ СИ в тях. Даже и да не ти импонират (хм, сигурна ли си че ти винаги си импонираш).

П.П. Хей, и не бързай да ми отговаряш, остави го поне една нощ да се маринова в теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.